Kurzemes Vārds

23:49 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Viesnīcā apzog Vācijas pilsoni

29.jūnijā ap septiņiem vakarā viesnīcā "Fontaine Palace", Stūrmaņu ielā 6, 1956.gadā dzimis Vācijas pilsonis konstatējis, ka no aizslēgta viesnīcas numuriņa pazudis viņa klēpjdators, fotoaparāts un divi mobilie tālruņi "Nokia", informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Ārzemnieks aprēķinājis, ka viņam radīti materiāli zaudējumi 1200 eiro apmērā. Uzsākts kriminālprocess.

Viesnīcas galvenā administratore Marta Dilerte aģentūrai LETA atzinusi, ka tā esot pirmā zādzība viesnīcas piecu gadu darbības laikā. M.Dilerte apgalvojusi, ka gan klienta atslēgu komplekts, gan administratora atslēgu komplekts neesot nonācis svešās rokās, tāpēc pagaidām neesot nekāda skaidrojuma, kā zādzība varējusi notikt.

Iekāro grādīgo

29.jūnijā Liepājas veikalos sirojuši garnadži. Ap pulksten 10 aizturēts 1973.gadā dzimušais Ģirts, kurš no veikala "Super Netto", Kungu ielā 40/42, centies nozagt degvīnu "Dervil", nesamaksājot par to 1,94 latus. Desmit minūtes pēc pulksten 13 veikalā "Maxima", Ziemeļu ielā 10, Sergejs (dzimis 1979.gadā) mēģinājis nozagt preces 2,90 latu vērtībā. Bet pulksten 15.30 aizturēts 1964.gadā dzimušais Ainars, kurš no veikala "Maxima", Siena ielā 3, centies nozagt degvīnu "Vodka" un kaltētu kalmāru par kopējo summu 3,91 lats. Ap to pašu laiku Pāvels (dzimis 1953.gadā) veikalā "Pie Sergeja" Krūmu ielā mēģinājis par velti tikt pie vīna "Kagors" 1,35 latu vērtībā.

Iestūrē uzbērumā

29.jūnijā ap pulksten 16.30 Zemnieku ielā automašīnas "Mercedes Benz" gados jaunā vadītāja, mainoties ceļa virzienam, nebija pareizi izvēlējusies ātrumu, kā arī novērsusi uzmanību no brauktuves un uzbraukusi zemes uzbērumam. Cietušo nav.

Busiņu stūrē kunga prātā

29.jūnijā ap pulksten 16.30 Ceļu policijas darbinieki Grīzupes ielā apstādinājuši 1987.gadā dzimušo Dagni, kurš dzērumā un bez vadīšanas tiesībām vadījis transportlīdzekli "Ford Transit".

Uzbrūk pieturai

Liepājā atkal kādu traucējusi autobusu pietura. 30.jūnijā ap diviem naktī pieturai Raiņa un 1905.gada ielas krustojumā izsista stikla rūts.

Dzērumā ar šaujamo

27.jūnijā Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši iereibušu vīrieti, pie kura atradusies pistole. Vīrietis nogādāts Valsts policijā.

Bērnu ratiņos mēģina paslēpt nozagto

29.jūnijā veikalā "Liepa", Kūrmājas prospektā 8/10, Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši iereibušu vīrieti, kurš mēģinājis nozagt cepumus un noslēpt tos bērnu ratiņos. Viņš aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas telpās atskurbšanai. Bet 2007.gadā dzimusī meitenīte nogādāta dzīvesvietā un atdota mātei.

Patvaļīgi aizzāģē ielas malā augošu vītolu
Ita Cērmane

"Kurzemes Vārds" saņēma informāciju, ka Salmu ielā kāds vīrietis pamatīgā skurbulī naktī uz svētdienu ar motorzāģi uzbrucis ielas malā augošam sirmam vītolam.

Pārliecinājāmies, ka informācija ir patiesa. Vītols pie Salmu ielas 42.mājas ir nobeigts.

Kaimiņos dzīvojošais Gundars pastāstīja, ka kokam uzbrukts ap vieniem naktī. Normunds, kuram māju Salmu ielā 42 novēlējusi vecmāmiņa, kopā ar draugiem dzīrojis – skanējusi ļoti skaļa mūzika. Tad kaimiņi dzirdējuši, ka iedarbina motorzāģi. Izgājuši uz ielas, ļaudis ieraudzījuši, ka Normunds rosās ap vītolu. Vīrietis apzāģējis kokam visapkārt, cik sliede ļāvusi, kā arī aizzāģējis vītolu. "Būtu uzlicis zāģim garo sliedi, koks būtu nogāzts," lēš Gundars.

Turklāt skurbulī esošais nemaz neesot kautrējies izdarīto. Viņš, pēc kaimiņu stāstītā, norādījis, ka koks pie mājas viņu traucējis. Brīdināts, ka par šādu nodarījumu pienākas sods, Normunds tikai pasmējies, ka samaksās.

Kaimiņi izsaukuši policiju, un notikuma vietā ieradušies gan Pašvaldības, gan Valsts policijas darbinieki. Gundars ir neizpratnē: "Policisti vairāk rūpējās par piedzērušajiem, cenzdamies viņus apklusināt, nekā par nodarītajiem postījumiem. Koks viņus neinteresēja." Tāpat Gundars ir satraucies par to gājēju un braucēju drošību, kuri pārvietojas pa Salmu ielu: "Vītols vairs nav glābjams, tas turas tikai serdē. Pie stiprāka vēja pūtiena koks lūzīs, bail, ka neuzkrīt kādam virsū." Salmu ielas iemītniekam sāp sirds arī par to, ka nobeigts vesels koks: "Tepat tālāk jau ir viens bīstams koks, ko vējš pa pusei nogāzis. Vērsāmies pašvaldībā ar lūgumu to nozāģēt, taču saņēmām atbildi, ka šogad tas netiks darīts. Tad laikam jārīkojas šādi," ar sarkasmu taujā vīrietis.

Valsts policijā notikums ar vītolu nav reģistrēts, atzina Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute savukārt pastāstīja, ka Pašvaldības policijas darbinieki 29.jūnijā pulksten 0.40 saņēmuši izsaukumu uz Salmu ielu, kur nozāģēts koks. Par notikušo sastādīts konstatēšanas akts un uzsākta administratīvā lietvedība.

Jāpiebilst, ka pēc Liepājas pilsētas administratīvās atbildības noteikumiem vainīgajam par šādu pārkāpumu piemērojams naudassods līdz 30 latiem. Bet pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa par augoša koka ciršanu vai bojāšanu fiziskām personām uzliek naudassodu no 50 līdz 500 latu, bet juridiskām personām – no 100 līdz 1000 latiem.


Sāk uzpost Karostu
Ita Cērmane

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja par daudzajām nelegālajām atkritumu izgāztuvēm Karostā, kas draud visu šo mikrorajonu pārvērst par lielu izgāztuvi. Izskatās, ka nupat kalns sakustējies – vismaz pludmali sāk uzpost.

Baiss skats pirms Jāņiem pavērās kāpās aiz Ūdenslīdēju skolas un Jūras spēku Mācību centra. Katrs no kokiem un krūmiem brīvs pleķītis bija piemētāts ar piknikam piederīgām lietām – ēdamā un dzeramā iepakojumiem, plastmasas traukiem u.c. Bet Karostas kāpas un mežs Atmodas bulvāra galā piemēslots ne tikai ar atpūtnieku atstāto drazu. Tur nekauņas ved izgāzt atkritumus – sadzīves gružus, būvgružus, pat vecu sadzīves tehniku un nolietotas mēbeles. Dažs pat izgāž mēslus turpat uz asfalta. Tērvetes ielā savesti un izgāzti celmi un zari, turklāt lielā daudzumā, kas liek domāt, ka to darījuši pilsētas kopēji. Pašvaldības policijas darbinieki teica, ka esot informēti par netīrību gan kāpās, gan mežā. Likumsargi sastādījuši konstatēšanas aktus un noskaidro katras teritorijas saimnieku, lai to sauktu pie atbildības.

Nākamajā dienā pēc publikācijas Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls paziņoja, ka pašvaldības Vides fonds Karostas pludmales un Ziemeļu mola uzkopšanai piešķīris 841,32 latus. A.Štāls norādīja: "Par šo naudu līdz šā gada beigām tiks nodrošināta atkritumu konteineru izvešana, kā arī darbarīku, atkritumu maisu un darba apģērba iegāde uzkopšanas darbu strādniekiem."

Pašvaldības aģentūras "Nodarbinātības projekti" direktors Zigmunds Cīrulis informēja, ka aģentūras darbinieki divas reizes nedēļā uzkopj Karostas pludmali, Katedrāles ielas posmu, kas ved uz pludmali, kā arī Ziemeļu molu. Nepieciešamības gadījumā uzkopjot arī biežāk. To veic pagaidu darbu strādnieki, kā arī Liepājas skolēni vecumā no 15 līdz 18 gadiem, kuri iesaistīti vasaras darbos. Karostas pludmalē pašlaik novietoti divi atkritumu konteineri, arī laukumā pie Ziemeļu mola – divi atkritumu konteineri.

"Kurzemes Vārds" 30.jūnijā atkārtoti pārlūkoja Karostu. Ar nožēlu jāsecina, ka kāpas pēc atpūtnieku pieplūduma Jāņu brīvdienās piemēslotas vēl vairāk. Taču bija arī patīkams pārsteigums – kāpās aiz Jūras spēku Mācību centra sastapām vīrieti ar lielu maisu rokās, kurš uzlasīja gružus. Juris pastāstīja, ka esot viens no pagaidu darbu strādniekiem. Viņš arī atzina: "Cik tad es viens varu paspēt. Kopš rīta esmu pāris kilometru nogājis, vēl tikpat šodien ceru paspēt! Saukšu talkā arī pārējos darbiniekus." Tiesa gan, izņemot Juri, pārējiem īpašas vēlmes padarīt Karostu vizuāli pievilcīgāku nebija. Kaut arī pulkstenis rādīja tikai 10.30 un līdz pusdienlaikam vēl bija tālu, pārējie četri kāpu un pludmales uzkošanas darbos nodarbinātie, ērti iekārtojušies zālītē, tiesāja sviestmaizes.