Kurzemes Vārds

22:12 Sestdiena, 28. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Kapi, izlaidums, festiņš...
Uldis Meļķis, mūziķis, Liepājas Latviešu biedrības nama gaismas un skaņas tehniķis

Sestdiena, 14.jūnijs
Divas iepriekšējās naktis ir muzicēts, tāpēc sestdiena sākas ar nogurumu. Šodien ir 14.jūnijs – Komunistiskā terora upuru piemiņas diena. Neizgulējies steidzos uzstādīt aparatūru Centrālkapos, kur notiek piemiņas sarīkojums. Zinu, kas šī ir par dienu, zinu, ko tā sanākušajiem cilvēkiem nozīmē, kādas ir viņu izjūtas, bet es pieminēto neesmu pats piedzīvojis, tāpēc nekādas īpašas emocijas, saviļņojums manī nerodas. Man tas ir tikai darbs.

Pēc pasākuma kopā ar grupu "Nasty Smile" notiek mēģinājums, lai sagatavotos vasaras spēlēm un rīt studijā varētu ierakstīt jauno dziesmu, ko sacerējām pirms nedēļas. Manuprāt, tā sanākusi laba. Neesam zaudējuši cerību, ka kuru katru brīdi iznāks grupas debijas albums. Tajā būs arī mūsu jaunākā dziesma, kurai pašlaik vēl nav nosaukuma.

Svētdiena, 15.jūnijs
Tirdzniecības kanālā un pie "Rietumu centra" notiek vērienīgs pasākums, kuram man jāuzstāda apskaņošanas aparatūra. Pie tirdzniecības centra cīnās spēkavīri un ielu basketbolisti, bet kanālā notiek Latvijas atklātā čempionāta pirmais posms ūdens motosportā. Visa kanālmala un "Rietumu centra" stāvlaukums pilns ar cilvēkiem. Vēl tikai nobeigumā derēja sportiska ballīte, un būtu sanākuši īsti pilsētas svētki. Šādus pasākumus Liepājā vajadzētu vairāk, jo cilvēkiem patīk.

Uzstādījis aparatūru, steidzos uz studiju, lai ierakstītu savu ģitāras partiju. Pēc ilgāka laika mēs grupā atkal esam ķērušies pie radoša darba, tāpēc jaunajā skaņdarbā paustā doma saskan ar mūsu pašreizējo noskaņojumu – tā vēsta par piedzimšanu no jauna, par otrās elpas atgūšanu. Gints iedzied melnrakstu. Bet dziesmas palaišana tautās mazliet aizkavēsies. Brālis, tāpat kā daudzi šajā laikā, cīnās ar alerģijas sekām, viņu māc nelabums, galva ir dulla, tāpēc tuvākajā laikā par darba turpināšanu studijā nav ko domāt.

Pirmdiena, 16.jūnijs
Darba nedēļas sākums biedrības namā. Skaņas un gaismas tehniķa darbs fiziski nav grūts, bet neparedzams. Nekad nevar zināt, kā diena izvērsīsies – te jābūt kapos, te strītbolistu sacensībās, te atkal kādā koncertā. Man nav jāsadarbojas tikai ar savu darba devēju, bet vēl ar daudziem citiem cilvēkiem. Līdz šim nebiju strādājis darbu, kura priekšplānā ir komunikācija, tāpēc man tas ir liels pārbaudījums. Dažreiz gadās kaut ko piemirst, dažreiz kaut ko palaižu garām.

Šorīt dēlēni Roberts un Rūdolfs paziņo, ka bērnudārzā abiem saplīsuši velosipēdi. Spriedu, ka nekas liels nevar būt, ka droši vien vajadzēs tikai uzlikt ķēdi, tāpēc remonta instrumentus līdzi nepaņemu. Bet braucamie ir ļoti sliktā kārtībā. Pēcpusdienā, dodoties bērniem pakaļ, iegriežos savā bijušajā darbavietā velosipēdu veikalā un aizņemos atslēgas. Salaboju viņiem tos riteņus, nu sīči atkal var dragāt.

Otrdiena, 17. jūnijs
Šodien brīvdiena, ko esmu ieplānojis mūzikas lietām. Mēģinājumu telpā krāmējos ar savu ģitāru. Tā kā tā atrodas biedrības namā, darbs tomēr atrod mani.

Pēcpusdienā mēģinājums ar grupu "The Briefing", gatavojamies festivālam "Sarkasms Open – Air 2008". Ar grupas "The Briefing" dalībniekiem bijām jau draugi, pirms sāku darboties pie viņiem. Jērs jeb Raimonds Dobelis savulaik bija grupas "Nasty Smile" mūziķis, un ar apvienību "The Briefing" mums bija viena un tā pati mēģinājumu telpa. Tāpēc nebija vajadzīgs laiks, lai iepazītos, cits citam piemērotos, uzreiz varējām sākt strādāt. Darbošanās šajā apvienībā man ir liels ieguvums, daudz ko iemācos, jo pirms tam spēlēju citādāku mūziku. Ar "The Briefing" mūziķiem strādāt ir patīkami un viegli, domāju, ka arī ar mani viņiem nav lielas problēmas.

Trešdiena, 18.jūnijs
Diena aizrit mēģinājumos ar dažādām apvienībām. Ar nokavēšanos ierodas Maskavas jauniešu kamerorķestris, kas rada stresu un haosu. Cilvēkiem jau jānāk iekšā biedrības nama zālē, bet viņi tikai sāk mēģinājumu. Turklāt pieprasa dažādas lietas, par ko iepriekš nebija brīdinājuši. Pats koncerts skaists, cilvēki pēc katra skaņdarba izkliedz: "Bravo!"

Pēc koncerta mēģinājums ar apvienību "Retro Electro" – tas ir mans izlolots projekts, kura tapšanā palīdzēja Sandis Volkovs. Tas radās pirms pāris gadiem, kad man piedāvāja klubā "Fontaine Palace" būt par džema māsteru jeb cilvēku, kurš atbildīgs par to, ko spēlē Jam Session. Negribēju spēlēt vecos, labos gabalus, kuri visiem jau līdz kaklam. Mūsu projekts akcentu liekt uz bungām, ritmu, skaņdarbi rodas turpat uz vietas, neko iepriekš nesarunājam. Esam jau tikuši tik tālu, ka mūs aicina uzstāties "Fonteina Festival". Bet rīt jāspēlē Fonteina klubā.

Ceturtdiena, 19.jūnijs
Darbs koncertestrādē "Pūt, vējiņi!", gatavojoties brīvdabas kino atklāšanai, kurā spēlēs grupa "Dzelzs vilks". Pērn, braucot garām ar velosipēdu, piestāju paskatīties, kā tad brīvdabas kino izpaužas. Varbūt vajadzēja palikt līdz galam, jo kaut kā neiebraucu visā tajā, nesapratu, kas ar to gribēts pateikt. Ja rīko īsfilmu festivālu, tad var redzēt dažādu autoru darbus. Bet te? Iepriekš nemaz nezini, ko rādīs. Šķiet, ka vajag ļoti daudz brīva laika, lai darbdienas vakarā uz kaut ko tādu parakstītos. Domāju, ka šodien lielākoties cilvēki uz estrādi ieradušies "Dzelzs vilka" dēļ.

Pēc brīvdabas kino steidzos uz Fonteina klubu, kur jāuzstājas ar "Retro Electro".

Piektdiena, 20.jūnijs
Jē, pjatņica! Mēģinājums ar grupu "The Briefing", jo rīt jābrauc uz festivālu "Sarkasms", kurā spēlēsim pirmo reizi. Skatoties programmu, šķiet, ka šogad tas būs īsts panku pasākums.

Vēl jādodas pie brāļa meitas uz izlaidumu. Uz svinīgo daļu neiešu, nepatīk man tie izlaidumi – visi dīdās, svīst, telpā ir karsts un rodas sajūta, ka piemetīsies klaustrofobiju. Kaut kā neuzrunā tā gaidīšana, kad varēs apsveikt savu radinieku. Absolventi ar savu klātbūtni pagodināšu neformālajā daļā – pasēdēšanā restorānā ģimenes lokā.