Kurzemes Vārds

06:30 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Relaksēs ar elektronisko mūziku

Šodien mūzikas klubs "Pablo" aicina visus elektroniskās mūzikas cienītājus uz sarīkojumu "Electronic Therapy". Vakara noskaņu radīs divi pazīstami pašmāju dīdžeji – Waits un Wasp. Vakara gaitā varēs klausīties un dejot tādu elektroniskās mūzikas stilu pavadījumā kā tech, progressive, electro house, trance un tech trance.

DJ Wasp jeb īstajā vārdā Sabīne Audare savas dīdžejas gaitas aizsākusi 2005.gadā. Sabīne ir viena no tām meitenēm Latvijā, kas grib apliecināt sevi un gūt panākumus uz skatuves. Liepājnieces veiksme aizsākās tad, kad viņa gadu nostrādāja par dīdžeju Liepājas naktsklubā "Big7", kur iepazinās ar daudziem ievērojamiem dīdžejiem. Kopš tā laika viņa jau pabijusi tādos klubos kā Talsu "Cherry", Saldus "PMK", Tukuma "Grands" un Jelgavas "Tonuss". Sabīne par sev tuvākajiem mūzikas stiliem ir izvēlējusies electro house, progressive house un tech trance.

DJ Waits jeb īstajā vārdā Kristaps Kozlovskis arī ir dīdžejs no Liepājas. Pēc mūzikas skolas pabeigšanas pirmos soļus sācis jau 2003.gadā, spēlējot gan skolās, gan arī kopējās draugu ballītēs. Taču nopietnāks pavērsiens viņam bijis nedaudz vēlāk, kad pieteicies dīdžeju kursos Liepājas izklaides centrā "Big7" un tur strādājis līdz 2005.gadam. Regulāri spēlējot sarīkojumos, ar katru reizi viņš ieguvis arvien lielāku pieredzi. Paralēli tam ar labiem draugiem viņš organizējis privātus pasākumus, popularizējot dažādus elektroniskās mūzikas stilus Liepājā.

Vislielākos iespaidus viņš ieguvis 2006.gada vasarā, kad pirmo reizi iemēģinājis roku uz lielās skatuves ar pieredzējušiem dīdžejiem Liepājas koncertestrādē, masu sarīkojumā "From Vinyl with Love". 2006.gada oktobrī ar Lietuvas drauga palīdzību dīdžejs Waits noorganizējis pasākumu naktsklubā "Egivela" Panevēžas pilsētā Lietuvā. No 2006.gada vasaras līdz 2007.gada vasarai Waits bija Liepājas izklaides centra "Big7" rezidējošais dīdžejs. Liepājas dīdžejs uzstājies daudzos pasākumos, piemēram, Rīgas kluba "C1113" ballītē "Sexy Saturday", Saldus kluba "PMK" – "Electronic Conversation", Ventspils kluba "Kurzeme" – "Young & Talanted part 2", Liepājas koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" sarīkojumā "Discomania CUP 07", Nīcas kluba "Biz Biz" – "Electro Fusion 3", kā arī Londonas pasākumā "DJ Olympics – All In Red". Pie viņa sasniegumiem noteikti jāmin iegūtā 5.vieta dīdžeju čempionātā "Discomania CUP 07".


Par mīlestību un varu

29.jūnijā pulksten 19 klubā "Fontaine Palace" sāksies pasaules lielākā īsfilmu tīkla "Future Shorts" sarūpētā īsfilmu programma. Firma vasaras sezonu uzsākusi ar konceptuāli un tematiski saskanīgu animācijas filmu duetu – divas dažādas režisores pēta ikdienas cilvēka pirmo un visnotaļ personīgo pieredzi mīlas lauciņā. Britu jaunās animatores Džūlijas Potas īsfilmā "My First Crush" iemūžināti autores draugu stāsti par pirmo mīlestību – reizēm laimīgu, reizēm nelaimīgu, bet vienmēr mazliet nostalģisku. Savukārt labi pazīstamā latviešu režisore Signe Baumane jaunajā īsfilmu sērijā "Teat Beat of Sex" sper soli tālāk un bez liekas kautrēšanās stāsta par seksu no sievietes skatpunkta – atklāti, patiesi un ļoti smieklīgi.

Programmu turpinās sociālpolitiski noskaņotas spēlfilmas – gan par labākas dzīves meklējumiem, gan par bīstamām spēlēm ar naudu un varu. Kannu Zelta palmas zara laureāte – meksikāņu īsfilma "Ver Llover" stāsta par mazpilsētu dzīves nolemtību un jaunībai tik raksturīgo vērtību konfrontāciju. Eiropas nelegālā darbaspēka problemātiku emocionāli spēcīgi ilustrē Vācijā uzņemtā īsfilma "Between Walls", kur nauda ir katalizators bīstamām spēlēm ar cilvēkiem un cilvēcīgumu. Bet ar varas augstākajiem gaiteņiem skatītāju iepazīstina izcilā amerikāņu īsfilma "Pol Pots Birthday".


Gribam zināt

Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā turpinās koncertu cikls "Mūzika vasaras elpai". Šosvētdien klausītājus priecēs zvanu koris "Campanella", kura vadītāja ir ASTRA ZIEMELE.

Ar ko zvanu spēles tehnika atšķiras no citu instrumentu spēles?
– Zvanu spēles tehnikā audzēknis spēlē tikai 2–4 zvanus. Tāpēc uzmanīgi jāieklausās un jāizjūt kolektīvs, jo no viena dalībnieka ir atkarīgs, cik labs būs kopējais skanējums. Šāda spēle ir ļoti sarežģīta, tā prasa labu reakciju un koncentrēšanās spējas.

Ko mūzika nozīmē jums?
– Ļoti daudz. Man ir muzikālā izglītība, ar ko arī esmu ļoti apmierināta.

Kādus mūzikas vai kultūras sarīkojumus šovasar esat iecerējusi apmeklēt vai iesakāt to darīt citiem?
– Došos uz "Kremerata Baltica" koncertu. Vajadzētu aiziet arī uz kādu no Dziesmu svētku koncertiem, bet nobeiguma koncertā gan nepiedalīšos. Zvanu koris "Campanella" uzaicināts šovasar spēlēt daudzās Latvijas vietās, bet man tam jādodas līdzi.

– Ar ko, jūsuprāt, latviešu komponistu daiļrade atšķiras no cittautu komponistu daiļrades?
– Latvietim ir mazlietiņ lēnāks emocionālais skanējums, tomēr arī latvietis var būt temperamentīgs un izpaust savas emocijas. Pats galvenais jebkura komponista daiļradē ir nepieļaut garlaicību.

Vai mūziku var salīdzināt ar laimi?
– Mūzika sniedz laimi, bet ceļš līdz tai ir sūrs un grūts. Arī mēs gatavošanās procesa laikā reizēm rājamies un nogurstam smagā darba dēļ. Tomēr vēlākie sasniegumi dāvā gandarījumu un laimi.

Kādas izjūtas koncerta laikā ir jāsniedz klausītājam?
– Klausītājs ir jāpaceļ virs drūmās ikdienas un jārada viņā pozitīvas emocijas. Galvenais ir spēja pamodināt cilvēkos jūtas, tad ir sasniegts nepieciešamais, vēlamais un cerētais.