Kurzemes Vārds

09:59 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Devīto galveno treneri gaidot

Pirms dažām nedēļām sporta kluba "Liepājas metalurgs" prezidents Sergejs Zaharjins mūsu laikrakstā aicināja futbola cienītājus atbalstīt komandu grūtā brīdī un uzsvēra, ka tic komandai. Taču ar to nepietika, lai "Liepājas metalurgs" pēkšņi sāktu rādīt sakarīgu spēli, un pirms nedēļas galvenajam trenerim nācās aiziet no posteņa.

Nezinu, kāpēc kluba prezidents, kurš pirms sešiem gadiem līdzīgā situācijā rīkojās operatīvi, šoreiz vilcinājās izdarīt tādu ķirurģisku iejaukšanos. Kāpēc ļāva krīzei padziļināties, lai gan toreiz šāda operācija bija attaisnojusies pilnībā un pašu pilsētas treneri ar pašu pilsētas spēlētājiem ne tikai saglāba sezonu, bet arī izveidoja perspektīvu komandu.

Tāpat nezinu, uz ko cerēja nu jau bijušais galvenais treneris Jurijs Andrejevs, kurš turpināja pārliecināt, ka visa vaina ir vienīgi futbolistu neprasmē izmantot vārtu gūšanas iespējas, kaut arī vairāku mēnešu garumā bija acīm redzams, ka komandas spēlei nav satura un spēcīgākais sastāvs kluba vēsturē, kāds šogad ir "Liepājas metalurgam", sezonai nav sagatavots.

Lai nu kā, bet šajās dienās varētu kļūt zināms, kas būs devītais galvenais treneris to 12 gadu laikā, kad rūpes par pilsētas pārstāvi Latvijas mēroga turnīros uzņēmies SK "Liepājas metalurgs". Uzsveru – devītais 12 gadu laikā. Un te nu jāatceras "Sarkanā metalurga" triumfa gadi, kad komandu deviņas sezonas pēc kārtas vadīja viens un tas pats Liepājas treneru duets – Ernests Ziņģis un Afanasijs Ptičkins.

Protams, protams, tie bija citi laiki, un kopš tiem gadiem futbolā daudz kas mainījies, tikai ne tāda jēdziena kā stabilitātes nozīme. Stabilu panākumu pamatā joprojām ir stabils komandas aprūpētājs, stabils spēlētāju sastāvs un – stabils treneru sastāvs, kas neveido komandu tikai dažām sezonām, lai tūlīt to paceltu virsotnē, bet gan lai tā šajā virsotnē paliktu pēc iespējas ilgāk. "Liepājas metalurgam" bijuši vairāki no Rīgas, Krievijas, Lietuvas uzaicināti treneri, kuri savās pirmajās sezonās pacēla komandu jaunos augstumos. Bet kas bija tālāk? Tālāk nācās atkal meklēt citus speciālistus.

Ļoti gribas ticēt, ka uzaicinātais jaunais, pēc skaita devītais treneris spēs pārtraukt krīzi, un tomēr prātā nāk kāda pieredzējuša Latvijas futbola speciālista teiktais, ka jebkurai Latvijas komandai var būt treneris no citas pilsētas vai citas valsts, taču, ja stabilus panākumus grib Liepājas komanda, tad tā jāvada treneriem no Liepājas.

Andžils Remess