Kurzemes Vārds

04:26 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"No sirds uz sirdi"

Līvija Leine

Nu jau trešo mēnesi ik pēcpusdienu uz namu E.Veidenbauma ielā 17 dodas pulciņš bērnu.

Viņi – dienas centra bērniem un jauniešiem "Atspulgs" dalībnieki. Ja precīzāk – tuvākās apkārtnes bērni, ko savā aprūpē ņēmusi biedrība "No sirds uz sirdi", kas savukārt ir izaugusi pie Vasarsvētku draudzes "Bētele". Ik dienu viņiem notiek kāda nodarbība – matemātika, rokdarbi, mūzika, zīmēšana, kulinārija. Un, protams, ik dienu viņi te saņem arī pusdienas, ko kopā ar bērniem gatavo Zenta Terbeta. Ar viņiem strādā 13 cilvēki, kas katrs pārzina savu jomu. Turklāt ar bērniem darbojas ne tikai pulciņu vadītāji, bet arī sociālā darbiniece Alīna Zvinberga, policijas darbinieks Aldis Eglītis un citi. Visi – bez atalgojuma.

Kā radies šis centrs?

Par iniciatoriem tiek nosaukti divi cilvēki – Sanda un Jānis Bulavi. Sākums bijis it kā vienkāršs. Sanda ir tuvējā veikala "Apsīte" vadītāja. Un laiku pa laikam viņai nācies tur pieķert kādu bērneli diedelējam vai zogam. Kad draudzē dievkalpojumā runāts par bērniem, viņai vienmēr bijis jādomā par šiem bērniem, kā viņiem palīdzēt. Tad radusies doma par bērnu centru. "Pašas bērni jau paauguši, bet mīlestība pret citiem iet pāri malām, to vajadzēja kaut kur likt," tā viņa komentē idejas piepildījumu.

Pašlaik centrā uzņemti 24 bērni. Tie ir bērni no daudzbērnu ģimenēm, bērni ar problēmām. Bērnus, kam šāda palīdzība visvairāk vajadzīga, palīdzējusi atrast tuvējās apkārtnes sētniece Ausma, kam mikrorajona cilvēku dzīves gadiem acu priekšā. Draudzes Bišu māte, kā pārējie mīļi dēvē tās veidošanas iniciatori Āriju Bergmani, bijušo Liepājas Pestīšanas armijas vadītāju, gandarīta, ka izdevies tik īsā laikā, trijos mēnešos daudz ko mainīt šo mazo cilvēku stājā, runā, attieksmē pret citiem un sevi. Centrā, lai arī visus pieaugušos cilvēkus bērni uzrunā ar vārdu "skolotāj!", valda ģimeniska noskaņa. Te bērniem māca arī tās elementārās lietas, kuras būtu jāapgūst mājās: prasmi sevi sakopt, mazgāties, gatavot ēdienu un pieklājīgi ēst, saprast, kas notiek ar pašu, uzvedības iemaņas, cienīt citam citu, līdzjūtību. Centrā ir dušas, kurās bērnus nomazgā, tīras drēbes, ko iedot nepieciešamības gadījumā, veļas mašīna, lai bērnu drēbes varētu izmazgāt, gludeklis, ar ko gludināt.

Par kādiem līdzekļiem centrs darbojas? Ārija Bergmane neslēpj, ka cerējusi saņemt atbalstu no Pilsētas domes. Nav izdevies. Viss, kas notiek Vasarsvētku draudzes "Bētele" namā, notiek par ziedojumiem. Sanda Bulava saka: "Dievs dod. Tāpēc nav bijusi tāda diena, kad neesam spējuši bērnus paēdināt. Kāds atnes produktus, kāds ziedo naudiņu." Lauvas tiesa līdzekļu gan nāk no Ārijas Bergmanes zviedru draugiem, kas iepazīti, kalpojot Pestīšanas armijā. Māju draudzes vajadzībām nopircis Zviedrijas veikalnieks Timo Holistens. Par zviedru līdzekļiem tā arī izremontēta, iekārtota virtuve, ēdamistaba, mācību klase.