Kurzemes Vārds

07:10 Otrdiena, 10. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Ekspresintervija

Ēst – baudot

Aizvadītajos Jāņos ticis gana ēsts un dzerts. Ko par ēšanas priekiem domā viesnīcas "Amrita Europa City" restorāna "Oskars" menedžere GUNTA HŪNA?

Kādēļ ēšana ir viena no dzīves jaukākajām baudām?
– Gluži tāpat kā mūzika un tēlotāja māksla, arī labi pagatavots ēdiens ir māksla, kuru jāmācās baudīt. Francūži, piemēram, iesaka, ka ēdiens jāēd nedaudz, tikai baudot. Mēs vēl esam ceļā uz to...

Kāpēc, tavuprāt, cilvēki brīvdienās, svētkos mēdz pārēsties, pārdzerties?
– Tāpēc, ka esam aizmirsuši dziedāt, dejot, jautri pavadīt laiku. Ēdiens un dzēriens kļuvis par galveno Jāņu sastāvdaļu. Galvenais tomēr ir labi draugi un jautra kopā būšana, sagaidot saullēktu...

Tavi ieteikumi, kā ēst veselīgi ?
– Jo ēdiens kvalitatīvāks, bagātāks ar garšu, jo mēs vairāk koncentrējamies uz tā lēnu baudīšanu un attiecīgi mazāk apēdam. Garlaicīgā pasākumā, lai īsinātu laiku, mēs apēdam daudz vairāk. Tādā veidā apēdam savu stresu un neapmierinātību.

No kādām ēdamām lietām vienmēr atsakies?
– No ceptām aknām. Vienu reizi gan biju spiesta tās apēst, jo kāda saimniece, lai mani īpaši iepriecinātu, bija tās ar lielu mīlestību pagatavojusi man kā savam viesim. Nespēju viņu aizvainot.

Vai ir dzērieni, kurus nekad nebaudītu?
– Grūti pateikt. Ir dzērieni, kurus lietotu nelabprāt. Ir tādi, kurus labprātāk.

Par kādu ēdienu pēdējā laikā esi sajūsminājusies?
– Mani vienmēr sajūsmina sezonas ēdieni, jo tie ir visgaršīgākie, piemēram, restorānā "Oskars" piedāvājam "Zemeņu Napoleonu". Vienmēr esmu bijusi sajūsmā par pareizi sagatavotām jēra ribiņām.

Tagad ir zemeņu laiks. Varbūt prātā nāk kāda fiksā recepte, kurā iesaistītas zemenes?
– Manuprāt, vislabākā recepte ir vakarā nolikt sev priekšā pilnu bļodu ar tikko lasītām zemenēm. Smalki būtu piedzert klāt kādu labu, sausu dzirkstošo vīnu vai pat īstu šampanieti (ja var izdomāt sev ticamu iemeslu, kāpēc tas ir jādara!). Var tās ēst arī ar pienu un cukuru.

Vienkārša un ātra torte: biskvītu bagātīgi pārliek ar sagrieztām svaigām zemenēm un pārsmērē ar putukrējumu. To atkārto, cik nu augstu torti vēlas. Beigās virs pēdējās putukrējuma kārtas torti bagātīgi dekorē ar glītākajām zemeņu šķēlēm. Uz 1– 2 stundām ieliek ledusskapī. Tad saaicina labus draugus! Tā ir viena no svarīgākajām receptes sastāvdaļām, jo bez draugiem šī recepte negaršo! Klāt piedzer vai nu kafiju vai arī šampanieti. Tieši ko – tas atkal katra paša ziņā.

Intervēja Daiga Lutere