Kurzemes Vārds

10:02 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Mūspusē Jāņi bez smagām sekām
Gints Ešenvalds, Liepājas Policijas pārvaldes Kārtības policijas priekšnieks

Smagākais negadījums šā gada Jāņos Latvijā noticis Dobeles rajonā, kur uz Rīgas – Liepājas autoceļa divu vieglo automašīnu sadursmē bojā gājuši trīs, bet cietuši vēl pieci cilvēki.

Mūspusē Jāņi aizvadīti samērā mierīgi. Policijai darba vairāk bija pirms svētkiem, nevis tieši svētku dienās. Bija gan negadījumi ar cietušajiem, piemēram, Šķēdē, kur jaunieši iebrauca kokos, gan apreibušu braucēju izraisīti negadījumi. Kopumā skurbulī aizturēti vairāki desmiti braucēju, taču, par laimi, nelaimes ar letālām sekām nav bijušas. Policijai izdevies laikus apstādināt dzērumā braucošos. Taču policisti vēl strādā, un ceru, ka pēc svētkiem, apkopojot rezultātus, tie nebūs bēdīgāki.

Svētki pagājuši mierīgāk nekā pērn. Laika apstākļi svinētājus prātīgākus diezin vai darīja, jo lietus nelija, vienīgi stiprāk vējoja. Domāju, ka rezultatīvs bijis preventīvais darbs – televīzijā un radio izskanējušie brīdinājumi, kā arī tas, ka policija strādāja pastiprinātā režīmā. Ikviens domājošs cilvēks taču saprot, ka braukt dzērumā nevar. Par šādu pārkāpumu piemērojamie sodi ir pietiekami bargi.

Statistikas dati rāda, ka pēdējā laikā reibumā visbiežāk pie stūres sēžas personas bez vadītāja apliecības. Vai nu tā nav iegūta, vai arī jau ir nodzerta. Acīmredzot tie, kuriem tiesības ir, spēj novērtēt vadītāja apliecību, apzinās, ar ko riskē. Skumji, ka dzērājšoferi neaizdomājas līdz tam, kādus draudus rada citiem satiksmes dalībniekiem un sabiedrībai. Viņi ir ļoti bīstami. Vari braukt ļoti apzinīgi un uzmanīgi, bet nav garantijas, ka pretī nebrauks kāds skurbulī. Un pieredze rāda, ka šādas avārijas, kad no mazāk svarīga ceļa otram transportlīdzeklim priekšā izbrauc piedzēruša šofera auto, ir smagas, nereti ar letālām sekām.