Kurzemes Vārds

09:37 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Bērni zīmē bildes par dzīvi

Zīmējumi, kas līdz nedēļas beigām apskatāmi tirdzniecības centrā "Ostmala", ir ļoti īpaši. Tos darinājuši Kurzemes reģiona speciālo un palīginternātskolu audzēkņi. Izstādi organizēja bāreņu biedrība "Saules bērni" un portāls "Bildespardzīvi" konkursa "Latvija" ietvaros. Konkursā piedalās Mazirbes, Lažas, Upesgrīvas, Pelču speciālo internātskolu un Saldus rajona skolas "Kurzemīte" audzēkņi. Izstādes atklāšanā apbalvoja piecus labāko zīmējumu autorus no katras skolas. Par balvām bija parūpējušies konkursa atbalstītāji "RIMI Latvia", "Seesam", Latvijas Grāmatu izdevēju asociācija, "Liepājas papīrs", akciju sabiedrība "Faber–Castell". Bāreņu biedrības "Saules bērni" projekta koordinatore un izstādes organizētāja Andra Eitvide sacīja, ka konkursa mērķis ir veicināt bērnu interesi par Latvijas vēsturi un folkloru, rosinot audzēkņus vairāk uzzināt, saskatīt un izpētīt skolas, dzīvesvietas apkārtni, kā arī veicināt interesi par radošām mākslām – zīmēšanu, veidošanu.

Ap 100 iedzīvotāju – par Zirņu ielu

Ap 100 iedzīvotāju piedalījās Zirņu ielas un tai blakus esošās teritorijas plānojuma grozījumu projekta sabiedriskās apspriešanas sanāksmē Liepājas Latviešu biedrības namā. Sanāksmi atklāja Liepājas domes izpilddirektors Edgars Rāts, to vadīja bijušais Liepājas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs, sapulcē runāja pilsētplānotāji, transporta speciālisti, bet jautājumus uzdeva sanākušie liepājnieki, informēja aģentūra LETA. Plānojuma grozījumi nepieciešami, lai nākotnē pakāpeniski īstenotu Liepājas pilsētas transporta shēmu, kas paredz savienot dienvidu rajonu ar teritorijām, kas atrodas Jaunliepājas pusē, atslogojot Ganību, K.Ūliha, Brīvības un Raiņa ielu. Teritorijas plānojuma grozījumu projekta apspriešana turpināsies līdz 1.jūlijam.

Iespēja veidot portāla saturu

Portālā liepajniekiem.lv tagad arī lasītājiem ir iespēja piedalīties satura veidošanā – ikviens var pievienot savu tekstu vai attēlu galeriju, tādējādi pastāstot arī citiem ko svarīgu vai vienkārši daloties savos iespaidos un uzzinot citu lasītāju viedokļus. Lai pievienotu tekstus vai fotogrāfijas, jābūt reģistrētam lietotājam. Savā profila informācijā lasītājs atradīs saites uz rakstu un galeriju pievienošanu. Tālāk jāseko instrukcijām, un teksts vai bildes nonāks līdz pārējiem lasītājiem. Lai lasītāju rakstu un fotogrāfiju sadaļā neveidotos haoss un portālā neparādītos nepiedienīga vai aizskaroša rakstura informācija, redakcija vispirms pārskatīs visus ierakstus un tikai tad tos publicēs. Interesanti, ka fotogrāfijas iespējams pievienot pie jebkura raksta, tādējādi papildinot ziņas, kuru tapšanā nav piedalījies redakcijas fotogrāfs.

Liepājnieki dosies uz koru kariem Rīgā

Liepājas 4 kori ir to 36 Latvijas labāko koru skaitā, kas izcīnījuši iespēju piedalīties XXIV Vispārējo latviešu dziesmu un XIV Deju svētku koru konkursa finālā, kas notiks 8.jūlijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Uz koru konkursa finālu izvirzīti 9 sieviešu kori, 4 vīru kori un 23 jauktie kori, kas reģionālā pusfinālā ieguvuši 44,50 un vairāk punktus. Liepāju koru karos pārstāvēs Ilzes Balodes jauktais koris "Laiks" (A grupa – 45,73 punkti), Ilzes Valces vadītais Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kamerkoris "INTIS" (45,27 punkti) un Pedagoģijas akadēmijas sieviešu koris "Atbalss" (A grupa, 45,20 punkti), kā arī Guntas Vites vadītais Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris "Aija" (44,73 punkti).

Ar roku darbu pēc panākumiem
Ilze Grunska

Tradicionālais valsts profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss "Krēsls – 2008" šogad norisinājās Rīgas Amatniecības vidusskolas telpās. Liepājas jaunieši – Edmunds Barkus (17 gadu) un Dzintars Budnovics (17 gadu) – pārstāvēja 31.arodvidusskolu.

Konkursā varēja piedalīties izglītojamie, kuri apgūst arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas. No katras izglītības iestādes piedalījās 2 audzēkņi. Jaunieši pēc rasējuma izveidoja krēslu no bērza koksnes materiāla, izmantojot tikai rokas instrumentus. Konkurss ir starptautisks un norisinājās jau sešpadsmito gadu, bet Liepājas 31.arodvidusskola tajā piedalās kopš piektā konkursa.

31.arodvidusskolas pedagogs Viktors Šulcs, kurš pats sevi nodēvēja par puišu pavadītāju, atklāj, ka šo gadu laikā skola ir saņēmusi visas godalgotās vietas, bet visveiksmīgākais bija pirmais gads, kad skolēni izcīnīja 1. un 3. vietu. "Šogad puiši savā īpašumā ieguva atzinības rakstu ar ieteikumu kārtot zeļļa grādu. Tomēr pagaidām viņi to nevar darīt, jo šāda grāda iegūšanai nepieciešama 2 gadu pieredze, bet Edmunds un Dzintars šogad beigs tikai 1.kursu," "Kurzemes Vārdam" pastāstīja V.Šulcs.

Darbs no puišiem prasīja lielu precizitāti un arī fizisko spēku, jo no pirmdienas līdz piektdienai pie krēsla izveides bija jāstrādā apmēram 10 stundas dienā. Edmunds piebilst, ka būtu varējis vēl piestrādāt pie sava meistardarba. "Nodevu to piecas stundas pirms noteiktā laika. Tagad saprotu, ka varēju labāk noslīpēt detaļas," atzina jaunietis.

V.Šulcs atklāja, ka liela problēma ir instrumentu trūkums skolā, jo finansiālais nodrošinājums nav pietiekams. "Instrumentu kvalitāte ir ļoti svarīga. Tomēr puišiem laimējās, ka konkurenti no citām skolām bija atsaucīgi un aizdeva nepieciešamo," smaidot piebilda pedagogs.

No 35 konkursa dalībniekiem Dzintars kopvērtējumā ieguva 4.vietu, bet Edmunds – 6.vietu.

Piedāvā zemi un mītnes

Iegādāties nekustamo īpašumu patlaban var, ne tikai vienkārši pērkot. Piemēram, visai bieži notiek izsoles īpašumu atsavināšanai. Pilsētas dome, piemēram, piedāvā divas neapdzīvojamas telpas Dzintara ielā 25/27 un piecdzīvokļu dzīvojamo ēku ar zemes gabalu Teodora ielā 5. To izsole paredzēta 2.jūlijā. Vaiņodes Pagasta padome gatavojas pārdot izsolē divus divstāvu dzīvojamos namus, kas kādreiz piederēja militārajam resoram – Ceriņu ielā 2 un Ķiršu ielā 1a. Tiem nepieciešama atjaunināšana. Vērgales pagasts piedāvā piecus nelielus neapbūvētas zemes gabalus ar nosaukumiem "Senlejas" un "Vasarnieki" – izsole paredzēta 18.jūlijā. Bet zvērinātā tiesas izpildītāja Agnese Biķe pārdod bijušo parādnieka īpašumu Priekules ielā 7a, ar dzīvojamo platību 84 m² un zemi 600 m².

Pieņemšana konsulātā

Aizvakar vakarā Krievijas Federācijas Ģenerālkonsulātā notika pieņemšana par godu nacionālajiem svētkiem – Krievijas dienai. Tikšanās notika klajumā brīvā dabā. Šeit bija aicināti ap 150 viesu – pilsētas pašvaldības un biznesa, nodibinājumu un kultūras, nacionālo kultūras biedrību un veterānu organizāciju pārstāvji, žurnālisti. Ar īsu uzrunu pie viņiem vērsās ģenerālkonsuls Jurijs Koteļņikovs. Viņš gan pakavējās pie nacionālo svētku ne visai garās vēstures, gan pieminēja pozitīvos momentus pašreizējā politikā. Pēc tam pieņemšanas dalībniekiem piedāvāja cienastu. Konsulāta darbinieku un viesu neformālā tikšanās ilga divas stundas.

Top jauns tirdzniecības centrs

Klaipēdas ielā 104c, vietā, kur drīzumā atradīsies jaunais tirdzniecības centrs "Baata", iecementēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Kapsulā bija ieliktas arī avīzes "Kurzemes Vārds" un "Dienas Bizness". Topošā tirdzniecības centra īpašnieks ir SIA "RV projekts", kura vienīgais īpašnieks ir SIA "GDG Holdings". Tirdzniecības centrs "Baata" pretendē kļūt par modernāko un populārāko centru Liepājā, piedāvājot iegādāties augstas kvalitātes preces un pakalpojumus. Tirdzniecības centra tehnisko projektu izstrādāja SIA "8 A.M." arhitekta Jura Laša vadībā. Celtniecību veic SIA "Remonts K". Plānots, ka jauno centru varētu atvērt gada nogalē.

Abonēšanas centrs "Kurzemes Vārds" paplašina piedāvājumu

Abonēšanas centrs "Kurzemes Vārds" noslēdzis līgumu ar izdevniecību "Lilit" par desmit tās izdoto žurnālu abonēšanas iespējām. Tas nozīmē, ka klientiem, kas preses izdevumus abonē abonēšanas centrā "Kurzemes Vārds", jau nākamajā pusgadā savās pastkastītēs varēs saņemt arī žurnālus "Lilit" latviešu un krievu valodā, "Cosmopolitan", "FHM", "Copes lietas", "Geo", "Joy", "Latvijas arhitektūra", "Latvijas būvniecība" un "Патрон", informēja centra vadītāja Sigita Benhena. Viņa arī piebilda, ka no jauna iespējams abonēt vēl 23 citus latviešu un 21 ārzemju žurnālu, kas līdz šim nebija centra piedāvājumā.

Gleznotāja Roberta Stārosta 100.jubilejas piemiņas izstāde

Šodien Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē pulksten 16 atklāj mākslinieka Roberta Stārosta 100.jubilejas piemiņas gleznu un zīmējumu izstādi. Mākslinieks dzimis 1908.gada 15.jūnijā Grobiņas pagasta "Dziedoņos". Mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas darbnīcā, bet 1942.gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijā Ģederta Eliasa Figurālās glezniecības meistardarbnīcu. Roberta Stārosta daiļrades pētnieks mākslas zinātnieks Alberts Eglītis raksta: "Roberts Stārosts savā daiļradē bija konsekvents reālists. Viņa māksla sakņojas lielajā mīlestībā pret tēlojamo pasauli, neviltotajā sirsnībā, kāda ielikta katrā motīvā, ko veidojusi viņa ota vai zīmulis." Piemiņas izstāde Liepājas muzejā tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Līdz ar izstādes atklāšanu notiks mākslas zinātnieka Alberta Eglīša un rakstnieces Sandras Vensko sagatavotās grāmatas "Roberts Stārosts. Latviešu pašportretu meistars" atvēršanas svētki, bet visas dienas garumā sadarbībā ar Latvijas pastu apmeklētājus Liepājas muzejā gaida vēl viens notikums – speciālā zīmogošana, kas veltīta mākslinieka simtgadei.

Pārdos īrniekiem dzīvokļus

Pēc īrnieku ierosinājuma Liepājas pašvaldība sāks atsavināšanas procedūru jeb plāno pārdot dzīvokļus to īrniekiem Klaipēdas ielā 43–1 par 11800 latiem, Klaipēdas ielā 43–4/6 – par 7000 latu un Imantas ielā 24–3 par 7500 latiem. Cenas amplitūda par kvadrātmetru – no 197,04 (Imantas ielā) līdz 258,24 latiem (Klaipēdas ielā).