02:55 Piektdiena, 22. novembris

Vāciešiem jau sestais fināls
Andris Sudmalis

Turcijas izlase Eiropas futbola čempionātā nebija tālu no kārtējā pārsteiguma sarūpēšanas, tomēr Vācijas valstsvienība bija apņēmības pilna neatkārtot šveiciešu, čehu un horvātu kļūdas un izrāva uzvaru jau pamatlaikā.

Cīņu apņēmīgāk sāka turki, liekot vairākas reizes nopietni spēlē iesaistīties Vācijas vārtsargam Jensam Lēmanam un pāris reižu nodrebēt vārtu pārliktnim. Tādēļ tikai likumsakarīga bija osmaņu pēcnācēju izvirzīšanās vadībā 22.minūtē (Ugjurs Borals). Savukārt vāciešiem pirmais sitiens vārtu četrstūrī padevās tikai pēc divām minūtēm, savukārt vēl pēc divām minūtēm uzbrukuma kreisajā malā atkal nostrādāja Lukaša Podoļska un Bastiana Švainštaigera kombinācija, kas beidzās ar blondā pussarga izlīdzinājuma sitienu Ruštu Rečbera vārtos.

Visā spēlē vāciešiem izdevās izpildīt tikai trīs sitienus, kas lidoja oponentu vārtu taisnstūrī, bet tas neliedza Joahima Lēva vīriem panākt uzvaru un iekļūt svētdien notiekošajā finālcīņā. Turkiem bija pārsvars gan bumbas kontrolē (55 pret 45 procentiem), gan sitienu skaita ziņā (11 pret 3 vārtu četrstūrī), bet uzvar tas, kas lietderīgāk izmanto radītās vārtu gūšanas iespējas.

Arī otrajā puslaikā turki turpināja dominēt laukuma centrā, tikai pēc pārtraukuma vācieši viņiem vairs neļāva tik brīvi apšaudīt Lēmana vārtus. Savukārt vācieši pēc Miroslava Klozes raidījuma ar galvu 79.minūtē šķietami izrāva uzvaru. Zinot turku cīņassparu, arī šoreiz likumsakarīga bija viņu atkal jau šķietamā izglābšanās. Tomēr šoreiz Semiham Senturkam nebija lemts kļūt par savas komandas glābēju, toties brīnumdaris bija vāciešu malējais aizsargs Filips Lāms, kas rezultatīvai piespēlei Miroslavam Klozem pievienoja paša teicamo reidu līdz pat pretinieku soda laukumam, klasisku sieniņu ar partneriem un precīzu sitienu jau pamatlaika pēdējā minūtē.

Tādējādi pirmo reizi turnīra laikā pirmie guvuši vārtus, turki tomēr neprata liegt Vācijai sesto reizi iekļūt Eiropas čempionāta finālā.

Statistika
Eiropas čempionāta pusfināls.
Vācija – Turcija 3:2 (1:1)
Vārti:
Vācija – Švainštaigers (26.), Kloze (79.), Lāms (90.); Turcija – Borals (22.), Semihs Senturks (86.)
Sitieni (pa vārtiem): 7 (3) – 17 (11)
Pārkāpumi: 14 – 15
Brīdinājumi: 0 – 2
Bumbas kontrole: 45% – 55%

Blāzma nodzisa metāla ēnā

SK "Liepājas metalurgs" futbola komandas dublieri izcīnījuši septīto uzvaru septiņās spēlēs un joprojām atrodas virslīgas komandu otro sastāvu turnīra tabulas pārliecinošā vadībā.

Iepriekšējā spēlē liepājnieki savā laukumā uzņēma Rēzeknes "Blāzmas" dublierus un izcīnīja savu šogad pārliecinošāko uzvaru. Metalurgu rindās spēlēja futbolisti, kas virslīgas komandā vai nu vispār netiek pie spēlēšanas, vai laukumā dodas reti, – Pāvels Naglis, Dmitrijs Mihailovs un Jevgēņijas Golovins. Komanda darbojās labā ātrumā, teicami izmantoja savas vārtu gūšanas iespējas un sagrāva pretiniekus ar 7:0. Pa diviem vārtiem mūsējo labā guva Jevgēņijs Golovins, Roberts Pirktiņš un Raivo Kalniņš, bet viens precīzs sitiens Krišjāņa Dinsberga kontā.

Jau šodien dublieri izbraukumā mērosies spēkiem ar Rīgas "Olimpu", bet svētdien mūsējos gaida izbraukuma spēle pret FK "Ventspils" otro sastāvu.

Pa vidu starp šiem dublieru mačiem – sestdien, 28.jūnijā, pulksten 18 – SK "Liepājas metalurgs" virslīgas spēlē tiksies ar FK "Ventspils". No iepriekš traumētajiem spēlētājiem kopīgā grupā jau trenējas Imants Bleidelis, vakar Liepājā bija jāatgriežas arī Andrejam Rubīnam.