Kurzemes Vārds

03:43 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Apzog veikalu

7.jūnijā pēc pulksten 7 Grobiņā konstatēts, ka apzagts veikals Lielajā ielā, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Ļaundari, uzlaužot veikala "Hercogs" durvis, iekļuvuši telpās. Nozagts alkohols un pārtika. Materiālo zaudējumu vēl precizē. Policijā uzsākts kriminālprocess, un uz aizdomu pamata par šo nodarījumu tiek pārbaudīts 1993.gadā dzimis jaunietis.

Izraisa avāriju un bēg

7.jūnijā Liepājā reģistrēti divi gadījumi, kad braucēji izraisījuši avārijas un bēguši. Ap pulksten 13.30 Dzintara ielā 97/99 pagaidām nenoskaidrots autovadītājs uzbraucis stāvošai automašīnai "Ford Focus" un no notikuma vietas aizbraucis. Pēc pulksten 17 pagaidām nenoskaidrots vadītājs, vadot mopēdu "Simson" pa Kārļa Zāles laukumu uz Bāriņu ielas pusi un pie 2.nama apgriežoties, šķērsojis balto nepārtraukto līniju un izraisījis sadursmi ar automašīnu "Isuzu Rodeo". Arī šajā sadursmē cilvēki nav cietuši, taču mopēdists pametis savu braucamo un aizbēdzis. Abos gadījumos policija noskaidro apstākļus un vainīgos.

Laivo bez tiesībām

8.jūnijā ap pulksten 15 Liepājas ostas kanālā Valsts policijas darbinieki aizturējuši 1974.gadā dzimušu vīrieti, kurš vadījis motorlaivu "Fishmaster 1960" bez vadīšanas tiesībām, kā arī bez glābšanas vestes un riņķa. Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre J.Knīse informēja, ka vadītāju sauks pie administratīvās atbildības. Likums paredz, ka par laivas vadīšanu bez tiesībām var uzlikt sodu 100 līdz 500 latu apmērā.

Amatpersona atgādināja, ka policija sadarbībā ar Valsts robežsardzi kuģošanas sezonā regulāri kontrolē peldlīdzekļus: "Vēlamies atgādināt peldlīdzekļu vadītājiem, ka pret šādu atpūtas veidu ir jāizturas ar tādu pašu atbildību, kā sēžoties pie auto stūres."

Uziet bumbas

6.jūnijā ap pulksten 12.30 Liepājas Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Karostu. Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika pastāstīja: zvanītājs ziņojis, ka iepretī mājai Ģenerāļa Baloža ielā 15, iespējams, atrodoties spridzeklis. Norādītajā vietā likumsargi konstatēja, ka zemē atrodas divi lādiņi. Izsaukta sapieru grupa, un līdz speciālistu atbraukšanai vieta apsargāta.

Sakā uguns posta mežu
Ita Cērmane

8.jūnijā ap pulksten 17.30 ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Sakas novadu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka dedzis purvains mežs 25 hektāru platībā blakus Grīņu rezervātam.

Dienvidkurzemes Virsmežniecības Ugunsapsardzības un saimnieciskās daļas vadītājs Māris Otaņķis teica, ka vēl pirmdien degšana nav bijusi pilnīgi lokalizēta – nelaimes vietā turpinājuši strādāt meža dienesta speciālisti. "Svētdien nelaimes vietā strādāja glābēji no visas apkaimes. Taču šajā vietā – Valsts akciju sabiedrības "Latvijas meži" 139. un 140. kvartālā, kur ir purvaine ar tajā augošu mežu, ar kūdrainu augsni, dzēšana ir ilgstošs process," skaidroja M.Otaņķis. "Cenšamies nosargāt uguni, lai tā neaizietu tālāk, iekšā teritorijā jau vēl ilgi gruzdēs." Viņš atzina, ka dzēšanu apgrūtina samērā spēcīgais vējš, kas pieņemas spēkā. "Cīnāmies pret bebriem, taču, izrādās, ka nav ļaunuma bez labuma. Tieši šo dzīvnieku sabūvēto dambju dēļ tuvumā ir kur ņemt ūdeni."

M.Otaņķis uzskata, ka pats no sevis ugunsgrēks diezin vai izcēlies: "Bez cilvēku līdzdalības šādas lietas notiek reti. Tikai nesaprotu, ko šajā laikā darīja mežā – nav taču vēl ne sēņu, ne ogu. Un atpūtas vietas šajā meža apvidū nav iekārtotas. Vai tiešām būtu sācis degt no kādas pamestas stikla burkas vai pudeles? Ja arī bijis ugunskurs, to diezin vai vairs varēs pierādīt, jo uguns nodzēsusi visas pēdas." Visticamāk, ugunsgrēka izcelšanās iemesls tomēr bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni. Tā domāt vedina tas, ka pēdējo dienu laikā izcēlušies vairāki meža ugunsgrēki, par laimi ne tik vērienīgi un postoši.

Brīvdienās meža ugunsgrēks izcēlās arī Priekules mežniecībā – Embūtes pagasta teritorijā izdega 0,2 hektārus plaša teritorija. "Kāds ugunskurā uzspridzināja kara laika lādiņu, un no tā sākās degšana," stāsta speciālists. Bet Nīcā starp Kalnišķiem un Rucavu izdedzis mežs 0,8 hektāru platībā.

"Zaudējumus šajā gadījumā naudā nevar aprēķināt. Ir pats vasaras sākums, ligzdās izšķīlušies putnēni, dzīvniekiem ir mazuļi," atzīst M.Otaņķis. Viņš norāda, ka vēl precīzi nav arī aprēķināts, cik plašu teritoriju uguns izpostījusi. Mežinieki kā Dieva dāvanu gaida valgmi no debesīm: "Lietus vajadzīgs! Viss izkaltis un izdedzis." M.Otaņķis aicināja ļaudis šajā paaugstinātas ugunsbīstamības laikā būt uzmanīgākiem ar uguni.

Nodeg šķūnīši

8.jūnijā pēc vieniem naktī ugunsgrēks izcēlies Liepājā, Pļavu ielā 4. Nodeguši pieci šķūnīši, kuros atradušās sadzīves mantas. Materiālo zaudējumu un ugunsgrēka izcelšanās iemeslus noskaidro Valsts policija.

Notver mazgadīgus svilinātājus

8.jūnijā Karostā izcēlušies divi ugunsgrēki. Ap pustrijiem dienā Lazaretes ielā pie 3.skolas degusi zāle 250 kvadrātmetru platībā. Glābēji uzskata, ka aizdegšanās iemesls bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni. Bet ap pulksten 16.30 ugunsgrēks izcēlies Pulkveža Brieža ielā 7, kur degusi zāle 40 kvadrātmetru platībā. Valsts policijas darbinieki aizturējuši divus mazgadīgos – 2000. un 2003. gadā dzimušus zēnus, kuri bija aizdedzinājuši zāli. Uzsākta administratīvā lietvedība.