Kurzemes Vārds

18:28 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 27. jūnijā

1928.
Liepājas Apgabaltiesa sodīja avīzes "Vecās Liepājas Aizkulises" līdzstrādniekus Rupeiku un Jēkabsonu par naudas izspiešanu Grīnvalda kuģniecības kantorī ar pusotru gadu cietumā. Sodītie griežas pie Valsts prezidenta ar lūgumu viņus apžēlot. Lūgums noraidīts.

Vētrai beidzoties, Rīgas biržas bagarmašīna "Rīga" atsāk ostas padziļināšanas darbus. Velkonis "Cander" izvelk arī dubļu prāmjus, kas izbagarētās smiltis ved jūrā.

1938.
Liepājas Pilsētas valde pagājušajā gadā nodeva Liepājas 15.aizsargu pulkam namu Bāreņu un Skolas ielā. Nama vērtība – 120000 latu. Jaunās aizsargu mītnes izbūvei bija nepieciešami prāvi līdzekļi. Daļu no tiem ziedoja Tautas labklājības ministrija, Aizsargu štābs un Liepājas valde, kā arī 15.Liepājas aizsargu pulks. Remontdarbus vadīja pilsētas valdes tehniskā nodaļa. Izbūvēja 15 metrus augstu skatu torni. Tagad ēkas remonts pabeigts. Tajā ir 60 dažādas telpas, iekārtota liela zāle sanāksmēm. Pagrabā izveidotas mājīgas kluba telpas. Augšējā stāvā iekārtotas telpas, kur uzturēties aizsargiem – iebraucējiem. Sakārtots arī pagalms, kur var notikt mācības.

Šajās dienās uz 55 Liepājas Drāšu fabrikā nostrādātiem gadiem atskatās lietņu svērējs Jānis Putiks, kurš savas darba gaitas uzsācis, būdams nepilnus 20 gadus vecs. Neraugoties uz cienījamo vecumu, sirmgalvis turpina strādāt un var būt priekšzīme daudziem jaunajiem darbiniekiem. Putiks ir arī viens no pirmajiem Liepājas Strādnieku arodbiedrības biedriem. Par pašaizliedzīgo darbu Putiks apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmi.

1948.
Jaunā atpūtas laukuma izveidošana starp Stendera, Pumpura un Lielo ielu strauji turpinās. Laukumā pašlaik sakoncentrēts darbaspēks gandrīz no visām pilsētas Labierīcību kantora nozarēm. Vienlaikus tur strādā bruģētāju brigādes, apstādījumu strādnieki un elektriķi. Arī kantora darbinieki katru vakaru regulāri vairākas stundas pēc darba palīdz laukuma apgaismošanai nepieciešamā kabeļa izbūvē. Tā izveidošanu paredzēts pabeigt ap 20.jūliju.