Kurzemes Vārds

22:46 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Saduras četri smagsvari
Ita Cērmane

Nelāgs satiksmes negadījums vakar ap pusdienlaiku notika Brīvības ielā iepretim "Liepājas metalurga" administratīvajai ēkai. Kravas mašīna taranēja satiksmes autobusu, kas uztriecās otram autobusam. Turklāt trieciena rezultātā taranētais autobuss tika uztrieks nepareizi novietotai kravas automašīnai.

Kā "Kurzemes Vārdam" stāstīja negadījuma aculiecinieki, luksoforā degusi sarkanā gaisma, un maršruta autobuss, braucot pa sabiedriskā transporta joslu Brīvības ielā ārā no pilsētas, apstājies, lai no šķērsielas ļautu izbraukt mācību automašīnai. Satiksmes autobusam aizmugurē ietriecies otrs autobuss. Mācību mašīna paspējusi pabeigt manevru un nav cietusi, taču trieciena rezultātā stāvošais autobuss uztriekts kravas automašīnai. Aculiecinieki stāsta, ka cilvēki negadījumā nav cietuši, taču visiem trim sadursmē iesaistītajiem transportlīdzekļiem nodarīti pamatīgi postījumi.

Policijā "Kurzemes Vārds" noskaidroja, vainīgs negadījumā bijis ceturtais tajā iesaistītais – vēl vienas kravas mašīnas vadītājs. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs pastāstīja, ka kravas automašīna, izbraucot uz galveno – Brīvības ielu, no Drāšu ielas ar dzelzs armatūras kravu, ietriekusies sānos 9.maršruta autobusam "Volvo", kam no trieciena atteikušās darboties bremzes. 9.maršruta autobuss savukārt uztriecies priekšā stāvošajam satiksmes autobusam, kas uzripojis virsū nepareizi stāvēšanai novietotam kravas furgonam no Lietuvas. M.Kleinbergs apstiprināja, ka cilvēki avārijā nav cietuši.

Riteņbraucējs nedod ceļu auto

10.jūnijā ap pulksten 10.30 satiksmes negadījumu mūsu pilsētā izraisīja riteņbraucējs, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. 1983.gadā dzimis vīrietis, vadot velosipēdu "Leader Fox" pa Rīgas ielu, krustojumā ar Esperanto ielu nedeva ceļu automašīnai "Ford Galaxy", tādējādi izraisot sadursmi. Velosipēds tika stūrēts pa ietvi. Cietušo sadursmē nav, bet pārbaudes laikā braucējs nevarēja uzrādīt vadītāja apliecību.

Stacionē uz ielas guļošu sievieti

10.jūnijā deviņos no rīta Valsts policijas darbinieki no Liepājas Reģionālās slimnīcas saņēma informāciju par to, ka no Flotes ielas uz Reanimācijas nodaļu nogādāta 1960.gadā dzimusi sieviete ļoti stiprā alkohola reibumā, kurai mediķi konstatējuši sistu brūci galvā. Policija noskaidro, kā trauma gūta.

Nozog zirglietas

10.jūnijā ap pulksten 11 Dunalkas pagastā kādās mājās saimnieks konstatējis, ka no pagalma nozagta zirgu pļaujmašīna, zirgu arkls, kultivators un četras ecēšas. Cietušais likumsargiem norādījis, ka radīts materiālais zaudējums 350 latu apmērā.

Nelikumīgi uzpērk akumulatorus

Pierobežā atkal sarosījušies nelegālie darboņi. 10.jūnijā ap pusdiviem dienā Gramzdas pagastā konstatēts, ka kāda 1959.gadā dzimusi sieviete bez licences iepērk metāllūžņiem akumulatorus ar nolūku tos pārdot tālāk. Konfiscēti astoņi akumulatori, policija veic faktu pārbaudi.

Apzog tenisisti

10.jūnijā Jūrmalas parkā, tenisa kortu ģērbtuvēs, 1991.gadā dzimusi meitene konstatējusi, ka laika posmā no pulksten 15 līdz 16 nozagts viņas naudasmaks, mobilais telefons "Nokia" un rokas pulkstenis.

Pazūd telefons

Valsts policijā ar sūdzību vērsusies kāda 1993.gadā dzimusi meitene, kura 10.jūnijā ap pulksten 18 kinoteātrī "Balle", Rožu laukumā 4, konstatējusi, ka no krēsla pudeļu turētāja pazudis mobilais telefons "Nokia 5700". Cietusī likumsargiem norādījusi, ka viņai radīti 170 latu lieli materiālie zaudējumi.

Pludmalē sadur kājas

Oficiālā peldsezona mūsu pludmalē atnākusi ar sīkām nebūšanām. Glābšanas stacijas darbinieki pagājušās nedēļas nogalē pieciem pludmales apmeklētājiem snieguši pirmo medicīnisko palīdzību sakarā ar sadurtām, noberztām kājām, kā arī vienu reizi izsaukuši Neatliekamo medicīnisko palīdzību. No pludmales zonas izraidīti divi skūteristi un vairāki suņu īpašnieki. 7.jūnijā ap pulksten 14 uz pludmali glābēji izsaukuši Pašvaldības policijas dežūrbrigādi, jo bija aizturēta 16 gadu veca jauniete, kura pārmēru bija lietojusi alkoholu.

Turpina cīnīties ar uguni Sakā

Joprojām nav izdevies pilnībā likvidēt ugunsgrēku, kas 8.jūnija pēcpusdienā izcēlās Sakas novadā, kur aizdegās purvains mežs blakus Grīņu rezervātam.

Dienvidkurzemes Virsmežniecības Ugunsapsardzības un saimnieciskās daļas vadītājs Māris Otaņķis trešdien atzina, ka ir izdevies degšanu ierobežot un patlaban tiek uzraudzīts, lai degšana neaizietu tālāk. "Nodzēst degšanu var tikai lietus. Turklāt vajadzīgas kārtīgas lietavas, jo mežs ir tik izžuvis, ka ūdens iztvaiko vienā mirklī," skaidroja M.Otaņķis. Viņš pastāstīja, ka lielāku platību par jau iepriekš nosauktajiem 25 hektāriem uguns nav nopostījusi un, ja vien necelsies vējš, kas kādu dzirksteli var pārmest tālāk, meža dienesta speciālisti mēģinās uguni tālāk nelaist.

Mežinieki gaida lietu: "Tad varētu atslābt. Taču nopietnas lietavas jau nesola, vien tādu valgmi. Bet ar to būs par maz." M.Otaņķis skaidro, ka atbildīgie dienesti, kaut nav izsludināta ārkārtas situācija, ir paaugstinātā gatavībā. Viņš uzskata, ka lieguma izsludināšana situāciju neuzlabos, jo patlaban ir tik ļoti sauss, ka degšana var sākties ne tikai no cigaretes, bet arī no elektrolīnijas dzirksteles. M.Otaņķis tādēļ aicina ļaudis paaugstinātas ugunsbīstamības laikā būt uzmanīgākiem ar uguni, bez vajadzības labāk pat neiet mežā: "Ir jābūt uzmanīgākiem, jāsaprot situācijas bīstamība. Jo diemžēl lielākoties nelaimes izceļas cilvēku neuzmanības dēļ."