Kurzemes Vārds

06:55 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Replika

Tieciet galā paši!
Kirils Bobrovs

Nesen mēs rakstījām par to, ka Piltenes ielas 3. un 5. nama pagalma pusē pēc iekšējo kvartālu kanalizācijas rekonstrukcijas atstātas bojātas ietves – saucēja balss tuksnesī, un vairāk nekas. No kurienes mēs varējām zināt, ka tajā pašā laikā Ivans Ņefedočkina kungs, kurš dzīvo vienā no minētajiem namiem, ar tādu pašu iesniegumu vērsies Pilsētas domē. Jo varēja taču apvienoties! Diemžēl. Tādēļ atbildi saņēma vienīgi pilsonis Ņefedočkins. To parakstījis Būvvaldes vadītājas vietnieks Jurijs Strižņovs. Viņa vēstule tā arī nosaukta – "Par bedrēm Piltenes ielā". Kaut gan bedres tur tieši nav konstatētas, bojātas tikai ietves.

Strižņova kungs par situāciju raksta pat pārāk sīki: kādas organizācijas pēdējā laikā tuvumā strādājušas, kā sauc darba vadītājus, kādi ir tiem izsniegto nepieciešamo sertifikātu numuri un kas tos izsniedzis, kad izdota atļauja zemes darbu veikšanai. Taču… Taču "Būvmehanizācija" neatzīst savu vainu celiņu bojāšanā. Un tā būtu tikai puse vainas, jo "Būvvaldei nav pieejama oficiāla informācija par seguma stāvokli pirms būvdarbiem". Kam tad tā ir pieejama? Un kas šādos gadījumos jādara? Vislabāk novirzīties no problēmas, lai, tēlaini izsakoties, ūdens iesūktos smiltīs. Starp citu, tā šeit ir atliku likām. Un J.Strižņovs tālāk paziņo, ka iesniedzējiem "ir tiesības, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem Nr.454 vērsties apdrošināšanas sabiedrībā, ar kuru celtniecības firma noslēgusi līgumu par civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu. Šajā gadījumā tā ir aģentūra "Baltijas Apdrošināšanas nams" Rīgā. Arī adrese minēta – Antonijas ielā 23.

Un, lūk, kas notika tālāk! I.Ņefedočkins izrādījās principiāls cilvēks. Sameklēja tālruņu numurus, piezvanīja uz Rīgu. Taču apdrošinātāji par viņu tikai pasmējās: jūs tur, Liepājā, kaut kā paši tieciet galā, no kurienes jums uz ietves radušās plaisas, mums ar to nav nekāda sakara. Taču pirmais tomēr smējās Strižņovs, sastādot savu pārgudro dokumentu.