Kurzemes Vārds

08:01 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Uz likteni paļauties nevar atļauties
Inita Gūtmane

Pirms dažiem gadiem "Kurzemes Vārds" rakstīja, ka jaunie mūziķi spēlē pagrabos, ka viņu vienīgie klausītāji ir draugi, radi vai četrkājainie iemītnieki. Situācija tolaik jaunajām grupām bija visai bēdīga – notika maz pasākumu, festivālu, kur iesācējus gaidīja ar atplestām rokām. Tāpēc bija ierasts, ka jaunās grupas pēc dažu mēnešu kopā būšanas izjuka.

Pēdējā laikā situācija sāk uzlaboties. Ik pa laikam parādās aicinājumi pieteikties jauno grupu konkursiem, sacensties apvienībām savā starpā un iegūt kādu vērtīgu balvu. Runājot par balvām, dažreiz tās mēdz transformēties, proti, uzvarētājs saņem ne to, ko bija cerējis. Piemēram, konkursa rīkotāji "Nissan Urband Playground" uzvarētājam solīja izdot albumu, bet galu galā vinnētāji saņēma iespēju ierakstīt vienu dziesmu, ko ievietos kādā izlasē. Taču ne jau tas ir noteicošais. Svarīgākais ir parādīt sevi, gūt publicitāti un redzēt citus. Iespēju ar konkursu palīdzību iepazīstināt ar sevi visas Latvijas iedzīvotājus čakli izmanto vairākas Liepājas jaunās grupas. Veterāni šajā jomā ir apvienība "The Briefing". Pa viņu iemītām takām turpina soļot daudzsološā grupa "Coming Soon". Tāpat konkursu dalībnieku sarakstos parādās grupu "Habemus" un "Full House" vārds.

Un mūsējiem konkursos veicas diezgan labi. Panākumus gūstošās Liepājas jaunās grupas, šķiet, ir sapratušas, ka mūsdienās ar cerību vien, ka pienāks diena, kad būsi īstajā vietā un īstajā laikā, nekur tālu netiks. Negaidot, kad liktenis piespēlēs labu menedžeri, kas grupu lielīs bez gala preses pārstāvjiem un sarūpēs koncertēšanas vietas, paši gados jaunie mūziķi ņem grožus savās rokās un presei un faniem aktīvi ziņo par dalību pasākumos un konkursos. Šajā sakarībā noteikti jāuzslavē grupas "The Briefing" basģitārists Raimonds Dobelis un apvienības "Coming Soon" pianists Kristofers Knesis, kuri savās grupās veic arī menedžera pienākumus. Viņu darbošanās palīdz grupām gūt panākumus. Piemēram, apvienībai "The Briefing" konkursā "Nissan Urband Playground" ar fanu atbalstu izdevās tikt līdz otrajai vietai, pabūt raidījumā "SeMS" un koncertēt Rīgas centrā. Grupu "Coming Soon" savukārt ir ietikusi "MTV" un "Coca–cola" rīkotā konkursa "Soundwave" labāko trijniekā un cīnās par iespēju uzstāties Krakovā un ierakstīt videoklipu.

Pateicoties šiem konkursiem, mums ir iespēja baudīt arvien labākus jauno grupu priekšnesumus. Atceros ainiņu starptautiskajā jauno grupu konkursā "Roka leģions", kur uz kluba "Fontaine Palace" skatuves spēlējošos konkursantus cītīgi vēroja un vērtēja konkurenti. Konkursa laikā vairākas apvienības savā starpā čukstus apsprieda, ko no redzētā varētu paņemt sev, un saspringti sprieda, ko ātrumā varētu pamainīt savā priekšnesumā, lai pārspētu citus un atstātu vēl lielāku iespaidu uz žūriju.

Šā konkursa rīkotājs Aivars Brīze uzsvēra, ka mūsdienās rokenrols ir izslēgts no aprites un sarīkojumos lielākoties redzam tikai šovos izceptās zvaigznes. Tāpēc ir pienācis laiks atpazīstamus darīt jaunos, talantīgos rokmūziķus, kuru (piekritīs ikviens, kas apmeklēja šo konkursu), izrādās, mums ir ļoti daudz. Par apņēmību un ticību jaunajiem paldies jāsaka bijušajam līvam Brīzem. Vēl jo lielāks prieks, ka leģendārajam rokmūziķim līdzīgi domājošo pulciņš iet plašumā. Viņam blakus varam nolikt liepājnieku Gunti Kolertu, kurš šogad jau otro gadu rīkos festivālu "RocknRoll visām paaudzēm" un aicina jaunās grupas un solistus pieteikties konkursam, kurā atlasīs divu dienu ilgā sarīkojuma dalībniekus. Cerēsim, ka ar pašvaldības atbalstu šis konkurss turpināsies vēl daudzus gadus, jaunajiem mūziķiem būs vēl viens mērķis, uz ko tiekties, un saglabāsies ticība, ka spēlētais nepaliks tikai pagrabos mītošo grauzēju vērtējumam.