Kurzemes Vārds

22:10 Sestdiena, 28. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 25. jūnijā

1928.
Laikraksts ziņo, ka Amerikā miris liepājnieks kapteinis Andrejs Puķīts. Viņš ir vecs jūrasbraucējs, uz Ameriku devies pirms dažiem gadiem. Kapteiņa sieva joprojām dzīvo Liepājā.

1938.
Liepājā Līgo svētkus, tāpat kā iepriekšējos gadus, sarīkojuši garnizona kareivji Karostā, tagadējā Tosmarē. Lai svētkus būtu iespējams apmeklēt visiem Liepājas un apkārtnes iedzīvotājiem un lai padarītu tos par īstiem tautas svētkiem, ar kara ministra ģenerāļa Baloža atbalstu ieeja svētkos noteikta bez maksas. No 23.jūnija pulksten 12 līdz 24.jūnija pulksten 12 ieeja Tosmarē pāri Kalpaka un Zemitāna tiltam noteikta visiem bez caurlaidēm. Satiksmi ar Tosmari "pastiprinātā kārtā uzturējuši tramvaji un autobusi", bet no Kalpaka tilta līdz svētku vietai katru pēc vēlēšanās par 10 santīmiem aizvizinājušas Kurzemes divīzijas pulku meijām pušķotās automašīnas. Svētkus ievada Kurzemes artilērijas pulka jāšanas sacīkstes un demonstrējumi manēžā. Pulksten 21.30 sākas uzvedums "Senlatvju līgosvētki", pie kura sagatavošanas līdz ar paša garnizona karavīru un viņu dāmu piedalīšanos cītīgi strādājis Liepājas Operas un drāmas mākslinieks A.Petrovskis. Apvienotos korus vada diriģents R.Galiņš. Iestājoties tumsai, sākas uguņošana, tai seko dejas garnizona orķestra pavadījumā. Starpbrīžos – miestiņš un siers. Bet tiem, kuri vēlas vakaru pavadīt Virsnieku klubā, samaksājot vienu latu, iespējams baudīt svētkus līdz rīta gaismai.

1948.
Liepājas mākslinieki izstrādājuši metu Liepājas dziesmu svētku piemiņas žetonam. Tā augšmalā būs atveidots Latvijas PSR ģerbonis, bet ozollapu vainagu ietvers teksts: "Liepājas Dziesmu svētki 1948.gadā". Žetona skice iesniegta Dziesmu svētku komisijai apstiprināšanai.

Liepājas Pedagoģiskajā skolā notiek trešais jauno skolotāju izlaidums. Apliecības par skolas beigšanu saņem 75 absolventi. Trijos darbības gados skola pavisam sagatavojusi 232 skolotājus, no tiem 93 neklātienes nodaļā.