Kurzemes Vārds

23:59 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Prakses laikā apzaļumo skolas apkārtni
Kristīne Pastore

Liepājas Tūrisma un tekstila skolas apkārtnē visu šo nedēļu notiek sakopšanas un labiekārtošanas darbi: 1.kursa saimniecības vadītāju specialitātes audzēkņiem tā ir dārzkopības prakse, kuras laikā skolas teritorijā atjaunots zāliens un skolas priekšā iestādīti dekoratīvie augi. Daļu naudas šīm vajadzībām skola ieguvusi, piedaloties Liepājas domes izsludinātajā projektu konkursā mācību iestādēm par to teritoriju sakopšanu un labiekārtošanu.

Skolas direktora vietniece audzināšanas darbā Ligita Reimane sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja, ka gan stādījumi, gan zāliens pie skolas bijis sliktā stāvoklī. Viņa teica: "Mēs savu skolu daļēji uzskatām par tādu kā pilsētas vizītkarti, jo arī mūsu skolai garām brauc tie, kas viesojas pilsētā." Kad dome izsludināja projektu konkursu, pedagoģe Aļa Meiere ķērās pie darba. Viņas sagatavoto projektu atzina par labāko un skolai piešķīra 777 latus, kas ir aptuveni puse no projekta kopējām izmaksām – 1450 latiem. Otro pusi šīm vajadzībām atvēlēja skola. Projekta autore un prakses vadītāja A.Meiere pastāstīja, ka visa projektam paredzētā nauda izmantota augu, puķu stādu un zāliena sēklu, kā arī mēslojuma, mulčas un cita nepieciešamā iegādei. Par darbu nav bijis jāmaksā, jo to paveikuši skolēni prakses laikā. Tagad skolas priekšu rotā jauns zāliens, dažādi skujeņi, ziemcietes un citi dekoratīvie augi.

Sadarbosies ar Bulgāriju

RTU Liepājas filiāles direktors Voldemārs Kārkliņš bija devies uz Bulgāriju, lai piedalītos 6.starptautiskajā konferencē "Mehatronika un robottehnika Varna – 2008". Tur viņš nolasījis referātu "Inovācijas profesionālo studiju programmu izstrādē mehatronikā un robottehnikā". Konferences laikā V. Kārkliņam bijusi arī tikšanās ar Sofijas Tehniskās universitātes (Bulgārija) pārstāvjiem, kuras rezultātā radies nodomu protokols sadarbībai, kā arī ar Bulgārijas Zinātņu akadēmijas un Varnas Tehniskās universitātes pārstāvjiem par sadarbības iespējām studiju procesa pilnveidei. Panākta vienošanās, ka jau šā gada oktobrī pārstāvji no šīm izglītības un zinātņu iestādēm ieradīsies Liepājā ar nodarbību ciklu mehatronikā un robottehnikā RTU Liepājas filiāles studentiem un uzņēmumu speciālistiem.

Cirka studija dodas uz festivālu

Lai piedalītos starptautiskā cirka festivālā "Alē, Jūrmala", šodien uz Jūrmalu devusies cirka studija "Beztemata" kopā ar savu vadītāju Solvitu Sudmali. Sarunā ar Kurzemes Vārdu" viņa pastāstīja, ka festivāls notiks trīs dienas un liepājniekus tajā pārstāvēs visas grupas: gan cirka studijas veterāni, gan jaunākie dalībnieki, gan arī jaunieši ar īpašām vajadzībām. Festivālam liepājnieki sagatavojuši dažādus uzvedumus, no kuriem viens ir nostalģisks atmiņu šovs par padomju mediķu darbu. Jūrmalā mūsējie rādīs savu cirka mākslas prasmi, būs arī iespējams noskatīties citu studiju priekšnesumus, piedalīties meistardarbnīcās.

Uzdod jaunus jautājumus

Jau rakstījām, ka jūnijā namu pārvaldes maksu par zudumiem aizstājušas ar karstā ūdens cirkulāciju un izdevumiem par tā piegādi. Tas izraisījis vairākus patērētāju jautājumus. Atbildes viņi turpina meklēt arī "Kurzemes Vārdā". Tiem, kas vērsušies redakcijā, radies arī mazliet negaidīts jautājums: vai "zudumi" neatgriezīsies reizē ar jaunās apkures sezonas sākumu, turklāt saglabājot arī "cirkulāciju"? Nesapratni raisījis tas, ka parasti iedzīvotājiem izsūtītajos maksas paziņojumos tika izskaidroti visi jaunievedumi, bet par ilgi gaidīto "atsvabināšanu" no zudumiem – ne vārda. Tādējādi apsaimniekotāji papildus sarežģījuši savu darbu. Nākamajā mēnesī viņi šo aizmāršību labošot, dodot izsmeļošu informāciju kārtējos rēķinos.

Uzkops Ziemeļu molu

Regulāru Ziemeļu mola uzkopšanu sāks pašvaldības aģentūras "Nodarbinātības projekti" triju cilvēku brigāde, stāsta aģentūras direktors Zigmunds Cīrulis. Liepājas domes Vides fonds piešķīris naudu Ziemeļu mola un Karostas pludmales uzkopšanai – 840 latu līdz gada beigām, informēja domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Līdz šim jau aģentūras nodarbinātie ļaudis divas reizes nedēļā uzkopa jūrmalu abpus Ziemeļu molam, bet pats mols tīrīts netika. Atkritumu izvešanu finansēja SIA "Karosta". Bet tagad šim nolūkam, tāpat kā darbarīku un darba apģērbu iegādei strādniekiem, naudu dos Vides fonds, un paredzēts, ka šis būs arī naudas avots Karostas jūrmalas uzkopšanai 2009.gadā, teica Z.Cīrulis.

Aicina pieteikties vēlēšanu komisijās

2.augustā notiks tautas nobalsošana par likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē". Pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa informē, ka pilsētā tāpat kā iepriekš būs 20 vēlēšanu iecirkņu, to atrašanās vietas nemainīsies. Lai tautas nobalsošana varētu notikt, jāizveido iecirkņu vēlēšanu komisijas. Katrā no tām jābūt 7 komisijas locekļiem: komisijas priekšsēdētājam, ko, atklāti balsojot, ievēlē Liepājas pilsētas komisija, un sešiem komisijas locekļiem. Pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja lūdz pieteikties interesentus, kas vēlētos strādāt šajās komisijās. To var izdarīt līdz 27.jūlijam Pilsētas domes 012.kabinetā ik darba dienu no pulksten 13 līdz 17. Tur saņemamas un nododamas arī speciālās pieteikumu veidlapas. Iecirkņu vēlēšanu komisijas locekļu kandidatūras izskata un ievēlē pilsētas vēlēšanu komisija. Vēlēšanu iecirkņi darbu sāks desmit dienas pirms tautas nobalsošanas.

Neļaus braukt kunga prātā
Ita Cērmane

Līgosvētkos autobraucējiem būs jārēķinās ar neērtībām – ne tikai sastrēgumiem, bet arī Ceļu policijas reidiem, kuros izlases veidā apturēs automašīnas un to vadītājus pārbaudīs, vai nav lietojuši alkoholu. Ceļu policija no šodienas līdz 25.jūnijam strādās pastiprinātā režīmā.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs skaidroja, ka pastiprinātais režīms izpaudīsies tādējādi, ka pirms svētkiem un svētkos ielās un ceļos patrulēs daudz lielāks likumsargu skaits nekā ikdienā – ne tikai ceļu policisti, bet arī patruļrotas darbinieki un iecirkņu inspektori. Kontrolēs ne tikai pilsētā, bet arī ikvienā pagastā un arī uz mazajiem lauku celiņiem. Uz to policija mudināta bēdīgās pieredzes dēļ – kaut arī katru gadu svētkos ieviesta pastiprināta kontrole, tomēr ir braucēji, kas ignorē likumu un sēžas pie stūres pēc grādīgā lietošanas.

Kaut arī pēdējo gadu laikā nav vairāk nelaimju, dzērājšoferu un negadījumu skaits joprojām ir liels. Statistika rāda, ka pērn Jāņos nebija avāriju ar cietušajiem, taču negadījumi tomēr notika – naktī no uz 23.jūniju vien reģistrēja četrus. Par spīti bargajiem sodiem, nemazinās arī dzērājšoferu skaits. Pērn Jāņos (no 22. līdz 25. jūnijam) Liepājā un rajonā aizturēja 18 dzērājšoferus. Turklāt pēdējā laikā vērojama tendence, ka visbiežāk pie stūres sēžas personas bez tiesībām – tādas nav iegūtas vai jau ir nodzertas.

Tāpēc likumsargi pieskatīs neapzinīgos, lai neatkārtotos 2000.gada asiņainie Jāņi. Pēc M.Kleinberga teiktā, īpašu uzmanību pievērsīs tam, lai cilvēki pēc apreibinošu vielu lietošanas nesēstos pie stūres. Taču pieskatīs arī ātruma pārsniedzējus, raudzīsies. lai netiktu pārkāpti pasažieru pārvadāšanas noteikumi (pasažieri mašīnā kā brētliņas kārbā), u.c. Ceļu policijas priekšnieks saka, ka likumsargi kontrolēs ne tikai braucējus, bet arī viņu kravu – lai netiktu transportēts un realizēts alkohols bez akcīzes marķējuma, u.tml.

18,jūnija pēcpusdienā "Kurzemes Vārds" piedalījās profilakses reidā. Nopietni pārkāpumi šajā dienā netika konstatēti – kāds brauca ar auto, kam nav OCTA un izdarīta tehniskā apskate, kāds bija aizmirsis auto ieslēgt gaismas vai piesprādzēties. Nopietnākais pārkāpums bija tas, ka kāds vīrietis pie stūres bija sēdies bez vadītāja apliecības – to viņš jau nodzēris. Taču Ceļu policijas inspektori nebija noskaņoti īpaši optimistiski. Viņi bažījas, vai tikai pieklusums nav klusums pirms vētras.

Uzziņai
Notikumi piecos mēnešos
                               2008.g. 2007.g.
Aizturēti iereibušie        176    179
Satiksmes negadījumi   515    537