Kurzemes Vārds

18:11 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Karavīri izglābj stirnu

Vakar ap pusdienlaiku "Kurzemes Vārds" saņēma informāciju, ka Tirdzniecības kanālā peldot meža dzīvnieks. Liepājniece stāstīja, ka buciņš atrodoties iepretim Loču tornim. Kapteiņdienesta darbinieki pastāstīja, ka dzīvnieciņš iemaldījies ostmalā, paskrējis pa to uz promenādes pusi, tur sabijies no strādniekiem, kuri remontē ielu, un ielēcis kanālā. Tālu buciņš neesot aizpeldējis, pēc neilga brīža tas jau bijis izglābts. To izdarījuši Jūras spēku karavīri. Viņi ar gumijas laivu iebraukuši kanālā un nogādājuši pārbijušos stirnu drošībā.

Iznomā zemi garāžām

Liepājas pašvaldība iznomās SIA "Rameka" (valdes priekšsēdētājs Gundars Milašus) zemes gabalus Zemnieku ielā 30a (3198 kvadrātmetri) un Zemnieku ielā 30b (2160 kvadrātmetru) garāžu apsaimniekošanai, bet ne ilgāk kā uz pieciem gadiem, nolēmusi dome. Nomniekam jāmaksā zemes nomas maksa 1,5 procentu apmērā no zemes vērtības jeb 1585,68 lati gadā.

Dome nolēmusi iznomāt zemi arī garāžu īpašnieku kooperatīvajai biedrībai "Ezers" Ezera ielā 98 (7197 kvadrātmetri), bet ne ilgāk kā līdz 2009.gada beigām. Nomniekam jāmaksā nomas maksa 1,5 procentu apmērā no zemes gabala vērtības jeb 451,25 lati gadā. Taču gaidāmās Zirņu ielas un Amatas ielas izbūves dēļ nomniekam līdz šā gada oktobrim būs jāatbrīvo daļa no zemes gabala – aptuveni 160 kvadrātmetru, tādēļ nomājamā zemes gabala robežas vēl būs jāprecizē.

Būs nepatīkamas sapulces

No namu pārvaldes "Jaunliepāja" saņēmām ziņu, ka tur norit gatavošanās virknes māju iedzīvotāju sapulcēm, kurās paredzēts izskatīt tikai vienu, toties saasinātu jautājumu – par dzīvokļiem, kuros atvienota apkure. Ar tādu iniciatīvu klajā nākuši paši iedzīvotāji, kuri izjūt apgrūtinājumu sakarā ar nesabalansēto maksu par siltumu. Māju ar atvienotiem dzīvokļiem ir samērā daudz, un tagad par katru apkopo nepieciešamo statistiku. Ja vairums iedzīvotāju nobalsos, ka jāsaglabā tagadējais režīms, tad to arī atstās, bet ja ne – tad iekšējos siltumtīklus vajadzēs sakārtot atbilstoši sākotnējiem projektiem. Sapulču grafiks jau izveidots. Pirmā notiks 30.jūnijā Siļķu ielā 11, kur siltums savulaik atvienots 8 dzīvokļiem. Visi iedzīvotāji ir laikus informēti.

Pa svētajām vietām

Nesen notikušā brauciena dalībnieki pa pareizticīgo svētajām vietām guvuši ļoti spilgtus iespaidus. Grupa bija izveidota pēc 12.vidusskolā radušās iniciatīvas, un tajā lielākoties bija pedagogi un ticīgie. Ekskursijai bijis svētceļojuma un iepazīšanās raksturs, tai savu svētību devis Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs. Brauciena galamērķis bijusi Valaama sala Lādogas ezerā un tur esošais Spasopreobraženskas vīriešu klosteris, kas ir slavens Krievijas reliģiskais un kultūras centrs. Četras dienas svētceļnieki uzturējušies Sanktpēterburgā, kur aplūkojuši dievnamus un citas ievērojamas vietas, tad iegriezušies Pleskavā, Pleskavas–Pečoru klosterī un Izboras cietoksnī.

Atjauno māju

Pērn Liepājas dome nolēma atjaunot vienu dzīvojamo māju Karostā, Ģenerāļa Baloža ielā 1. Pareizāki būtu teikt, ka runa ir par padomju laikā nepabeigtas ēkas sakārtošanu ekspluatācijai. Par to var spriest arī pēc tā, cik līdzekļu iecerei nepieciešams. Vispirms šim nolūkam pilsētas budžetā bija paredzēti 738,7 tūkstoši latu plus iespējamā valsts dotācija 316,6 tūkstošu latu apmērā. Tagad beigusies iepirkuma konkursa procedūra būvdarbiem, kurā noskaidrots, ka būs vajadzīgi papildu līdzekļi. Tie būs jāparedz nākamā gada budžetā un jālūdz Ekonomikas ministriju palielināt dotāciju. Objektu plānots nodot ekspluatācijā 2009.gadā.

Izsola parādnieku dzīvokļus

Tiesā visai bieži izskata prasības, ko iesniegušas personas, kuras cenšas atgūt debitoru parādus. Un pēc attiecīgajiem lēmumiem tiesu izpildītāji izsolēs piedāvā arī dzīvokļu īpašumus. Pēdējie paziņojumi "Latvijas Vēstnesī" ir interesanti ar to, ka tiek pārdoti trīs dzīvokļi, kas pieder vienai personai: Pulkveža Brieža ielā 13–9, Piltenes ielā 5–9 un Cieceres ielā 43–108. Šajā gadījumā parādu piedzen VID reģionālā nodaļa, un izsoli rīkos tiesu izpildītāja Agnese Biķe 28.jūlijā. Tāds pats liktenis piemeklējis vienu dzīvokli Ezera ielā 62 un vienu – Atmodas bulvārī 10a.

Leļļu teātris festivālā

Šās nedēļas nogales trīs dienas Lietuvas starptautiskajā leļļu teātru festivālā un jaunrades darbnīcās Utenas pilsētā piedalās Liepājas Leļļu teātris. Mūsu leļļu mākslinieki aizveduši kaimiņvalsts režisores Gintares Radvilavičjūtes sarakstīto un arī iestudēto izrādi "Eņģeļu pasaka". "Piekritām šim izaicinājumam, jo mums būs interesanti salīdzināt, kā latviešu mentalitātes aktieri Lita Belte, Ingars Gudermanis un Dace Doroškeviča īsteno lietuviešu literārā materiāla un režisores ieceres," pastāstīja teātra direktors Rihards Belte. "Liepājas sadraudzības pilsētas Klaipēdas kolēģi pēc Liepājā redzētajām izrādēm atzinīgi novērtēja mūsu aktierspēli, tagad būs interesanti dzirdēt par izrādē notikušajām pārmaiņām, jauninājumiem." Lietuvas festivāls pazīstams ar savām kvalitatīvajām, labi organizētajām profesionālajām jaunrades laboratorijām, kurās piedalīsies arī viss Liepājas Leļļu teātra kolektīvs. Tajās dalībnieki ceļ savu kvalifikāciju un iegūst sertifikātus.

Var laimēt biļetes uz Fonteina festivālu

Ar šodienu portāla liepajniekiem.lv sadaļā "Konkurss" katram apmeklētājam ir iespēja laimēt ielūgumu divām personām uz vienu no ievērojamākajiem mūspuses mūzikas festivāliem šogad – "Fontaine Festival", kas norisināsies no 3. līdz 5. jūlijam. Lai iegūtu biļetes, lasītājiem jāatbild uz jautājumu. Katru darba dienu līdz pat festivāla sākumam portālā būs cits jautājums, un ik dienu izlozes kārtībā noteikts vienu pareizās atbildes autoru, kas iegūs divus ielūgumus uz festivālu. Sīkāk ar konkursa noteikumiem var iepazīties portāla liepajniekiem.lv sadaļā "Konkurss".

Atbalsta projektus

Liepājas Novada fonds apstiprinājis atbalstāmos projektus programmā "Atbalsts apkaimei". No septiņiem pieteikumiem komisija atbalstījusi piecus. Katoļu pamatskolā par fonda līdzekļiem labiekārtos sporta un atpūtas laukumu, bet Amatnieku namā – sētu, Raiņa 6.vidusskolā pabeigs sakārtot bibliotēku, Karostā organizācija "IMKA Liepāja" organizēs bērnu dienu, bet Karostas māju vecāko kluba biedri parkā iekārtos bērnu laukumu. Katram projektam atvēlēti 400 latu, un tos sāks īstenot 1.jūlijā. Programma "Atbalsts apkaimei" notiek sadarbībā ar Hipotēku un zemes banku.

Lielkoncertā Ventspilī

Pašlaik saspringtos mēģinājumos stundas aizvada Ainas Apenes vadītās deju studijas "Rotaļa" un Dinas Pauzeres vadītās deju kluba "Extra" dalībnieki. Tie ir vienīgie kolektīvi, kas izcīnījuši tiesības piedalīties mūsdienu deju lielkoncertā, kas šosestdien notiks olimpiskajā centrā "Ventspils". Lielkoncertā piedalīsies interešu izglītības iestāžu, vispārējās izglītības iestāžu un neatkarīgo deju studiju 96 labākie mūsdienu deju kolektīvi no visiem Latvijas novadiem, kopā 1800 dejotāju. Pirmo reizi mūsdienu deju grupas apvienosies kopējā deju lieluzvedumā, kur vienlaikus uz skatuves dejos 70 līdz 90 dejotāju. Ar savu horeogrāfiju startē arī 15 horeogrāfu. Koncertā tiks pārstāvēti arī tādi mūsdienu dejas žanri kā hiphops, breiks, šovdeja, džeza deja u.c. Ar piedalīšanos mūsdienu deju lielkoncertā dejotāji uzsāk gatavošanos X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Eksāmens aktiermeistarībā

Pirms nolīgot Jāņus, Klaipēdas Universitātē 16 Liepājas teātra topošie aktieri kārtoja aktiera meistarības eksāmenu, beidzot 2.kursu. Jaunieši spēlēja fragmentus no Tenisija Viljamsa "Stikla zvērnīcas", Džona Millingtona Singa lugas "Rietumu piekrastes varonis", Joza Gruša lugas "Mīla, džezs un velns" un Deivida Aviza "Mušu laika". Jaunos kolēģus, kā allaž, pārbaudījumos vēroja un atbalstīja Liepājas teātra vadītāji un Kultūras pārvaldes ļaudis. 2006.gada 8.aprīlī Liepājas teātris aicināja jauniešus, kurus interesē aktiera profesija, piedalīties konkursā, kurā pēc trim kārtām tika izraudzīti 19 jaunieši, kas rudenī uzsāka mācības Klaipēdas Universitātē. Pašlaik, kad topošie aktieri jau veikuši pusceļu līdz augstās aktiermākslas zinību kalna virsotnei, viņu ir 16 – 8 puiši un 8 meitenes. Jauno aktieru saspēle ar skatītāju bija veiksmīga, te šalca smiekli, te kādām aizrāvās elpa, kad uz skatuves tika izspēlēta dzīves skarbā puse, te sāka pukstēt straujāk sirds, dzīvojot līdzi jūtu mulsumam.

Ezerkrastā taps jauna māja

Vakar notikušajā Liepājas domes Attīstības komitejas sēdē deputāti atbalstīja ieceri par daudzdzīvokļu ēkas būvniecību Mirdzas Ķempes ielā 34, ko gatavojas īstenot akciju sabiedrība "Mēs Liepājai".

No 12.maija līdz 9.jūnijam notika šās ieceres sabiedriskā apspriešana, kuras laikā nav saņemta neviena atsauksme. Tā kā deputāti ieceri ir atbalstījuši, projekta īstenotājiem tiks izdots plānošanas un arhitektūras uzdevums, lai izstrādātu dzīvojamās ēkas būvprojektu. "Mēs Liepājai" pārstāvji sarunā ar "Kurzemes Vārdu" atzina, ka iecerētā dzīvojamā māja varētu būt sešus vai septiņus stāvus augsta ar segtu autonovietni pirmā stāva līmenī, taču pagaidām vēl esot pāragri runāt par dzīvokļu skaitu un citām niansēm, arī būvniecības termiņiem.

Zīda apgleznotājas pārtop uzņēmējās

Savas darbības prezentāciju A.Pumpura ielā 10 bija sarīkojis jauns uzņēmums – SIA "Silk Art", kas lielākoties nodarbojas ar zīda apgleznošanu. Māsas Daina Dzeguze un Iveta Eniņa apguvušas zīda apgleznošanu pie mākslinieces Līgas Petres–Gūtmanes un pēc kursu beigšanas izlēmušas turpināt darboties, turklāt to darīt pietiekami nopietni, dibinot savu uzņēmumu. "Silk Art" komandai piebiedrojusies arī māksliniece Kristīne Brīvkalne, kas veido apgleznoto lakatiņu dizainu. "Esam gatavas sadarboties ar Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroju un piedāvāt izstrādājumus ar pilsētas simboliku, tāpat rīkot birojā jauno kolekciju izstādes," pastāstīja D.Dzeguze. Uzņēmuma pakalpojumus piedāvās arī Liepājas Kultūras pārvaldei un citiem sadarbības partneriem.

Bērnus aicina uz pludmales ballīti

Šogad liepājniekus un pilsētas viesus priecē jauns pasākumu cikls "Atpūties labi", kas vasarā notiek Jūrmalas parkā un pludmalē. Pirmais cikla pasākums jau notika, un organizatori gatavojas nākamajam, kas būs šosestdien no pulksten 12 līdz 13.30 pludmalē pie Glābšanas stacijas. Tā būs pludmales ballīte bērniem, kuras laikā varēs piedalīties dažādās stafetēs, rotaļās un atrakcijās, ko vadīs noslēpumaini tēli. Bet Jūrmalas parkā un pludmalē būs sastopams skrējējs–ziņotājs skaistā senlaicīgā svītrainā peldkostīmā, viņš atpūtniekus informēs par gaisa un ūdens temperatūru, svarīgiem notikumiem tagad un pirms simt gadiem Liepājā, kā arī par tūrisma aktualitātēm. No pulksten 13 ikviens varēs doties ekskursijā pa Jūrmalas parku gida pavadībā. Jāpulcējas pie Glābšanas stacijas. Ekskursijas laikā varēs iepazīties ar parka vēsturi un tā dendroloģiskajām vērtībām, ar Liepājas kurortoloģijas pirmsākumiem un attīstību, kā arī ar parka apkārtnes savdabīgo arhitektūru. Tas ir viens no jaunajiem šās sezonas Liepājas gidu izstrādātajiem maršrutiem.

Šo vasaras pasākumu ciklu ar Liepājas domes Komunālās pārvaldes un Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja atbalstu organizē biedrība "Cietokšņa kopiena", kas pērn liepājniekus izklaidēja ar mīmiem pilsētas ielās.

Sestdien nevarēs izdarīt tehnisko apskati

28.jūnijā "Scantest" tehniskās apskates stacija Grobiņā tehnisku iemeslu dēļ būs slēgta, informēja CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste. CSDD atvainojas par klientiem sagādātajām neērtībām. Tuvākās vietas, kur sestdien tehnisko apskati būs iespējams veikt, ir Rīgā (Antenas ielā 2 no pulksten 8 līdz 17) vai Jelgavā (Saldus ielā 5 no pulksten 8.30 līdz 16).