Kurzemes Vārds

00:18 Svētdiena, 9. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Vissabiedriskākā apspriešana
Dina Belta

Ja grobiņniekiem izdosies panākt, lai pilsētas centrā nebūvē veikalu "Maxima", tad tas krietni cels viņu pašapziņu. Tā vēl pagājušajā mēnesī "Kurzemes Vārdam" sacīja Grobiņas iedzīvotāji. Tagad grobiņniekiem ir pamats domāt, ka kopīgiem spēkiem kaut ko lietu secībā var mainīt, jo pagājušonedēļ Pilsētas dome pieņēma lēmumu noraidīt būvniecības ieceri Priežu ielā 2a.

Vēl gan nav zināms, kā tālāk rīkosies SIA "Maxima Latvija", kurai ir vēl trīs nedēļas laika, lai likumā noteiktajā kārtībā pārsūdzētu Grobiņas Pilsētas domes lēmumu Administratīvajā rajona tiesā. Uzņēmumā tas gan apspriests esot, bet vismaz presei paziņojama lēmuma projekta vadītājam Gunāram Lūsverim šonedēļ vēl nebija. Un tomēr – tas, kas ir noticis, ir ļoti svarīgi, jo sabiedriskā apspriešana tik sabiedriska kā šoreiz, šķiet, novadā vēl nemaz nav piedzīvota.

Katrā ziņā šķiet, ka SIA "Maxima Latvija" negaidīja, ka tās būvniecības plāni pavērsīsies šādi. Ka vienā mazā miestiņā kaut kur tālu Latvijas rietumos ļaudis tomēr atļausies iebilst starptautiskam milzu uzņēmumam. Ka sabiedrība arī dzird, ko tai saka, un saprot arī! Jo, kā izrādījies, nupat jau tomēr ir par maz ar labi iestudētām nogludinātām frāzēm un pašpārliecinātu toni, kas iebildes necieš, lai publika paklausīgi noliektu ausis.

Un arī Pilsētas dome pilnīgi noteikti tagad ir ieguvēja. Kaut arī, kā stāsta grobiņnieki, sākumā tā mēģinājusi gluži klusām izlīferēt. Tikai tad, kad zeme jau bijusi pārdota SIA "Maxima Latvija" un blakus pilsētas simbola – Dzērvītes – piemineklim sākuši rosīties mērnieki, iedzīvotāji saausījušies un beidzot uzzinājuši, kas tad tur plānots. Kas zina, kā būtu pavērsušās tagadējo domnieku izredzes novadu domju vēlēšanās nākamvasar, ja viņi nebūtu uzklausījuši pilsētniekus.

Tas jau nebūt nav viens tāds gadījums, kad liela uzņēmuma pārstāvjiem šķiet, ka pietiks tikai pateikt vārdu, apzīmogotu ar respektējamu amata nosaukumu. Un, ja ar vienu nepietiks, tad iet ar klaju bezkaunību kā ceļa rulli pa priekšu, cenšoties ar to aizbāzt visas mutes, pirms tās vēl īsti atvērušās iespējamai runāšanai pretī. Tā droši vien domā arī Dānijas cūkaudzētāji no SIA "Nygaard International", kuru pārstāvis draud ar sūdzēšanu tiesā pa labi un pa kreisi katru, kas iedrošinās locīt viņa darba devēja vārdu. Sak, vai tad kaut kādas tur Lažas pagasta darbinieks iedrošināsies kaut ko pīkstēt pretī, ja palaidīsim publiskajā telpā domu, ka viņam piemīt huligāniskas tieksmes un mēģināsim pierakstīt viņam nedarītas darbības.

Bet tik vienkārši vis tomēr acīmredzot vairs nenotiek. Tāpēc lai izdodas visiem tiem, kuri urda sabiedrību par spīti tam, ka citi met ar roku un saka: "Nesanāks!"