Kurzemes Vārds

19:37 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Iestūrē grāvī svešu auto

16.jūnijā ap pusseptiņiem vakarā satiksmes negadījums noticis Vērgales pagastā. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka 1975.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu "Citroen ZX" pa Vērgales – Ziemupes autoceļu, nav novaldījis spēkratu un iebraucis grāvī. Cietušo nav, taču pēc negadījuma izrādījies, ka stūrēts bez vadītāja apliecības. Turklāt automašīnu vīrietis bez atļaujas aizņēmies no kādām mājām Kazdangas pagastā.

Meklē bēgli

Jau rakstījām, ka 16.jūnijā ap pulksten 20.30 pagaidām nenoskaidrots vadītājs Ganību ielā pie 155.mājas uzbraucis 1991.gadā dzimušai sievietei, kura ielu šķērsojusi pa apzīmētu gājēju pāreju. Vainīgais no notikuma vietas aizbraucis. Lai noskaidrotu autovadītāju, policija lūdz atsaukties lieciniekus. Personas, kuras notikuma vietā un laikā redzējušas gaišas, iespējams, sudraba krāsas automašīnu, kā arī pašu vadītāju, likumsargi lūdz atsaukties pa tālruni 3404631 vai 3404502 vai personīgi vērsties policijā.

Ar gāzes pistoli šauj uz bērniem

17.jūnijā desmit minūtes pēc deviņiem vakarā kādās lauku mājās Grobiņas pagastā 1954.gadā dzimušu vīrieti saniknojis tas, ka pusaudzis bez atļaujas paņēmis viņa nepilngadīgās meitas divriteni un aizbraucis. Vīrietis devies uz mājām, kurp, viņaprāt, aizbraucis zēns. Vīrietis divas reizes izšāvis ar gāzes pistoli divu nepilngadīgu (1992. un 1993. gadā dzimušu) zēnu virzienā. Divritenis atgūts un atdots īpašniekam, taču policijā par šaudīšanos pieņemts lēmums uzsākt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 231.panta 1.daļas – par huligānismu.

Nozog palodzes

17.jūnijā drīz pēc pulksten 8 dīvaina zādzība konstatēta Tirgoņu ielā 25. Nozagtas ārējās kapara palodzes 7 metru garumā, SIA "Remonts K" materiālo zaudējumu vēl noskaidro.

Cieš konfliktā

Valsts policija no Kuldīgas slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta saņēmusi telefonisku informāciju, ka 17.jūnijā pusstundu pēc pusnakts Cīravas pagasta stadionā pagaidām nenoskaidroti jaunieši nodarījuši miesas bojājumus divām 1989.gadā dzimušām jaunietēm. Pagaidām noskaidrots, ka meitenes iesaistījušās kādā konfliktā. Policija izmeklē incidentu un meklē tajā iesaistītās personas.

Nerūpējas par atvasēm

17.jūnijā ap pusseptiņiem vakarā Pašvaldības policija saņēmusi izsaukumu uz bērnudārzu "Sauleszaķis", kur kāda iereibusi māte ieradusies pēc saviem bērniem. Likumsargi konstatējuši, ka 1983.gadā dzimusī Iveta nav spējīga parūpēties par saviem (vienu 2000. un diviem 2003. gadā dzimušajiem) bērniem, tāpēc pieņemts lēmums bērnus nogādāt Bērnu patversmē, Jūrmalas ielā 2. Informācija par notikušo nodota Bāriņtiesai. Pēc Bāriņtiesas informācijas, mātei ar 18.jūniju ir atņemtas aprūpes tiesības. Jāpiebilst, ka aprūpes tiesības Ivetai atņemtas jau atkārtoti.

Atkal svilst Karostā

17.jūnijā ap pusdienlaiku ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Karostu. Ugunsgrēks bija izcēlies Atmodas bulvārī 15 – neapsaimniekotā ēkā Karostas pamatskolas teritorijā, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva. Ugunsnelaimes izcelšanās iemesla noskaidrošana uzticēta Valsts policijai, jo tas nav pirmais gadījums, kad deg minētā ēkā, un glābēji neizslēdz ļaunprātību.

Aizdegas elektrības stabs

17.jūnijā ap pulksten 10 ugunsgrēks izcēlies Aizputes pagastā. Aizputes – Kuldīgas autoceļa 7.kilometrā, pie Vārsberģu kapiem dedzis elektrības stabs. Tas aizdedzies elektroīssavienojuma dēļ.

Izmeklē negadījumus

Pēc Valsts darba inspekcijas informācijas, laikā no šā gada 1.janvāra līdz 16.jūnijam Latvijā darba vietās gājuši bojā 24 darbinieki un smagas traumas guvuši 103 cilvēki, informēja Valsts darba inspekcijas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciālists Mārtiņš Pozņaks. Pērn attiecīgajā laikposmā darbā bija gājuši bojā 28 darbinieki, bet smagas traumas guvuši 122 cilvēki.

Viens no negadījumiem darba vietā, ko izmeklē, noticis 5.jūnijā mūspusē – Medzes pagastā. SIA "Kresta" iesaiņotāja–krāvēja, sagatavojot kamīnmalku ar malkas skaldītāju, traumējusi roku.