Kurzemes Vārds

23:08 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 19.jūnijā

1928.
Sākot ar vakardienu, jebkāda satiksme pāri Kalpaka tiltam pārtraukta. Pasažieru pārcelšanai turpmāk izmantos laivas. Uzsākts tilta remonts. Jau noārdītas koka daļas. Ar peldošā celtņa "Titāns" palīdzību kara ostas darbnīcu speciālisti veic atsevišķu metāla konstrukciju sakniedēšanu. Paredzēts, ka remonts turpināsies vairākas nedēļas.

1938.
Latvijas hipotēku bankas padomes sēdē galvenais direktors P.Ozoliņš ziņo par akciju sabiedrības "Kūdra" Liepājas fabrikas apskati un par tajā ražoto izolācijas plākšņu noderīgumu būvniecībā. Padome atzīst, ka plākšņu kvalitāte ir augsta un to pielietošanas iespējas būvniecībā ļoti plašas. Kūdras izolācijas plāksnes, īpaši bituminētās, noderīgas to ēku labošanai, kuras cieš no mitruma sakarā ar nepietiekamu biezumu vai nepareizi iebūvētiem celtniecības materiāliem.

Jaunā ostmalā robežsargi pamana no kuģa nokāpjam vīrieti ar prāvu saini rokās. Viņu aiztur. Noskaidrojas, ka vīrietis ir angļu tvaikoņa "Baltrader" matrozis, Igaunijas pavalstnieks Arturs Voorandu. Saini pārbaudot, tajā atrod akordeonu, kura vērtība ir 420 latu. Muitas nodoklis par aizturēto instrumentu ir 96, 66 lati. Akordeonu konfiscē un nodod Liepājas muitnīcai. Jūrnieks skaidro, ka nav nesis instrumentu pārdot, bet gan devies uz ostā stāvošo igauņu kuģi "Jahe" pie draugiem uzspēlēt. Akordeons esot pieteikts kuģu pārzinim, Liepājā iebraucot. Tomēr muitas priekšnieks atzīst, ka instruments ir kontrabanda un soda Voorandu ar 483,30 latu lielu, t.i. pieckārtīgu muitas naudassodu.

1948.
Korķu un linoleja fabrikas linkrusta ceha atjaunošana, ko uzsāka šā gada sākumā, tuvojas nobeigumam. Galvenie būvdarbi jau paveikti, un inženiera Šostakoviča vadībā uzstāda mašīnas un ierīces. Kolektīvs apņēmies ceha montāžas darbus pabeigt pirms termiņa un jau trešajā ceturksnī uzsākt ražošanu.

Lai apmierinātu pieprasījumu pēc bērnu apaviem, Daudzveidu ražošanas kooperāciju savienības arteļa "Uzvara" darbinieki sākuši ražot bērnu sandales. Tās izgatavo no ādu atgriezumiem. Pirmā produkcija būs pārdošanā tuvākajās dienās.