Kurzemes Vārds

19:27 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuālais viedoklis

Saknes izaugs cauri betonam
Vairis Kopštāls, Nīcas mežniecības Otaņķu apgaitas mežsargs

Savulaik esmu strādājis par mežzini Bārtas mežniecībā, tāpēc zinu, kā daba un mežs pamazām pārņem arī bijušo PSRS raķešu bāzi Bārtā. Tiesa, tagad tur darbojas smagā tehnika, tiek vestas prom bunkuru sastāvdaļas, grants, citas konstrukcijas un būvgruži, tāpēc pašlaik tur tik labi neizskatās. Mežs, kur atrodas bijušais militārais objekts, pieder Latvijas mežu apsaimniekotājam valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Valsts meži". Bet viss, kas uz zemes palicis no raķešu bāzes – betons, akmeņi, grants –, pieder Bārtas pašvaldībai.

Taču tas ir tikai laika jautājums, kad koku saknes izaugs cauri betonam un sagrauzīs to. Un nekā bīstama, kas varētu nodarīt postu dabai, tur vairs nav. No armijniekiem palikušo amonjaku aizveda prom, augsni satīrīja. Un tagad tur aug veselīgi koki. Pirmie, kas tur izpletās, bija bērzi, bet netrūkst arī skujkoku. Krietni lieli izauguši arī tie koki, ko padomju armija savulaik bāzes teritorijā sastādīja maskēšanās nolūkos.

Turklāt tagad bijušo padomju armijas teritoriju arī iemanījušies lietderīgi izmantot: te noticis viens no Latvijas čempionāta posmiem šaušanā. Tas bija patiešām interesanti, sportisti varēja ložņāt pa bunkuriem.

Esmu uzklausījis arī kāda Rīgas mūziķa vēlmi Bārtas raķešu bāzē rīkot simfoniskās mūzikas koncertu. Jo, izrādās, bunkuros esot ļoti laba akustika! Taču iecere diemžēl atdūrās pret to, ka šādam koncertam meža vidū nebija iespējams sapulcināt klausītājus.