Kurzemes Vārds

00:11 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Lūdz palīdzību, lai identificētu noslīkušo

Jau rakstījām, ka 19.jūnijā ap pulksten 8 Tirdzniecības kanālā iepretī promenādei atrasts vīrieša līķis. Policijas darbinieki lūdz sabiedrības palīdzību, lai identificētu mirušo. Vīrieša pazīmes: 25 līdz 30 gadu vecs, augums 178 cm, vidējas miesas būves, tumši, īsi mati. Īpašas pazīmes: apakšžoklī divi priekšzobi izvirzīti uz priekšu. Apģērbs: kamuflāžas (militāra stila) T–krekls, zilas džinsu bikses, melnas kurpes augšpusē ar pinuma rakstu. Visus, kas varētu palīdzēt identificēt mirušo, kā arī sniegt informāciju par notikušo, likumsargi lūdz zvanīt pa tālruni 3404502, 3404531, 340433 vai 3404539 vai personīgi vērsties policijā. Jāpiebilst, ka bojāgājušā fotoattēlu publicēt nav iespējams ētisku apsvērumu dēļ. Vīrietis ūdenī atradies aptuveni mēnesi, uzskata eksperti.

Autobuss notriec gājēju

Atkal uz pārejas notriekts gājējs. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka tas noticis 19.jūnijā ap pulksten 14.30. 1968.gadā dzimis autobusa "Volvo P10" vadītājs braucis pa M.Ķempes ielu virzienā uz Ganību ielu. Krustojumā ar Ganību ielu, izdarot labo pagriezienu, šoferis nebija pārliecinājies par drošību un aizķēris sievieti, kura jau beigusi šķērsot brauktuvi pa gājēju pāreju, luksoforā degot zaļajam signālam gājējiem. 1976.gadā dzimusī sieviete nogādāta Reģionālajā slimnīcā. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Brauc kunga prātā

Bargie sodi neietekmē dzērājšoferus. 19.jūnijā dažas minūtes pēc astoņiem vakarā Atmodas bulvāra 8.mājas pagalmā Māris (dzimis 1986.gadā) vadījis automašīnu "Ford Sierra" bez valsts numura zīmēm un bez šasijas numura. Turklāt viņš pie spēkrata stūres bija sēdies 2,27 promiļu reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Ar gāzes šaujamo bruņojies huligāns

19.jūnijā ap deviņiem vakarā Valsts policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz K.Valdemāra ielu. Pie Jāņa Čakstes laukuma piedzēries vīrietis (dzimis 1971.gadā) ar gāzes ieroci draudējis un pārmeklējis personīgās mantas divām jaunām sievietēm. Abas jaunietes bija devušās satikt viena otru, kad agresīvais vīrietis, kurš pastaigājies ar suni, izdomājis, ka viņa suns "saodis ko aizdomīgu" jauno sieviešu mantās. Vīrietis fiziski aizskāris sievietes, vicinājis ieroci, rakņājies viņu somās. Par laimi, incidentu pamanījuši netālu esoši jaunieši, kuri izsaukuši likumsargus. Apskurbušais un agresīvi noskaņotais vīrietis nav pakļāvies policijas darbinieku prasībām, izrādījis fizisku pretošanos, pat izšāvis gaisā no gāzes ieroča. Vīrietis aizturēts, uzsākts kriminālprocess par huligānismu.

Aicina svinēt ar prātu

Policijas informācija rāda, ka diemžēl daudzi jau sākuši Līgo un Jāņu svinības, taču ne tā, kā tas būtu vēlams. 19.jūnijā likumsargi astoņām personām noformējuši protokolus par atrašanos sabiedriskā vietā stiprā dzērumā. Turklāt vairākos gadījumos apskurbušie bijuši agresīvi noskaņoti. Reģistrēti arī vairāki zādzību mēģinājumi tirdzniecības vietās.

Likumsargi atgādina, ka, tāpat kā visas valsts policisti, arī Liepājas Policijas pārvaldes darbinieki no līdz 25.jūnijam strādās pastiprinātā režīmā. Kārtības nodrošināšanā iesaistīti darbinieki no visām struktūrvienībām. Satiksmes drošības un sabiedriskās kārtības nodrošināšanas laikā pārbaudīs transportlīdzekļus, veiks alkoholu pārbaudes transportlīdzekļu vadītājiem un citas likumā paredzētās darbības. Būs pievērsta pastiprināta uzmanība pārkāpumiem alkoholisko dzērienu vai narkotisko vielu iespaidā, braukšanas ātruma pārsniegšanai, bērnu sēdekļu un drošības jostu izmantošanai. Piesardzīgiem jābūt arī ūdenstransporta vadītājiem – jāievēro likumā noteiktie nosacījumi drošai un pareizai kuģošanai. Likumsargi 19.jūnijā devās kārtējā reidā Tirdzniecības kanālā. Diemžēl bija arī pārkāpumi. Aizturēti laivotāji bez pietiekama ekipējuma un tādi, kas peldlīdzekļus vadījuši bez dokumentiem.

Policijas darbinieki aicina līgotājus nesagādāt nepatikšanas ne sev, ne saviem tuviniekiem, ne citiem cilvēkiem, kā arī parūpēties par savu īpašumu, svētku laikā dodoties prom no mājokļiem, lai tos neapciemotu nelūgti viesi.

Degusi no skolas netālu esoša ēka

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 17.jūnijā ap pusdienlaiku ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Karostu. Ugunsgrēks bija izcēlies Atmodas bulvārī 15. Uzsveram, ka degusi nevis Karostas pamatskola, bet gan netālu no tās teritorijas esoša neapsaimniekotā ēka. Ugunsnelaimes izcelšanās iemesla noskaidrošana uzticēta Valsts policijai, jo tas nav pirmais ugunsgrēks šajā ēkā.

Kaķis nepadodas ugunsdzēsējiem

19.jūnijā ap pulksten 7.30 ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Strazdu ielu 4b. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka tur kokā bija uzrāpies kaķis, kas pats nav varējis tikt lejā. Glābēji ar auto kāpnēm kaķim piekļūt nav varējuši. Dzīvnieciņš bēdzis, kā bulta šaudoties no zara uz zaru un rāpjoties aizvien augstāk. Jācer, ka spītnieks zemē ticis saviem spēkiem.

Šņabis veicina vardarbību
Ita Cērmane

Liepājas policijas darbinieki atklājuši vairākas zādzības un laupīšanas. Ļaundari nodoti kriminālvajāšanai, pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.

7.maijā policija saņēmusi informāciju par noziedzīgu nodarījumu, kas pastrādāts 27.aprīlī. Ap vieniem naktī Siļķu ielā pie 3.nama jaunietis izrāvis no rokām somiņu 19 gadu vecai jaunietei. Tiesībsargi nākuši uz pēdām 1989.gadā dzimušajam Dmitrijam. Jaunietim uzrādīta apsūdzība par zādzību, kas izdarīta atkārtoti. Tas nozīmē, ka viņš reiz par līdzīgiem nodarījumiem jau ticis tiesāts. Apkopotie kriminālprocesa materiāli 2.jūnijā iesniegti prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai.

11.maijā par ļaundaru upuri kļuvis kāds 1972.gadā dzimis vīrietis. Starp pulksten 6 un 7 K.Ukstiņa ielā trīs vīrieši viņam nolaupījuši mobilo tālruni, maku ar kredītkartēm, naudu un vadītāja apliecību. Aizdomās par šo uzbrukumu likumsargi aizturējuši 1984.gadā dzimušo Aleksandru, 1985.gadā dzimušo Viktoru un 1969.gadā dzimušo Juriju. Tad izrādījies, ka ļaundari savu upuri noskatījuši jau kādā bārā, sekojuši tam un uzbrukuši. Kriminālprocesa gaitā noskaidrots, ka vīrieši veikalos izmantojuši cietušā kredītkarti. Lieta iesniegta prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai par diviem pārkāpumiem – laupīšanu un svešas kredītkartes izmantošanu.

20.maijā pusstundu pēc pusnakts Ganību ielas 193.mājas pagalmā divi mazpazīstami vīrieši, pielietojot vardarbību, 20 gadu vecam vīrietim nolaupījuši naudas maku ar kredītkarti, kā arī mobilo telefonu "Samsung". Aizturēti 1976.gadā dzimušais Eduards un 1977.gadā dzimušais Viktors. Noskaidrots, ka cietušais ar vīriešiem iepazinies, kopā iedzerts, taču pēc tam jauniegūtā draudzība pāraugusi vardarbībā. Krimināllieta 16.jūnijā iesniegta kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc diviem Krimināllikuma pantiem: par laupīšanu grupā un nelikumīgu kredītkartes izmantošanu. Viktoram piemērots apcietinājums, bet Eduardam – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklējot laupīšanas, likumsargi secinājuši: bieži sabiedrotais ir alkohols. Nereti iereibuši ir gan uzbrucēji, kas viņus padara drosmīgākus, gan arī izraudzītie upuri. Turklāt bieži varmākām izdodas izmantot aplaupīto kredītkartes, tādēļ jāsecina, ka veikalu darbinieki nesalīdzina parakstus vai arī PIN kods atrodas viegli pieejamā vietā.