Kurzemes Vārds

20:37 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas īsumā

Piegādās svaigi slauktu pienu
Pēteris Jaunzems

"Iepirkuma cenas joprojām ir zemas. Tas liecina, ka piena epopeja vēl nav beigusies. Mēs esam izdomājuši tai turpinājumu," sacīja piensaimnieku sabiedrības SIA "Ezermaļi" direktors un kooperatīvās sabiedrības "Dzēse" valdes priekšsēdētājs Māris Petrēvics. Viņš paziņojis, ka ezermaļnieki vistuvākajā laikā nolēmuši uzsākt tiešas svaiga piena piegādes liepājniekiem.

Tagad viss esot atkarīgs no iedzīvotājiem un viņu attieksmes. Rīkojot protesta akciju Rīgā, lauksaimnieki esot pārliecinājušies, ka cilvēki atbalsta viņu centienus. Arī pircējiem ir apnicis dzert to produktu, ko izgatavojuši pārstrādātāji un par augstu cenu piedāvā iegādāties tirgotāji. Tas nozīmējot to, ka starpposms, kas ir starp patērētājiem un piena ražotājiem, kaut kādā veidā jāpārvar. Svaigpiena tirdzniecības iespēju paplašināšana, kas tagad akceptēta valdībā, paver šādu iespēju.

M.Petrēvics pastāstīja, ka arī SIA "Ezermaļi" ir nokārtojusi nepieciešamās formalitātes un saņēmusi no Pārtikas un veterinārā dienesta nepieciešamo atļauju svaigpiena realizācijai. "Mēs piedāvājam pilsētniekiem šo dabīgo pienu, kas slaukts no govīm, kuras vēl ēd zaļo zāli. Tā kvalitāti apstiprina analīzes un garša, kas nav salīdzināma ar to produktu, ko pārdod veikalos. Tagad viss būs atkarīgs no pircējiem. Vēlamies noskaidrot, kāda būs cilvēku izvēle," sacīja direktors, pastāstot, ka sabiedrība apņemas veikt svaigpiena piegādes tur, kur pēc šīs produkcijas būs pieprasījums.

Pētertirgū tirgoties ezermaļnieki nevēloties, jo esot jau pamēģinājuši to darīt un pārliecinājušies, ka, ņemot vērā nelielos pārdošanas daudzumus, tur nerentējas par vietu maksāt. Izmantojot mikroautobusiņu, viņi svaigo slaukumu pievedīšot vietās, ko noteiks paši pircēji. Tās varētu atrasties kaut kur dzīvojamajos rajonos vai pie uzņēmumiem, kur cilvēki strādā. "Likumā ir rakstīts, ka drīkstam pienu nogādāt līdz tiešajiem patērētājiem. Mēs šīs tiesības pilnā mērā izmantosim. Ja vien būs nepieciešamā atsaucība, tas varētu notikt jau pirms Jāņiem."

Arī cena pienam katrā ziņā būs zemāka nekā tā ir veikalā. Slaukums ar 4,2 procentus lielu tauku saturu un 3,3 procentu olbaltumvielu saturu varētu maksāt 45 santīmus par litru, apsolīja direktors. Pieteikties piena piegādēm esot iespējams, piezvanot viņam pa tālruni 29493527.

Arī līdz šim šādas piena piegādes pilnībā nebija izdevies izskaust. Viens otrs no piena ganāmpulku īpašniekiem paslepus piegādājis svaigu pienu klientiem pilsētā. "Zinu, ka šāds tirdzniecības veids pastāvēja, bet mēs to tagad piedāvājam darīt legāli," teica M.Petrēvics.


Sveic izglītības darbiniekus
Viktors Ulberts

Ar svinīgām runām, pateicībām, vīnu, uzkodām un Andra Ērgļa uzstāšanos vakar atpūtas centrā "Libava" tika aizvadīta gadskārtējā Liepājas rajona Izglītības pārvaldes rīkotā pieņemšana skolu direktoriem un pašvaldību vadītājiem.

"Tas ir kā atskats uz padarīto un svinīgs brīdis visiem tiem, kuriem izglītība ir sirdslieta, tad arī sakām viņiem paldies par padarīto," sacīja Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Zigmunds Cinkus. Viņš savā uzrunā arī norādīja, ka izglītības darbinieku kopīgais darbs aizvadītajā mācību gadā bijis ražens. Skolas aktīvi iesaistījušās daudzos projektos. Tāpat īpaši piestrādāts pie tā, lai skolu labākie audzēkņi piedalītos dažādos konkursos un olimpiādēs. Tajos iesaistīta ceturtā daļa skolēnu. "Tātad konkursos piedalījās katrs ceturtais audzēknis. Un viņu uzrādītie rezultāti ir pat labāki par Liepājas pilsētas skolēnu rezultātiem," norādīja Z.Cinkus.

Pasākuma laikā Liepājas Rajona padomes Goda rakstus pasniedza: Vizmai Vītoliņai par radošu pieeju pedagoģiskā procesa virzībā Grobiņas ģimnāzijā un ieguldīto darbu skolas sagatavošanā akreditācijas procesam, kā arī Ditai Rolei par radošu un kvalitatīvu izglītības iestādes darbu vadību.

Izglītības pārvaldes Goda rakstus saņēma: Ausma Ērgle par profesionālu, mērķtiecīgu un vispusīgu izglītības iestādes darbības nodrošinājumu, Reinis Ulberts par mērķtiecīgu pedagoģiskā procesa virzību Vaiņodes internātpamatskolā un ieguldīto darbu skolas vides pilnveidē, Aivars Priedols par atbalstu Grobiņas pagasta sākumskolas materiālās bāzes un radošas darba vides nodrošināšanā, Edgars Dargužis par ieguldīto darbu Kronvaldu Ata Krotes pamatskolas materiālās bāzes un vides pilnveidē, Viktors Čamans par atbalstu un ieguldījumu Rucavas pagasta izglītības iestāžu materiālās bāzes pilnveidē.

Savukārt Izglītības pārvaldes pateicības tika: Aināram Cīrulim par ieguldīto darbu Priekules vidusskolas sagatavošanā akreditācijas procesam, Uldim Strazdam par atbalstu un ieguldījumu Durbes novada izglītības iestāžu materiālās bāzes pilnveidē, Henrijam Junkarēnam par atbalstu un ieguldījumu Kalvenes pamatskolas materiālās bāzes pilnveidē un Andrejam Radzevičam par veiksmīgu projektu piesaisti un realizāciju Dunalkas pagasta izglītības iestāžu materiālās bāzes pilnveidei.