Kurzemes Vārds

23:41 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 21. jūnijā

1928.
Zvejnieks Kraučis ar plekšu vadu izvelk kāda slīkoņa kāju. Tā ar visu zābaku tiek novietota Veco kapu līķu sekcijas namā. Lai atpazītu savus noslīkušos vīrus, ierodas vairākas zvejnieku atraitnes. Pirms diviem gadiem pazudušo zvejnieku Tauriņa un Kubiļa sievas savus vīrus pēc izvilktās kājas neatpazīst. Zābaka stulms ir piecas pēdas garš un labi saglabājies, kaut gan šuvuma diegi sapuvuši. Zābakā atrasta arī melna zeķe. Savus bojā gājušos vīrus nespēj pazīt arī pirms septiņiem gadiem uz mīnas uzsprāgušās Zeidaka motorlaivas zvejnieku sievas. Taču uz to, ka zvejnieks ir no tuvākās apkārtnes, norāda īpatnējais zābaka veids – ar īpaši garu stulmu.

Sakarā ar spēcīgo vētru bagare "Rīga" spiesta pārtraukt reida padziļināšanu. Vēja brāzmas ir tik stipras, ka draud pārraut enkura ķēdi. Bagare ar prāmjiem iebrauc ostā.

1938.
2.iecirkņa policija veic sava iecirkņa robežās satiksmes kontroli. Pārbauda to, vai braucējiem klāt ir dokumenti un vai satiksmes līdzeklis ir atbilstošā kārtībā. Izrādās, ka daži riteņbraucēji pēc pārbaudes un atļaujas saņemšanas velosipēdiem noņēmuši brīdinājuma zvanus un reflektējošos sarkanos stikliņus. Dažiem nav klāt arī velosipēdista braukšanas apliecības. Arī vairāki privāto auto īpašnieki neuzskata par vajadzīgu, braucot automašīnā, līdzi ņemt noteikumos paredzētos dokumentus.

No Rīgas apciemot radiniekus ieradies 68 gadus vecais Ermanis P. Pēc tuvinieku apciemošanas viņš devies pie citām paziņām. Tramvajā viņš pēkšņi saļimst uz grīdas. Pēc dažām minūtēm rīdzinieks mirst. Aizgājēju nogādā pilsētas slimnīcas morgā.

1948.
Pilsētas tekstilgalantērijas rūpniecības kombināta virvju darbnīcas kolektīvs jau izpildījis septiņu mēnešu darba plānu. Šajās dienās pirms termiņa pabeigts Liepājas zvejnieku arteļa pasūtījums ūdu un virvju pagatavošanā. Patlaban darbnīcā gatavo pītās dzensiksnas rūpnīcai "Sarkanais metalurgs".

Laikraksts "Komunists" publicē aicinājumu: "Liepājnieki! 23.jūnijā piedalīsimies Līgosvētku sarīkojumā Jūrmalas parkā. Sākums plkst.21."