Kurzemes Vārds

12:56 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Dzērumā notriec gājēju

Satiksmes negadījumu ar cietušajiem 1.jūnijā pēc pulksten 11 mūsu pilsētā izraisījis dzērājšoferis. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis, 1979.gadā dzimušais Uldis vadījis automašīnu "Opel Calibra" pa Turaidas ielu Zemgales ielas virzienā. Būdams 2,80 promiļu reibumā, vīrietis pie ceļa virziena maiņas pa kreisi nav ticis galā ar spēkrata vadību un uzbraucis 1991.gadā dzimušam puisim, kurš gājis pa ceļa nomali. Jaunietis ievietots Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu un veic izmeklēšanu.

Kādu citu dzērājšoferi likumsargiem laikus izdevies apstādināt, pirms noticis negadījums, piebilda G.Gēbelis. 2.jūnijā pulksten 2.10 Ģenerāļa Baloža ielā policisti apstādinājuši automašīnu "Lancia", kuru vadījis 1989.gadā dzimušais Vladimirs. Pārbaudot vadītāju un dokumentāciju, atklājies, ka Vladimirs pie stūres sēdies 2,88 promiļu reibumā, kā arī bez vadītāja apliecības – tādu viņš nav ieguvis.

Nodur vīrieti

1.jūnijā pirms astoņiem no rīta Ugāles ielas 1./3.nama kāpņu telpā tika atrasts 1960.gadā dzimuša vīrieša līķis ar acīm redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm – durtu brūci vēderā. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125.panta 3.daļas – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. Uz aizdomu pamata par vīrieša nogalināšanu aizturēts kāds 1964.gadā dzimis vīrietis. Policija turpina izmeklēšanu, ir aizdomas, ka bojā gājušais ar uzbrucēju bijuši pazīstami. Jāpiebilst, ka likums par šādu nodarījumu vainīgo paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Apskurbušas dāmas nesadala pāreju

Kinofilmas cienīgi notikumi 1.jūnijā ap pulksten 18 risinājušies "Laumas" rajonā – divas apskurbušas dāmas nav varējušas sadalīt vienu gājēju pāreju. Kā pastāstīja Liepājas PRPP Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis, 1967.gadā dzimusī Tamāra vadījusi velosipēdu pa Krūmu ielu un krustojumu ar Siļķu ielu pa gājēju pāreju šķērsojusi, nenokāpjot no braucamā. Braucot pa pāreju, Tamāra notriekusi gājēju – 1973.gadā dzimušu sievieti, kura uz rokām nesusi savu 2005.gadā dzimušo bērnu. Gājēja un viņas mazulis tika nogādāti Liepājas Reģionālajā slimnīcā medicīniskās palīdzības saņemšanai. Taču ar to šis negadījums nebeidzās. Izrādījās, ka Tamāra velosipēdu stūrējusi, būdama 0,77 promiļu skurbulī. Neoficiāla informācija vēsta, ka arī cietusī sieviete bijusi lietojusi ko grādīgu. Lai atšķetinātu piņķerīgo lietu, policijā uzsākts kriminālprocess.

Izskalo bumbas

1.jūnijā ap pustrijiem dienā Valsts policija saņēma informāciju, ka Viestura ielā pie notekūdeņu attīrīšanas iekārtām jūras krastā izskaloti astoņi kara laika lādiņi. Par sprādzienbīstamo atradumu paziņots Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem, kas bumbas neitralizēs. Kā zināms, šis nav pirmais gadījums, kad pie attīrīšanas iekārtām jūra izskalo sprādzienbīstamus priekšmetus.

Aizdegas ēka

1.jūnijā neilgi pēc pulksten 11 ugunsgrēks izcēlās Kuršu laukumā 13. Dega koka administratīvās ēkas ārsiena, otrais stāvs un jumts 75 kvadrātmetru platībā. Cilvēki necieta, taču policijas darbinieki, izmeklējot notikušo, noskaidrojuši, ka ugunsgrēks izcēlies no gružiem. Deguši atkritumi pie ēkas sienas piestiprinātajā urnā, un uguns pārsviedusies tālāk.

Sarkanais gailis posta būves

1.jūnijā mūspusē nopietnus posta darbus nodarījis sarkanais gailis. Desmit minūtes pirms četriem naktī ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Bunkas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies "Pīlādžu" sētā. Nodega saimniecības ēka un koka šķūnis 260 kvadrātmetru platībā. Ap pusvieniem dienā ugunsgrēks izcēlās Otaņķu pagastā. "Dirnēnu" sētā dega klēts jumts. Savukārt stundu pirms pusnakts glābēji saņēma izsaukumu uz O.Kalpaka ielu 119. Bija aizdegušās divas dzīvojamās mājas, no kurām viena ir neapdzīvota. Izdega būves 262 kvadrātmetru platībā. Cilvēki nevienā no ugunsnelaimēm nav cietuši. Aizdegšanās iemeslus noskaidro Valsts policija.

Kūlas sērga turpinās

Kaut vasara klāt un viss sazaļojis, kūlas dedzināšanas sērga nerimst. 1.jūnijā pēc pulksten 17 ugunsgrēks izcēlās Ģenerāļa Baloža ielā 36. Dega pērnā zāle 400 kvadrātmetru platībā. Līdz ēkām un citām materiālām vērtībām uguns, par laimi, netika – glābēji to laikus apturēja.

Dzīro lielveikalā

30.maijā pēc desmitiem vakarā veikalā "RIMI" aizturēts 1971.gadā dzimušais Edmunds, tirdzniecības vietu acīm redzot bija sajaucis ar krogu. Vīrietis bija atvēris alkoholiskā dzēriena "Vermuts" pudeli un tukšoja to uz vietas veikalā.