Kurzemes Vārds

12:07 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Bērns nav iepirkumu sainis
Madars Kleinbergs, Liepājas Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks

Nesen mūsu pilsētā satiksmes negadījumu izraisīja mazulis. Atstāts viens pats džipā, bērns bija atlaidis rokas bremzi, un auto uzripoja virsū citai mašīnai. Cilvēki necieta, taču vieglā automašīna tika sabojāta.

Likums neaizliedz bērnu vienu atstāt automašīnā, kamēr vecāki iegriežas, piemēram, lielveikalā. Taču tas ir bīstami. Turklāt divu iemeslu dēļ.

Pirmkārt, kā minētajā negadījumā, bērns var izraisīt avāriju. Mašīnā iespundētais mazulis rotaļājoties tīšām var atlaist rokas bremzi. Viņš taču redzējis, kā tētis to dara. Bet, ja transportlīdzeklis atstāts ar ieslēgtu pārnesumu, pārvietojoties pa salonu, bērns arī netīšām pārslēgu var izkustināt. Ja auto nebūs uz līdzenas virsmas, tas var sākt ripot. Labi, ja teritorija nožogota. Bet, ja mašīna nolikta kraujas malā, bail pat iedomāties par sekām. Ciest taču var ne tikai citi satiksmes dalībnieki un saimnieka mašīna, bet arī bērns! Mazulis nav iepirkumu sainis, maisiņš ar pārtikas produktiem, ko var atstāt automašīnā bez uzraudzības.

Otrkārt, mašīnā atstātais bērns var gūt karstuma dūrienu vai ciest no ļaundariem. Nevajag pusstundas, lai notiktu nelaime. Pietiek ar piecām minūtēm, lai kāds ar sliktiem nodomiem izsistu mašīnas logu un nolaupītu bērnu. Piemēram, Beļģijā plāni klājies kādam liepājniekam, tikai uz mirkli atstājot mašīnā bērnu vienu pašu. Vīrietis apstājies ielas malā, lai apskatītos tur uzstādīto karti. Kad atgriezies pie auto, tā logs bijis izsists, un bērna salonā nav bijis. Spēkratu bijuši sabojājuši turienes likumsargi, kuri, rūpējoties par novārtā pamesto bērnu, mazuli bija nogādājuši aprūpes iestādē. Turienes vietējā policija pievēršot pastiprinātu uzmanību iespundētiem mazuļiem – lai tos nenolaupītu vai tie neciestu no karstuma. Bet bezrūpīgos vecākus sauc pie atbildības.