Kurzemes Vārds

19:31 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā jūnijā

1928.gadā
Plašās vieglatlētikas sacensībās piedalās arī vairāki Latvijas čempioni un rekordisti no Rīgas, un liepājnieki viņiem izrāda nopietnu pretestību. 100 m skrējienā un tāllēkšanā Rudzītis tikai ar lielām grūtībām uzvar Šēnbrūnu, bet 5000 m distancē, Latvijas olimpiskajai cerībai Petkevicam labojot valsts rekordu, 2.vietu ar jaunu Liepājas rekordu (16 min. 22,5 sek.) izcīna Puķe.

1938.gadā
Uz vieglatlētikas sacensībām Liepājā ierodas arī 5 sportisti no Somijas. Tiesa, tās nav gaidītās slavenības, un tomēr viesi uzvar visās disciplīnās, kurās piedalās. Šķēpa mešanā Mikeles raidītais rīks pirmo reizi Liepājā pārsniedz 60 m līniju – 62,05 metri.

1948.gadā
Latvijas futbola meistarsacīkstēs divus zaudējumus pēc kārtas savā laukumā cieš iepriekšējā gada čempions Liepājas "Daugava", kas Rīgas pilotam zaudē ar 0:2 un 3:4.

Pēc Liepājas meistarsacīkstēm boksā, kurās piedalījās 50 dalībnieki no četrām sporta biedrībām, pilsētas izlase dodas uz Rīgu sacensties ar galvaspilsētas izlasi. No liepājniekiem uzvar tikai brāļi Meļķi un Kleins, un komandu cīņā zaudējums ar 3:5.

1958.gadā
Latvijas futbola meistarsacīkstēs pirmo reizi zaudē iepriekšējā gada čempions "Sarkanais metalurgs", kas savā laukumā ar 0:1 piekāpjas Rīgas ASK komandai. Prese bargi pārmet liepājnieku trenerim E.Ziņģim, kas nedod vārdu jaunās paaudzes spēlētājiem, jo vecie, pēc laikraksta vārdiem, tikai aizņem vietu laukumā.

1968.gadā
Liepājas spartakiādes peldēšanas sacensībās piedalās kupls dalībnieku skaits – 78, taču rezultāti ir vāji un speciālisti sūdzas par to, ka pilsētā nav pienācīgs peldbaseins.

Bokseris Sergejs Popkovs Latvijas "Daugavas" izlases sastāvā piedalās mačā pret Poznaņas pilsētas izlasi no Polijas un savā pirmajā starptautiskajā cīņā gūst uzvaru.