Kurzemes Vārds

04:25 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 3.jūnijā

1928.
Liepājas kriminālpolicija no Vācijas saņem paziņojumu, kas informē par 60000 rubļu lielu atlīdzību tam, kurš palīdzēs uzrādīt slepkavu un laupītāju Vilhelmu Minkleru, kas Vācijā izdarījis smagu noziegumu.

Liepājā ieradušies reti viesi. Ar savu auto atbraucis franču majors Heriots un Dr.Matins. Viņi braukuši cauri visai Eiropai, maršrutā iekļaujot Berlīni, Varšavu, Karalaučus, Klaipēdu. Tālo ceļu nobraukuši bez jebkādiem starpgadījumiem. Ar otru auto no Vīnes Liepājā ieradies Latvijas goda konsuls barons fon Gross ar savu sekretāru Čauli, kurš ir liepājnieks. Viesi apmetušies viesnīcā "Pēterpils". Vakarā grāfs Heriots sarīko dineju, kurā piedalās daļa Liepājas garnizona virsnieku. Tālāk viņš došoties uz Rīgu un Rēveli, pēc tam uz Krieviju, tad – uz Kaukāzu.

1938.
Saskaņā ar Liepājas palīdzības un veselības nodaļas ieteikumu Pilsētas valdes sēdē nolemts šajās dienās atklāt dziedniecības peldsezonu. Par peldiestādes ārstu pieņemts dr.Paegle, bet par medicīnas māsu O.Krūmiņa. Šajās dienās peldiestādē sāk ārstēties 40 Centrālās slimokases dalībnieku no Rīgas, kā arī pirmie pacienti no ārzemēm. Tās ir divas dāmas no Zviedrijas. Paredzams, ka šovasar peldiestādes apmeklētāju skaits būs jo īpaši kupls.

Vasaras atpūtā uz laukiem šogad jau izbraukuši 264 trūcīgo vecāku bērni, 28 valsts darbinieku bērni un 58 slimokasu dalībnieku atvases. Pavisam lauku ļaudis gatavi uzņemt savās mājās ap 1300 pilsētnieku bērnu.

Šajās dienās noskaidrots, ka Liepājas Karostas darbnīcās atrodas dažādas vēsturiskā tvaikoņa "Saratova" lietas. Tur atrasti divi zvani, skārda trauki, podi ēdiena vārīšanai, galda svari, rokas lampa, svina dziļumu mērāmā lode, lustra, rupors. Vērtīgākie un labi saglabājušies priekšmeti nodoti Rīgā Kara muzejam. Arī pie Miķeļbākas no jūras izvilkto vācu mīnu kreisera lielgabalu, kas tagad atrodas Liepājas brīvostā, kā vēsturisku priekšmetu vedīs uz Kara muzeju.

Rīgas – Liepājas pasažieru vilciena konduktors Lindbergs pārbauda pasažieriem biļetes. Divi iereibuši jūrnieki Antons Kraps un Arturs Priede biļetes neuzrāda, bet rupji aizskar konduktoru, noraujot viņam no galvas cepuri un to saburzot. Lindbergs, būdams spēcīgs vīrs, abus dauzoņas savalda viens pats. Liepājā viņus ievieto dzelzceļa policijas aresta telpās izgulēt dzērumu. Abus sauks pie atbildības.

1948.
Pašlaik ap Rožu laukumu tiek veikta tramvaja līnijas rekonstrukcija, izveidojot jaunu tramvaja līniju. Tagad Liepājā pavisam ir četri tramvaja maršruti: pirmais maršruts no "Sarkanā metalurga" līdz Uzvaras laukumam (maršrutu apzīmējošā izkārtne uz vagona ir sarkanā krāsā), otrais – Parādes laukums – Līvas laukums (zilā krāsā), trešais – Parādes laukums – Baseina iela (dzeltenā krāsā) un ceturtais – Baseina iela – Gaisa tilts (zaļā krāsā). Jauno maršrutu izveidošana paātrinājusi tramvaja satiksmi. Piemēram, maršrutā Parādes laukums – Līvas laukums vagonu maiņa paātrināta par 5 minūtēm.

Liepājas pilsētas sporta skolā šajās dienās notika pirmais izlaidums. Basketbola pamatklasi pabeiguši deviņi audzēkņi. Absolventi pēc GDA 1. pakāpes normu nokārtošanas saņems basketbola instruktora diplomus. Kā teicamnieki skolu beiguši Liepājas politehnikuma audzēkņi Lāns un Jēkabsons.