Kurzemes Vārds

14:25 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Jāņos liepājnieki dodas pie dabas

Klāt vieni no skaistākajiem un tradīcijām bagātākajiem svētkiem – Līgo un Jāņu diena. Katram ar šiem svētkiem saistās savas atmiņas un piedzīvojumi. Tādēļ portālā liepajniekiem.lv us vēlējāmies uzzināt, kā svin Jāņus. Vairums jeb 65 procenti aptaujāto izvēlas doties pie dabas, 11 procentu svētkus svin mājās, 2 procenti dodas uz kādu publisku sarīkojumu, bet 23 procenti Jāņus nesvin.

Liepājā jau visi pasākumi ir par naudu, ne tā kā citur Jāņos – pašvaldība dāvā savējiem svētkus. Tādēļ jāsēž mājās pie televizora.

Jā, kur tad te Liepājā kāds publisks Līgo vai Jāņu sarīkojums? Nevajag jau nekā grandioza – tikai ugunskuriņu parastam liepājniekam.

Labi, ka es Jāņus neatbalstu.

Vispār jau Jāņi būtu jāsvin tuvāk dabai, kā to cenšos darīt gadiem, bet šogad apstākļu sakritības dēļ svinēšu mājas dārzā pilsētā. Pilsētniekiem noteikti novēlu doties pie dabas, un, galvenais, lai dieviņš debesīs to ūdens ventili neatskrūvē vaļā. Priecīgus svētkus!

Var jau būt, ka kaut ko nesaprotu, bet man īsti nav pieņemama simtiem laužu kopādzeršana un dzērājkompāniju brāļošanās masu sarīkojumos.

Laikam šogad nesvinēšu. Dzīves dārdzības lēciena dēļ nav vairs naudas.

Tik daudz brīvdienu – neļaušu tās pazaudēt, lēkājot pāri ugunskuram.

Katru gadu viens un tas pats. Apnikusi banālā dzeršana. Tad jau labāk iet uz darbu, brīvdienās vismaz maksā dubultā.

Skaidrs, ka jādodas pie dabas! Tā ir vienīgā reize visa gada laikā, kad ar prieku ieslēdzu Latvijas radio 2.programmu un ar prieku klausos šlāģerus. Protams, neizpaliek arī dziedāšana draugu lokā. Priecīgus svētkus!

Šā gada Jāņi būs citādāki, nekā citus gadus – pirmo reizi atzīmēšu ārpus Latvijas. It kā varētu jau kā katru gadu – pie dabas, laukos, kopā ar radiem un draugiem. Bet kad tad, ja ne tagad? Līgo, līgo – visiem šeit un arī citur!

Skaisti svētki, bet jau līdz kaklam lielveikalos un tālsatiksmes autobusos katru gadu nepārtraukti drillētā šlāģermūzika, kas skandē, ka Līgosvētki ir tikvien kā alus un šašliks.