Kurzemes Vārds

19:55 Trešdiena, 23. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Joprojām – varen varoša

Lai arī sabiedrības lielāko daļu nomoka nemitīgi augošā dārdzība un šķiet, ka neko vairs nevar tā īsti atļauties, bet daži tajā pašā laikā pamanās sarīkot īstas dzīres mēra laikā un to šķērdētās naudas summas palielinās proporcionāli godkāres alkām, Liepājā aizvadītajās brīvdienās tika uzskatāmi pierādīts, ka īsti sirsnīgam un kvalitatīvam sarīkojumam nemaz nevajag daudz.

To apliecināja koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" notikušie, jau par tradīciju kļuvušie "Liepājnieku dziesmu svētki". Iepriekš tie bija veltīti maestro Raimonda Paula, tad – Imanta Kalniņa daiļradei, bet šoreiz – tieši mūspuses mūzikas skaņu meistaru veikumam, ko izdziedāja ap 600 Liepājas un rajona skolēnu kopā ar no Liepājas nākušiem vai arī ar pilsētu saistībā esošiem mūziķiem.

Īsta pozitīvu emociju, liepājnieciska patriotisma un augstvērtīgas mūzikas buķete! Un nevajadzēja ne krāšņu salūtu, ne mežonīgu deju pa putām pludmalē pusnaktī, un pat nevienas pārmēru ambiciozas Latvijas mēroga popgrupas. Pietika ar pašu varējumu, un šķita, ka pat daudz piedzīvojusī, leģendārā "Pūt, vējiņu!" estrāde aizkustināti līgojās līdzi koncerta varenajam skanējumam, jo sen tik enerģiski nebija čīkstināti tās vecie dēļi un daudzbalsīga kora skaņās tricinātas sienas.

Jā, Liepājas mūzikas tradīcijas nekur nav pazudušas. Kaut arī pēdējos gados pilsētas kā dziesmotā brīvdomības šūpuļa un roka galvaspilsētas slava bija sākusi bālēt, tomēr šādi koncerti nepārprotami atgādina – tai joprojām ir varen varoša jaunā paaudze.

Dziesmās vienojās gan bērni, gan viņu vecāki, gan vecvecāki, kas savulaik pieredzējuši estrādes "Pūt, vējiņi!" ziedu laikus, jo īpaši leģendārā, nu jau nebūtībā atstātā festivāla "Liepājas dzintars" brīvdomības gaisotni un talantu triumfu. Bet šķiet, ka arī jaunā paaudze ilgojas pēc tā atdzimšanas, jo, kad pasākuma vadītājs koncerta emocionālā kulminācijas brīdī vaicāja: "Vai šī estrāde atkal būtu pelnījusi "Liepājas dzintaru"?", jauno mūziķu simti kopā ar vecākās paaudzes cilvēkiem kā vienā balsī noskandēja nepārprotamu: "Jā!"

Sarmīte Pelcmane