Kurzemes Vārds

01:25 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Izstādīs savdabīgu grafiku

Rīt Aizputē, galerijā "Mētras māja", atklās savdabīgo grafiķu Pauļa Liepas un Ingas Dilbas personālizstādi.

Izstādē, kas saucas "Uz līdzenas vietas", būs apskatāmas grafikas instalācijas. Inga Dilba ir liepājniece, Paulis Liepa – rīdzinieks. Liepājā un Aizputē viņi savus darbus izstādījuši ne reizi vien.

Pauļa Liepas pirmā personālizstāde 2004.gadā "Man liekas, ka es diezgan regulāri nonāku pavisam citā esības dimensijā. Paraleloskopia!?" saņēma kritiķu atzinību un tika izvirzīta "Mākslas gada balvai – 2005".

Galerijā "Mētras māja", kas atrodas Aizputē, Jāņa ielā 8a, katru gadu notiek vismaz divpadsmit izstāžu. Tajās piedalās mākslinieki gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Mākslas darbu veidi ir visdažādākie: gleznas, fotogrāfijas, stikla māksla, keramika, tēlniecība u.c. Galerijā notiek arī citi sarīkojumi.


Folklora saplūdīs ar hiphopu

Šodien pulksten 23 klubā "Fontaine Palace" saskaņā ar multikulturālo projektu "Ritma Takas Dimdiņ Kāposti" notiks muzikāls pasākums, ko organizē kultūras un informācijas centrs "[email protected]". Projektā iesaistīsies folkloras kopa "Baļķi", Roberts Gobziņš jeb EastBam, miksmeistari AG & Raitis, dīdžejs Krii un grupa "Skan", kā arī perkusionistu apvienība "Samba no Rīgas". Projekta idejas autors ir Liepājas Pedagoģijas akadēmijas absolvents Mārtiņš Mamis, kurš savulaik kopā ar dīdžeju Samsonu veidoja klubu mūzikas programmu "Klubkresls", kas skanēja "Rietumu radio" ēterā.

Vakara gaitā brīvā formā risināsies folkloristu, repotāju un ritma instrumentālistu savstarpēja saspēle, kas sevī apvienos gan tautasdziesmu izpildījumu jaunās skaņās, gan brīvas improvizācijas, gan atsevišķu mākslinieku solo numurus.

Dažas stundas pirms šā pasākuma, pulksten 18, folkloras centrā "Namīns" ikviens interesents aicināts uz "Ritma Takas Darbnīcu", kuras laikā darbnīcas pasniedzēji Inga Deigele no folkloras kopas "Baļķi", Roberts Gobziņš, AG & Raitis, "Samba no Rīgas", dīdžejs Krii un grupa "Skan" stāstīs par hiphopa kultūru, folkloru un to savstarpējām saiknēm. Mūziķi demonstrēs dažādus nestandarta mūzikas instrumentus, kas veidoti no ikdienišķiem, sākotnēji muzicēšanai neparedzētiem priekšmetiem. Būs arī iespēja interesentiem tos izmēģināt profesionālu pasniedzēju klātbūtnē.

Projekts "Ritma Takas Dimdiņ Kāposti" ir iecerēts kā kultūru sakausējums, kurā latviešu folkloras muzikālie elementi saplūst ar vienu no mūsdienu globālajām pilsētvides subkultūrām – hiphopu, tādējādi apvienojot dziļā pagātnē sakņotās tautas tradīcijas ar tagadējo realitāti.


Gribam zināt

Jūnija nedēļas nogalēs ciklā "Vasaras bērnu stunda" ceļojošais leļļu teātris "Maska" Jūrmalas parkā bērnus kopā ar ģimenēm aicina uz izglītojošām un jautrām aktivitātēm. Bērnu iemīļotā Nezinīša un citu pasaku varoņu lomās ar bērniem atraktīvi nodarbojas "Maskas" mākslinieks Pēteris Trups.

– Ko sniedz vasara leļļu meistaram un aktierim?
Ļoti daudz darba un patīkamu emociju. Vasara ir laiks, kad top jauni projekti, jaunas izrādes, jaunas lelles.
– Vai bērnu auditorija ir grūta vai viegla?
– Brīnišķīga. Īpaši vasarā, jo tagad bērni pavisam noteikti ir tendēti uz atpūtu. Viņi ir atvērti, priecīgi un gatavi mesties piedzīvojumos un rotaļās.
– Ko rāda pieredze: bērni kļuvuši nežēlīgāki, vai tas ir mīts?
– Lielākoties tas ir mīts. Bērni savā būtībā ir labestīgi. Arī mēs ar savām izrādēm mācām būt labiem, negatīvo, slikto parādām no smieklīgās puses. Un kurš tad grib būt smieklīgs?
– Kas jāņem vērā, rakstot scenāriju bērnu izrādei?
– Bērni jāuztver nopietni, jāvērtē kā draugi, nedrīkst viņus pataisīt par muļķiem. Jāveicina viņu domāšana, jārunā kā ar līdzvērtīgiem partneriem, nedrīkst uzkrītoši ucināties. Bērni ir gudri un ļoti labi atšķir patiesību no meliem.
– Vai dziesmām rakstītie vārdi veicina paša tēlaino domāšanu? Un kā ar to dzeju, kas rodas ārpus izrādēm?
– Noteikti veicina domāšanu. Pie tam dziesmas labi turpina un papildina izrādes saturisko un emocionālo iedarbību. Bet tā cita dzeja – tas ir ļoti personiski. Tā rodas no kāda īpaša notikuma, emocionāla pārdzīvojuma.
– Vai ārpus teātra arī vēl ir kāda relaksācijas iespējas?
– Ha–hā! Visa dzīve ir viens teātris. Bet ir jau feini kaut ko pielabot mājai vai pastrādāt dārzā. Ir taču vasara!