Kurzemes Vārds

00:13 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Īstie dabas tūristi ceļu zina
Liena Freimane, Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja speciāliste

Dabas parki veidoti ne tikai dabas aizsardzībai, bet arī tādēļ, lai ļaudīm būtu vieta, kur atpūsties. No tūrisma viedokļa vērtējot, dabas parki, kas atrodas Liepājas rajonā, noteikti pilda savas funkcijas. Īpaši jau Bernāti, kas atrodas tik tuvu Liepājai. Taču tur vēl ļoti stipri jāpiedomā pie infrastruktūras, lai nesagrautu tās trauslās dabas vērtības, kas šajā piekrastes apvidū ir. Tā ir ļoti liela problēma – katru gadu informācijas stendi un atpūtas vietu aprīkojums tiek atjaunots, bet pēc pāris nedēļām jau atkal viss ir salauzts. Lai to novērstu, droši vien būtu nepieciešams nodrošināt labāku uzraudzību.

Arī uz Embūti katru gadu brauc aizvien vairāk tūristu un ekskursantu. Iezīmētas dabas takas ir vislabākais veids, kā iepazīt turienes skaisto dabu un savdabīgo reljefu. Ļoti labi, ka tur tiek piedāvāta velosipēdu noma.

Kaut gan Papes vārds vairs neizskan avīžu slejās tik bieži kā tad, kad tur norisinājās lielie Pasaules dabas fonda projekti, tomēr arī turp dodas daudz tūristu. Šī vieta jau kļuvusi atpazīstama, turklāt ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Jā, ceļš no šosejas līdz Papei varbūt nav tajā vislabākajā kārtībā, tas ir liels mīnuss, bet, manuprāt, tie tomēr būs tikai daži cilvēki, kuri tur neaizbrauks tieši šā iemesla dēļ. Īstajiem dabas tūristiem šādi ceļi nav šķērslis.

Ko vēl vajadzētu dabas parkos, lai turp brauktu vēl vairāk tūristu? Vajadzētu vairāk labiekārtotu tūrisma taku, tad jau arī pietiktu. Jo pats galvenais šajos dabas parkos ir daba. Un to ar katru gadu novērtē aizvien vairāk cilvēku.