Kurzemes Vārds

00:26 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Jāpieliek punkts

KNAB vadītāja Alekseja Loskutova krēsls jau kādu laiku šūpojās kā pa viļņiem, un nupat ir saredzams tuvojamies devītais – pats augstākais un spēcīgākais. Vai valsts galvenais korupcijas apkarotājs tam tiks pāri neapgāzies?

Komisija izvērtēs Loskutova atbildību par konstatētajiem pārkāpumiem birojā, paudīs savu slēdzienu, un, iespējams, jau nākamnedēļ par KNAB vadītāja atbilstību amatam lems Saeima.

Vairāk nekā 130 tūkstošu latu pazušana no KNAB seifiem ir daudz nopietnāks arguments viņa atstādināšanai nekā "dažu grāmatvedības normu neievērošana", par ko Loskutovu no darba atlaist visiem spēkiem centās iepriekšējās valdības vadītājs Kalvītis un viņa ministri pērnā gada oktobrī. Manuprāt, politiķi, kuriem Loskutovs traucē, šoreiz savu iespēju garām nepalaidīs, un viņam nāksies atstāt amatu neatkarīgi no tā, kāds būs komisijas lēmums. Turklāt arī pašā komisijā darbojas vismaz pāris cilvēku, kuri acīmredzami atbalsta atstādināšanas variantu.

Maz līdz šim ir vērtēts KNAB reāli paveiktais korupcijas apkarošanas jomā, vairāk meklēti pārkāpumi biroja darbā. Diemžēl tādi arī ir. Bet, lai KNAB varētu sekmīgi turpināt savu darbu, ir jātiek skaidrībā ar Loskutovu un jābeidz traucēt biroja galveno misiju, kas ietverta tā nosaukumā – korupcijas novēršana un apkarošana. Vairāk nekā pusgadu biroja darbs tiek bremzēts – kāda var būt darba produktivitāte, ja šūpojas iestādes vadītāja krēsls. Jo ātrāk šim jautājumam tiks pielikts punkts, jo sekmīgāk varēs turpināties iesāktais.

Kaut arī Loskutovs nav bez vainas, daļa valsts iedzīvotāju viņa atstādināšanu tik un tā uzskatīs par nevēlamas personas novākšanu. Un esmu pārliecināts, ka šajā uzskatā ir taisnības grauds. Galu galā ir taču skaidri signāli, ka viens otrs oligarhs, piemēram, jau paspējis iestrādāt sev vēlamus pantus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas likumā. Starp citu, vakar Valsts prezidents Valdis Zatlers paziņoja, ka likumu nodos otrreizējai caurlūkošanai, jo tas esot "paviršs un nekvalitatīvs".

Vai tad pietrūkst piemēru, kā ar politiskiem lēmumiem virzīt un veicināt sava un pietuvinātu cilvēku biznesa uzplaukumu? Kā lai uz valsts augstākajā līmenī notiekošo pēc tam neskatās ar aizdomām?

Ints Grasis