Kurzemes Vārds

19:00 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Kāpnēs mirst sieviete

20.jūnijā pirms pulksten 12 mājas kāpņu telpā, Turaidas ielā 10, atrasts 1938.gadā dzimušas sievietes līķis, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Iespējams, sievietei ir galvaskausa pamatnes lūzums. Mirstīgās atliekas nogādātas uz Tiesu medicīnas ekspertīzi. Policijā uzsākts kriminālprocess.

Zog divriteņus

Valsts policija saņēmusi iesniegumu, ka 20.jūnijā ap pulksten 7 no mājas kāpņu telpas, M.Ķempes ielā 2, pazuduši divi divriteņi – pusaudžu velosipēds "Abemi" un pieaugušo velosipēds "Boxter". Materiālais zaudējums – 150 latu.

Pazūd bruģis

Laikposmā no 19.jūnija septiņiem vakarā līdz 20.jūnija pulksten 8 Liepu un K.Barona ielas krustojumā, kā arī Liepu un Jūrmalas ielas krustojumā konstatēts, ka no ietves seguma pazuduši 144 bruģakmeņi.

Velosipēdists paskrien zem auto

20.jūnijā desmit minūtes pirms pulksten 18 Aizputē pusaudzis (dzimis 1993.gadā) vadījis velosipēdu, uz kura stūres sēdējusi viņa vienaudze. Braucot pa pievedceļu "Misiņkalna kapi", krustojumā ar Brīvības ielu zēns bija ignorējis ceļa zīmi "Dodiet ceļu", kādēļ izraisījis sadursmi ar automašīnu "VW Passat", kas brauca pa galveno ceļu. Cietuši abi pusaudži, viņi nogādāti slimnīcā.

Dzērājšoferi nerimstas

Policijas informācija rāda, ka bargie sodi un brīdinājumi nesēsties pie stūres skurbulī nav piebremzējuši dzērājšoferus. Brīvajās dienās aizturēts daudz kunga prātā braukušo. Turklāt vairāki no tiem izraisījuši negadījumus.

20.jūnijā dažas minūtes pirms pulksten 16 Gundars (dzimis 1966.gadā), skurbulī un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām vadot automašīnu "Opel Vectra" Nīcas pagastā pa autoceļu Liepāja – Lietuvas robeža, 9.kilometrā izraisījis sadursmi ar velosipēdistu. Cietušo, par laimi, nav.

21.jūnijā ap pulksten 4.30 Kristaps (dzimis 1989.gadā) 1,53 promiļu reibumā vadījis automašīnu "Honda Civic" Liepājā pa Rīgas ielu bez vadītāja apliecības. Nogriežoties Raiņa ielā, viņš nebija novaldījis spēkratu un uzbraucis šķērslim. Turklāt Kristaps nav pakļāvies policijas darbinieku vairākkārtējai prasībai apturēt automašīnu. Jāpiebilst, ka tai nav izdarīta valsts tehniskā apskate.

Tās pašas dienas vakarā ap desmitiem Sandis (dzimis 1980.gadā) 1,85 promiļu reibumā vadījis "VW Golf" Liepājā pa teritoriju Meldru ielā 1. Tur viņš uzbraucis stāvošam transportlīdzeklim "IFA W50". Vieglus miesas bojājumus guvuši "VW" vadītājs un viņa 1987.gadā dzimušais pasažieris.

22.jūnijā pirms pulksten 4 Kaspars (dzimis 1986.gadā) kunga prātā un bez vadīšanas tiesībām braucis ar motociklu "Piaggio SKR 125" Liepājā pa Rīgas ielu.

24.jūnijā ap pulksten 4.30 Ivars (dzimis 1961.gadā) 2,27 promiļu dzērumā vadījis automašīnu "VW Golf" Cīravas pagastā pa Cīravas – Upsēdes autoceļu. Viņš jau otro reizi gada laikā pieķerts, braucamo vadot bez tiesībām.

Cieš braucēji

21.jūnijā ap pulksten 12.30 pa Brīvības ielu 1962.gadā dzimis vīrietis stūrējis automašīnu "Audi 100". Viņš nebija pareizi izvēlējies ātrumu un distanci ar priekšā braucošo "Mercedes Benz Vido 115" un izraisījis ar to sadursmi. Turklāt "MB" pēc trieciena sadūries vēl ar priekšā esošo "Fiat Punto". Negadījumā cietis "Audi 100" 1993.gadā dzimušais pasažieris, kas nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā ar labā elkoņa locītavas sasitumu.

Ap pusseptiņiem vakarā negadījums noticis Nīcas pagastā. 1971.gadā dzimis automašīnas "Audi 100" vadītājs autoceļa Liepāja – Lietuvas robeža 7.kilometrā, nogriežoties pa kreisi, nebija devis ceļu pretī braucošai automašīnai "VW Passat". Cietusi 1975.gadā dzimusī "VW" pasažiere, viņa nogādāta Reģionālajā slimnīcā.

Bet 24.jūnijā ap pulksten 6 avārija notikusi Viestura ielā, Liepājā. Automašīnas "VW Passat" vadītājs, braucot Šķēdes virzienā, nebija pareizi izvēlējies ātrumu, kādēļ nobraucis no ceļa un ietriecies kokos. Cietuši trīs – 1988.gadā dzimušais Dmitrijs, 1981.gadā dzimusī Olga un 1990.gadā dzimušais Raivis. Visi ar dažādām traumām nogādāti Reģionālajā slimnīcā, no kurienes viens no viņiem patvaļīgi aizgājis. Policija noskaidro, kurš no trijotnes negadījuma brīdī sēdējis pie stūres, kā arī gaida analīžu rezultātus, vai jaunieši nav bijuši skurbulī.

Notver rožu zagļus

21.jūnijā nepilnu stundu pēc pusnakts pašā Liepājas centrā – Rožu laukumā – Valsts policijas darbinieki aizturējuši 1963. un 1964. gadā dzimušus vīriešus, kuri no apstādījumiem bija izrakuši 13 rožu stādu.

Medzē noslīkst vīrietis

21.jūnijā Medzes pagastā, ūdenskrātuvē "Plienlauztuves", atrasts noslīcis 1958.gadā dzimis vīrietis. Līķis nogādāts Tiesu medicīnas ekspertīzei. Policijā uzsākts kriminālprocess.

Vicina dūres

Vasaras saulgriežos daudz strīdu risināts ar fiziska spēka palīdzību, uzzinājām Valsts policijā.

23.jūnijā desmit minūtes pēc pulksten 16 Lažas pagastā, mājās "Draudzība", pagaidām nenoskaidrots vīrietis nodarījis miesas bojājumus 1958.gadā dzimušajam Arnim. Cietušais vērsies Kuldīgas slimnīcā pēc medicīniskās palīdzības, un mediķi viņam konstatējuši galvas sasitumus un stipru skurbuli.

24.jūnijā nepilnu stundu pēc pusnakts kautiņš noticis Aizputē, Avotu ielas 2.nama pagalmā. Tur 1974.gadā dzimušais Dzintars nodarījis miesas bojājumus 1976.gadā dzimušajam Mārim. Uzbrucējs cietušajam iesitis ar dūri pa seju.

Tajā pašā dienā ap pulksten 6 konflikts noticis Priekulē pie Kultūras nama. 1982.gadā dzimušo Romānu tur piekāvis 1984.gadā dzimušais Arturs. Cietušais ievietots Reģionālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā, mediķi viņam konstatējuši smadzeņu satricinājumu, galvas un sejas sasitumus.

Gaļas cepšana uz jumta beidzas ar trauksmi

24.jūnijā ap pulksten 4.30 glābēji saņēmuši izsaukumu uz E.Tisē ielu 83 – ugunsgrēks bija izcēlies uz desmitstāvu mājas jumta. Dedzis novārtā pamests grils ar kokoglēm.