Kurzemes Vārds

23:22 Sestdiena, 28. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas

Tīklu licēji nokļūst sprukās
Pēteris Jaunzems

Daļa maluzvejnieku nelikumīgu lomu iegūšanai iecienījuši tīklus. Viņi cer, ka, ar daudzačiem darbojoties, guvums varētu būt prāvāks, nekā mētājot spiningu vai tā dēvēto bada pātadziņu. Tomēr bieži vien iznāk rūgti vilties, jo sodi par šādu zvejas rīku lietošanu tagad paredzēti visai bargi. Par to, kā tie jau skāruši vienu otru likuma pārkāpēju, pastāstīja Iekšējo ūdeņu sektora vadītājs Ģirts Liepiņš.

Pārsteidz pārkāpuma vietā

21.aprīlī Jānis un Mārtiņš īsi pirms saules rieta bija devušies uz Reiņu poldera kanālu, kur vēlējušies pārbaudīt, kas sapinies viņu ieliktajos tīklos. Ieraugot inspektoru automašīnu, maisiņu ar savaņģotajām zivīm viņi iemeta ūdenī. Tomēr lietišķo pierādījumu tik un tā netrūka. Pie jauniešu kājām gulēja slapjš zivju tīkls, bet ūdenī, kur bija iemests maisiņš ar lomu, atradās vēl viens tīkls ar zivīm, kuru abi maluzvejnieki nebija paguvuši pārbaudīt. Aizturētie skaidroja, ka, vizinoties ar skūteri pa kanāla dambi, pamanījuši tīklus, ko nolēmuši izcelt. Tomēr tas viņus neglāba no soda. Maisiņā atradās 2 līņi, 1 plaudis, 1 sapals, 2 pliči un 3 raudas. Katram nāksies samaksāt 200 latu lielu naudassodu, kā arī zivju resursiem nodarītos zaudējumus. Konfiscēti abi tīkli.

Tāpat lielas nepatikšanas 4.maija rītā piedzīvoja Oļegs un Andrejs, kas ar tīklu zveju nodarbojās Liepājas ezerā pie Zirgu salas un tā dēvētā Golodova dambja tiltiņa. Viņi bija izbrīnīti, kad parādījās inspektori. Kaut gan zivju lomā tiem nebija, katram vajadzēs samaksāt 200 latu lielu naudassodu. Zaudēts arī daudzacis. Šeit jāpiebilst, ka par likumpārkāpējiem kontrolierus informēja kāds anonīms makšķernieks.

Bet Dmitrijs un Igors zvejai ar tīklu izvēlējās Karostas kanālu. Viņus aizturēja pārkāpuma vietā 25.maijā. Lomā bija 8 raudas un viens plaudis. Katram vajadzēs patukšot maciņu par 200 latiem, kā arī segt zivju krājumiem nodarītos zaudējumus. Konfiscēts tīkls.

Ar laivām un tīkliem pie ūdens

Kā circenis karstos pelnos iekrita arī nepilngadīgais Aleksandrs, kurš kopā ar vienaudžiem Romānu un Kasparu pa taciņu gar kanālu, kas atrodas iepretī uzņēmuma "Latvijas nafta" degvielas uzpildes stacijai Brīvības ielā, bija devušies uz Cietokšņa kanālu. Plecos puikam bija gumijas laiva, bet rokās polietilēna maisiņš. Mugursomā un maisiņā atradās 11 zivju tīkli, no kuriem 9 bija mitri. Aleksandra zvejas rīki atsavināti, turklāt viņam ir jāsamaksā 200 latu liels sods.

21.aprīlī, pārbaudot laivu kooperatīvu "Dzintars 1", inspektori konstatēja, ka Aleksandram piederošajā laivā atrodas 4 plastmasas kastes ar zvejošanai sagatavotiem tīkliem. Pavisam tur bija 6 daudzači, kuru kopējais garums – 500 metru. Atrašanās ūdenstilpēs vai pie tām ar zvejas rīkiem, kuru izmantošana attiecīgajā laikā un vietā nav atļauta, tāpat ir uzskatāma par pārkāpumu. Šī noteikuma neievērošana Aleksandram izmaksāja 200 latu. Atsavināti tīkli. Kopā ar inspektoriem reidā toreiz piedalījās Grobiņas Policijas iecirkņa darbinieks Gints Henkelis.

Zvejas rīki, kam neatrodas saimnieks

Maluzvejnieki rīkojas viltīgi. Ne vienmēr vainīgo izdodas notvert pie rokas. Ģ.Liepiņš pastāstīja, ka 4.aprīlī, apsekojot Kazdangas dzirnavezeru, pamanījuši ūdenī iebridušu vīru. Pārbaudot to, zvejas rīki un zivis nav atrastas, tādēļ aizturētais varējis doties prom. Tomēr, iebrienot ūdenī vietā, kur pirms brīža grozījās vīrietis, atradās paslēpts žebērklis. Nakts reids ar laivu notika 5.aprīlī. Tā gaitā 2 tīklus atrada Reiņu poldera kanālā un 2 – Liepājas ezerā, kur bija arī 2 murdi. Līdzīgi atradumi inspektoriem bija arī 6.aprīlī, kad netālu no Golodova dambja izdevās atrast divus tīklus, bet tīklu un murdu – pie Zirgu salas, iepretī kooperatīvam "Kaija". G.Liepiņš uzskata, ka maluzvejnieki vērīgi seko katram inspektoru solim un, pamanot, ka reids ir beidzies, nekavējas rīkoties, lai tiktu pie lomiem. Pavisam laikā no 11.aprīļa līdz 30.maijam dažādās rajona un pilsētas ūdenstilpēs atrasti 24 tīkli, kā arī 1 āķu jeda ar 150 āķiem.