Kurzemes Vārds

03:56 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 10. jūnijā

1928.
Tiek ziņots, ka 13. jūnijā pulksten 12 Klaipēdas ielas galā pārbaudīs pasažieru automobiļu kilometru rādītājus. Noteiktajā dienā un laikā tur jāierodas visām automašīnām, ar kurām pārvadā pasažierus peļņas nolūkā. Tie, kuri uz pārbaudi neieradīsies, pasažierus vest vairs nevarēs.

Stiprā ziemeļu un dienvidaustrumu vēja dēļ burinieki bija pārtraukuši piekrastes kuģniecību. Laika apstākļiem uzlabojoties, no Pāvilostas un Ventspils ierodas kuģi ar malkas, ķieģeļu un kartupeļu kravām. Daži piekrastnieki Liepājā uzņem ogles, sāli un dažādas koloniālpreces Pāvilostai un Ventspilij. Bet velkonis "Līva" dodas uz Užavas jūrmalu pēc plostiem.

13 gadu vecais J.Tibenbergs zadzis zivis. Tiesnesis nolemj puiku nodot mātes uzraudzībā, taču māte, paziņojot, ka šādi nedarbi dēlam nav pirmie, lūdz tiesu pusaudzi ņemt savā pārraudzībā. Tiesa to nolemj darīt gadījumā, ja zādzības atkārtosies.

1938.
Otrā Vasarsvētku dienā Annas draudzes svētdienas skola izbrauc zaļumos uz Ilmāju, braucēju pavisam ir ap 400. Zaļumniekiem iekārtojoties kādā birzī netālu no Ilmājas stacijas, turpat parādās kāda pieklīdusi stirna. Biklais dzīvnieks tā apmulsis no ļaužu rosības, ka nezina, uz kuru pusi bēgt. Izbailēs tā uzskrien virsū sešus gadus vecai meitenītei. Bērns pakrīt, bet stirna aizbēg. Mazā tikai izbijusies, nekādu ievainojumu nav. Svētki sākas ar prāvesta Dr. V.Sandera dievvārdiem, tad seko kora priekšnesumi. Vakarā visi priecīgi un apmierināti atgriežas pilsētā, līdzi vezdami smaržīgus lauku ziedus.

1948.
PSRS Kinematogrāfijas ministrijas mākslinieciskā padome apstiprinājusi scenāriju jaunai latviešu mākslas filmai "Rainis". Tāpat apstiprināti arī visi galveno lomu tēlotāji, starp kuriem ir arī divi Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskā teātra mākslinieki. Tie ir Jānis Grantiņš un Nikolajs Mūrnieks. Raiņa loma viņa jaunības gados uzticēta Grantiņam, bet Mūrnieks tēlos gubernatoru Meindorfu.