Kurzemes Vārds

19:07 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas

Bijušie darbinieki nejūtas gandarīti

Kaut gan lielākā daļa Liepājas Cukurfabrikas ražošanas korpusu ar Eiropas Savienības maksājumu atbalstu ir pārvērtušies drupās, vēl līdz pat šim brīdim nav nokārtotas saistības ar bijušajiem strādātājiem.

Daži no tiem jūtas apkrāpti un uzskata, ka pat arodbiedrību līderi viņus ir pametuši likteņa ziņā. Viņu vidū ir arī tādi, kas uzskata, ka padoties nevajadzētu. Tāpēc divas darbu zaudējušās fabrikas dispečeres šonedēļ ieradās redakcijā un lūdza publicēt aicinājumu nepadoties un aizstāvēt savas tiesības tiesā.


Ievēlēs vairāk deputātu
Dina Belta

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskatīšanai otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā "Par pilsētu un novadu domju vēlēšanām". Tie paredz palielināt pašvaldībās ievēlamo deputātu skaitu.

Domē ievēlamo deputātu skaitu noteiks atbilstoši iedzīvotāju skaitam. Teritorijās, kurās ir līdz pieciem tūkstošiem iedzīvotāju, būs jāievēlē 13 deputātu jeb par četriem vairāk nekā tagad.

Komisija noraidījusi priekšlikumu novados, kuros atrodas pilsēta ar iedzīvotāju skaitu no 5 līdz 10 tūkstošiem, veidot divus atsevišķus vēlēšanu apgabalus, no kuriem viens būtu pilsētā, bet otrs – lauku teritorijā. Liepājas rajonā šāda situācija būtu iespējama Aizputes novadā. Taču Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars skaidro, ka šādi vēlēšanu apgabali būtu grūti administrējami.

Pašvaldību vēlēšanas, kurās būs jāievēlē jaunveidojamo novadu domes, plānotas nākamā gada 13.jūnijā.


Grib izspiest vietējos
Viktors Ulberts

40 santīmu tikai par iekāpšanu autobusā būs papildus jāmaksā tiem pasažieriem, kuri izmantos starppilsētu maršrutus. Jauninājums tiks ieviests jau no 1.jūlija. Pasažieru pārvadātāji gan norāda, ka tā nav viņu ideja, bet gan rīkojums no augšas.

Papildu iekāpšanas maksai valsts SIA "Autotransporta direkcija" noteikusi vienotu braukšanas tarifu visiem pasažieru pārvadātājiem, kas arī stāsies spēkā šā gada 1.jūlijā.

Akciju sabiedrības "Liepājas Autobusu parks" Pasažieru pārvadājumu daļas vadītāja Ildze Kržanoviča paskaidroja, ka noteiktais braukšanas tarifs – 2,2 santīmi par kilometru – faktiski jau tika pielietots. Bet iekāpšanas maksa noteikta tikai tālsatiksmes autobusiem, kas šķērso rajonu administratīvās robežas.

No tā izriet, ka sava rajona robežās cilvēkiem būs izdevīgāk pārvietoties ar vietējo maršrutu autobusiem. Piemēram, uz Aizputi doties ar autobusu, kas kursē maršrutā Liepāja – Aizpute, būs izdevīgāk, nekā doties turp ar Liepājas – Kuldīgas autobusu, jo tad būs jāpiemaksā vēl 40 santīmu. Tas pats attiecas uz pasažieriem, kuri izmanto Ventspils autobusu, lai nokļūtu Medzē, Vērgalē, Pāvilostā vai arī brauc ar Rīgas autobusu līdz Durbei.

Amatpersonas jau publiski ir izteikušās, ka tāds ir arī jauninājuma mērķis – lokālai pārvietošanās nepieciešamībai izmantot vietējo reisu autobusus. Jo citādāk, bieži apstājoties pieturās pa ceļam, tālsatiksmes autobusi zaudējot laiku, un tādēļ neapmierināti ir pasažieri, kuri vēlētos pēc iespējas ātrāk nokļūt reisa galamērķī.

"Mēs esam pasažieru pārvadātājs, SIA "Autotransporta direkcija" – konkrētu reisu pasūtītājs, kas koriģē savas prasības, un mums tās ir jāpilda, neatkarīgi no tā, vai mums tas patīk vai ne. Šāds piedāvājums stāsies spēkā visā Latvijā, un mums atliek vien to noteiktajā termiņā ieviest," skaidroja akciju sabiedrības "Liepājas Autobusu parks" valdes priekšsēdētājs Gundars Kristapsons. Kā tas ietekmēs naudas un pasažieru plūsmu, tagad ir grūti spriest. Par kaut kādiem rezultātiem varēšot runāt ne ātrāk kā divus mēnešus pēc jauninājuma ieviešanas. Vienīgais, ko var prognozēt, tas ir vietējo braucēju skaita samazināšanās tālsatiksmes autobusos.

SIA "Liepājas tūre" direktors Jānis Beļaks gan norādīja, ka valsts SIA "Autoceļu direkcija" noteiktais braukšanas tarifs lielā daļā pasažieru pārvadātājos prieku neizraisa, jo viņu izmaksas nemitīgi palielinās. Un, tā kā vietējo maršrutu autobusiem nav arī nekādas iekāpšanas maksas, jau tuvākajā nākotnē varētu notikt diskusijas par tarifu palielināšanu. "Citādi mēs vairs nevarēsim ekspluatēt lielos autobusus. Būs jāatgriežas pie mazajiem sešpadsmitvietīgajiem, bet pasažieri atkal būs spiesti stāvēt kājas un braukt neērtos apstākļos," piebilda J.Beļaks.


Vienkāršota labojumu veikšana

Valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas iesniegtos grozījumus kārtībā, kādā tiek administrēta un uzraudzīta valsts un Eiropas Savienības atbalsta maksājumu piešķiršana lauksaimniekiem, kā arī lauku un zivsaimniecības attīstībai.

Grozījumi veikti, lai, vienkāršojot tiesību normas, atvieglotu atbalsta saņēmēju pienākumus informācijas un publicitātes jomā, novēršot iespējamos pārpratumus starp atbalsta saņēmējiem, kādi līdz šim nebija nemaz tik reti. Tagad paredzēts, ka turpmāk atbalsta saņēmējiem labojumi un precizējumi būs jāizdara uz atsevišķām veidlapām. Tādējādi tikšot vienkāršota labojumu procedūra. Veidlapas atbalsta saņēmējiem būs jāiesniedz Lauku atbalsta dienestam vienlaikus ar pieteikumu atbalstam.

Līgot sāks ar "Trīnes grēkiem"

Līgosvētki Dunalkas pagastā sāksies jau 22.jūnijā pulksten 20, "Kurzemes Vārds" uzzināja Dunalkas Pagasta padomē.

Šajā laikā parkā uzstāsies Dunalkas amatierteātris un priecēs skatītājus ar epizodēm no populārās lugas "Trīnes grēki". Pēc tam notiks konkursa "Sakoptākā sēta" dalībnieku apbalvošana. Lietus gadījumā pasākums notiks Dunalkas Kultūras namā.

Savukārt 23.jūnijā pulksten 21 visi tie ļaudis, kuriem labāk patīk līgot lielākā pulkā, tiek aicināti uz kopīgām svinībām Dunalkas parkā.

Taksobusu aizstās Nidas autobuss

No 26.jūnija būs izmaiņas autobusu kursēšanas grafikā maršrutā Nida – Nīca – Liepāja, pastāstīja akciju sabiedrības "Liepājas Autobusu parks" Pasažieru pārvadājumu daļas vadītāja Ildze Kržanoviča.

Liepājas Rajona padomes Sabiedriskā transporta komisijas sēdē tika lemts, ka nav pieļaujama situācija, ka no rītiem dublējas divi autobusi. Patlaban no Nidas autobuss izbrauc pulksten 7.40 un Nīcā saskrienas ar taksobusu, kur