Kurzemes Vārds

10:01 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 20. jūnijā

1928.
3.iecirkņa policija no pulksten 19 līdz 23, laikā, kad biedrību bufetēs aizliegts tirgoties ar alkoholiskajiem dzērieniem, veic pārbaudi. Sporta biedrības "Olimpija" klubā, Lielā ielā Nr.1, konstatē, ka ekonoms Preiss nav aizslēdzis reibinošo dzērienu bufeti. Policisti lūdz bufeti aizslēgt, taču Preiss atsakās to darīt, atrunājoties, ka atbildīgais ekonoms liedzis Preisam reibinošo dzērienu novietni aizslēgt, jo arī vēlajās vakara stundās esot atļauts tirgot alkoholu. Savukārt Zāģeru laukumā Nr.19 Liepājas – Aizputes jūrmalas rajona biedrības bufetē atbildīgajai ekonomei Bertai Sauvanei ir tiesības tirgoties ar iekšzemes vīniem un mazprocentīgo alu, taču viņa pārdod stipro alu. Abus sauc pie atbildības par tirgošanos ar alkoholu aizliegtā laikā.

1938.
Pulkveža O.Kalpaka ielā uz ietves bez uzraudzības kopā ar vecākiem bērniem rotaļājas trīs ar pusi gadus vecā Zenta no nama Nr.103a. Pa ielu brauc pasta un telegrāfa smagais auto. Mazā Zenta skrien pāri ielai, šoferis bremzē, taču meitenītes galva atsitas pret automašīnas pakaļējo riteni. Viņa zaudē samaņu. Cietušo nogādā pilsētas slimnīcā. Ievainojumi ir smagi.

Šovakar pulksten 21 notiek pazīstamā pianista Dr. Bernharda Rivoša vienīgais koncerts Liepājā, kuras filharmonijai ar lielām pūlēm izdevies piesaistīt šo izcilo mākslinieku, kurš, atgriežoties no koncertturnejas Eiropā, tikai dažas dienas uzturas Latvijā. Presē Dr. Rivošs raksturots kā viens no jaunākās paaudzes redzamākajiem pianistiem, kurš vienmēr un visur guvis publikas atzinību un vislabvēlīgākos kritikas atzinumus.

1948.
Mākslas un daiļamatniecības vidusskolā atklāta audzēkņu darbu izstāde. Tā ir ļoti plaša un aptver visas lietišķās mākslas un daiļamatniecības nozares. Interesantus, izdomas bagātus darbus veidojuši dekoratīvās mākslas, glezniecības, keramikas, tēlniecības, aušanas un šūšanas nodaļu audzēkņi. Ļoti gaumīgas ir latviskā stilā darinātas mēbeles un citi izstrādājumi, kas izvietoti mākslas galdniecības nozares stendā.

Līdz šim Liepājas alus darītavā alu pildīja tikai mucās. Mehanizējot darba procesu, uzlabojusies alus kvalitāte, kā arī radušās iespējas iepildīt to arī pudelēs.