Kurzemes Vārds

10:32 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzika

Linda Zāģere – labākā māvēja
Inita Gūtmane

Tie jaunie dziedātāji, kuri konkursa "Kā māku, tā maunu" trijās atlases kārtās bija atzīti par labākajiem, satikās un ar savu talantu mērojās pagājušajā piektdienā mūzikas klubā "Pablo", kad notika lielais fināls.

Sarīkojumā varēja redzēt ļoti dažādus priekšnesumus, kurus piedāvāja gan Latvijas mēroga konkursos atzinību guvuši jaunieši, kā Aleksandra Alganova, Linda Zāģere un Emīls Balceris, gan tādi, kas šo māvēju pasākumu uzskata par labu izklaidi un skatītājiem piedāvā jestrus numurus. Finālā kopā piedalījās divpadsmit dalībnieki, kurus vērtēja "Rietumu radio" balsis un aktrises Zanda Štrausa un Maija Romaško, mūziķi Gints Meļķis un Matīss Anuzis, kā arī Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Studentu padomes pārstāvis Jānis Tkačuks.

Žūrija par uzvarētāju atzina Lindu Zāģeri, kura izpildīja dziesmu "Dont know why". Viņa balvā ieguva iespēju ierakstīt vienu dziesmu Liepājas ierakstu studijā "FM Sound Studio". Arī skatītāji varēja izteikt savu vērtējumu, visvairāk simpātijas izpelnījās atraktīvā četrotne "Upss, gulbis dēj olas", kura uzjautrināja skatītājus ar "Pusdienu dziesmiņu". Par LPA Studentu padomes favorītiem kļuva duets Linda Zāģere un Lauris Sils, kuri piedāvāja Ladybird un Igo dziedāto skaņdarbu "Vai vēlos par daudz". Konkursantus pavadošie mūziķi Uldis Knapšis, Roberts Dinters, Egils Mežs un Jānis Lemežis par savām favorītēm izvēlējās Vimbu un Buti jeb Ditu Ņuņēvicu un Lieni Jankovsku, kuras apdziedāja kapteini Reini.

Liene Jankovska sacīja, ka viņa ar savu kursabiedreni Ditu šajā konkursā piedalās trešo reizi. "Ko dziedāt, mēs parasti izvēlamies divas, trīs diena pirms kāpšanas uz skatuves. Mēs izraugāmies vecās labās latviešu dziesmas, kurām var izveidot oriģinālus un interesantus priekšnesumus. Mums ir svarīgi, lai skatītāji varētu dziedāt līdzi, lai dziesma būtu ritmiska un lai tā spētu radīt prieku mūsos, mūziķos un klausītājos," pamatoja Liene. Viņa uzsver, ka nepiedalās konkursā ar mērķi uzvarēt. Liene un draudzene ar mūziku savu nākotni nedomā saistīt, tāpēc nemaz nezinātu, ko uzvaras gadījumā iesāktu ar balvu – dziesmas ierakstīšanu studijā. Liene priecājas par Lindas Zāģeres panākumiem, bet vienlaikus norāda, ka organizētājiem vajadzētu pamainīt konkursa noteikumus. Piesakās dziedātāji, kuri ir piedalījušies, piemēram, konkursā "Latvijas talants", un ir ieguvuši profesionālas iemaņas, kas savukārt aizbaida tos, kuri vienkārši gribētu uzdziedāt. Liene norāda, ka konkursa nosaukums ir "Kā māku, tā maunu", un tas nozīmē, ka tajā būtu jāpiedalās iesācējiem un tiem, kuriem dziedāšana ir vienkārši labs izklaides un atpūtas veids.

Rādīs un mācīs labākie dīdžeji

28.jūnijā visas dienas garumā koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" notiks Latvijas deju mūzikas mākslinieku lielāko sacensību "Discomania DJ Cup 08" nobeiguma pasākums.

"Discomania DJ Cup 08" ir muzikāla novirziena projekts jauniešiem ar mērķi popularizēt jaunatnes vidū deju mūzikas žanrus un veicināt jauniešu iesaistīšanos Latvijas mūzikas dzīvē. Projekta mērķis nav tikai nodrošināt labas laika pavadīšanas iespējas, bet galvenokārt paplašināt jauniešu vidū izpratni par mūziku, ko viņi ikdienā klausās, radīt jauniešos interesi pašiem izmēģināt savus spēkus un spējas šīs mūzikas radīšanā, iepazīstinot tos ar mūzikas radīšanas niansēm.

Pašlaik "Discomania DJ Cup" ir lielākās sacensības Latvijas mērogā starp mūsu valsts aktīvākajiem deju mūzikas māksliniekiem (dīdžejiem). Sacensības norit sešu mēnešu garumā. Sacensību nobeiguma pasākums notiks jau ceturto gadu un, kā iepriekš, Liepājā. Šogad pasākumā priekšzīmi citiem jauniešiem rādīs 16 jaunie mākslinieki – labākie no gandrīz 70 čempionāta dalībniekiem. Viņi cīnīsies par Grand Prix balvu. Būs arī virkne viesmākslinieku. Nobeiguma pasākuma dalībnieki atlasīti, pamatojoties uz iegūtajiem rezultātiem "Discomania DJ Cup 08" ietvaros. Rezultātu noteikšana notiek, balsojot īpašā interneta mājaslapā www.DiscomaniaCup.lv, kur par katru dalībnieku izveidota atsevišķa sadaļa.

Pasākumā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" paredzēta atsevišķa mūzikas mācības skatuve, kur jebkuram apmeklētājam vadošo Latvijas deju mūzikas mākslinieku uzraudzībā būs iespēja bez maksas apgūt pirmās iemaņas deju mūzikas radīšanā un atskaņošanā. Paredzēts, ka sarīkojuma apmeklētājus iepazīstinās ar dažādām tehniska rakstura novitātēm.

Pasākuma tehnisko atbalstu sniedz profesionālās skaņas, gaismas un dīdžeju tehnikas izplatītājs "Discomania" (SIA "SGM"), nodrošinot to ar modernām skaņas un gaismas iekārtām, video projekcijas ekrāniem un citu tehniku.