Kurzemes Vārds

23:36 Sestdiena, 8. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Nevis cīnīties, bet sadarboties
Aizvadītās nedēļas notikumus vērtē sabiedriski aktīvā grobiņniece Valda Eniņa

Pasaulē. ASV prezidenta priekšvēlēšanās par Demokrātu partijas kandidātu uz šo amatu kļuvis Baraks Obama, un, manuprāt, tas ir labi. Politikā jāienāk jauniem un enerģiskiem cilvēkiem. Vēl viena svarīga lieta – īru negatīvais balsojums referendumā par Lisabonas līgumu un tam sekojušās aktivitātes. Brīžiem pārņem sajūta, ka Eiropā veidojas kāda federācija, tautu savienība vai kas līdzīgs, kas atgādina ko jau bijušu. Tādi norādījumi no augšas, ka kaut kas jādara brīvprātīgi piespiedu kārtā... Un, man šķiet, mūsu politiķi attiecībās ar Eiropas Savienību nav ar stingru mugurkaulu, viņi drīzāk gatavi vēl solīti pa priekšu paskriet un izdarīt to, kas vēl pat nav prasīts.

Latvijā. Visvairāk uzmanības, protams, piesaista KNAB skandāls. Man gan aizvien vairāk šķiet, ka tās ir pasūtītas galošas jeb stellēti zābaki. Un gan jau drīz kaut ko atradīs arī pret ģenerālprokuroru Jāni Maizīti. Skatoties ziņu sižetus, Aleksejs Loskutovs atstāj ļoti emocionāla cilvēka iespaidu, un reizēm šķiet, ka šī emocionalitāte pat traucē viņu adekvāti rīkoties, lai atbildētu uz pārmetumiem. Bet viņam vajadzētu visu ņemt mierīgāk. Tomēr nav slikti, ja tik augstā amatā ir emocionāls cilvēks, tādās vietās nedrīkstētu būt vienaldzīgi ierēdņi ar akmenscietām sejām. Par Oskara Kastēna skandālu runājot, domāju, ka tā izprovocēt – tas tomēr nav īsti godīgi. Provokācijas vispār nav īsti godīgs līdzeklis, lai ko panāktu.

Bet, par labo runājot, ir jauki, ka tuvojas Dziesmu svētki. Tā kā mans dēls dzied gan korī, gan grupā "Baļķi", tad es jau jūtu šo tuvošanos.

Grobiņā. Vēl aizvien esam priecīgi, ka kopīgiem spēkiem vismaz pagaidām izdevies liegt veikala "Maxima" celtniecību. Tas turklāt arī ir tuvinājis iedzīvotājus un Pilsētas domi, mums ir izdevies sadarboties. Jo bieži cilvēki saka: "Jāiet par to un to uz domi cīnīties!" Bet varbūt nevajag vienmēr iet cīnīties, bet tā vietā meklēt iespējas, kā sadarboties. Jo citādi ir tā, ka iedzīvotāji uz pašvaldību dodas, kaujinieciski noskaņoti, bet pašvaldības pārstāvji jau iepriekš ieņēmuši aizsardzības pozīcijas un ir gatavi karot pretī, bet tas traucē normāli vienoties par kādas lietas atrisināšanu. Ir jābūt tā, ka dome palīdz mums, bet mēs palīdzam domei. Nevajadzētu tā nodalīt: te – mēs un tur – viņi. Domāju, ka tā mums varētu izdoties arī atrisināt pašlaik pilsētā aktuālo jautājumu par aukstā ūdens zudumiem.

Un vēl mums šonedēļ pilsētā bija ļoti jauks kultūras sarīkojums – izrāde brīvdabā "Ezermaļu krokodils". Kaut tādu lielu sarīkojumu būtu vairāk!