Kurzemes Vārds

21:53 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 1. jūlijā

1928.
Liepājas Ostas valdes ūdenslīdējs Alksnis veic kuģu vraku apskati ostas ziemeļu un vidus vārtos, atrodot tur ievērojamas vērtības. Vrakos ir vēl tikpat kā nebojātas kuģu daļas, veseli kuģu katli, vinčas. Tiek izcelts vērtīgs sūknis, kapara un misiņa caurules. Paredzams, ka Ostas valdes Tehniskā nodaļa sāks vraku izcelšanu saviem spēkiem. Nepieciešams 130 tonnu liels peldošais celtnis, kas pašlaik atrodas Rīgā. Jūrniecības departaments to apsola pārvest uz Liepāju. Pēc neliela remonta Karostas darbnīcās tas varēs uzsākt darbu.

1938.
Liepājas Pilsētas valdes Saimniecības nodaļa iesniegusi apskatu par Meža dienām. Iedzīvotāju piedalīšanās bijusi ļoti aktīva, iestādīti pavisam 68 989 dēsti, no kuriem vairāk nekā puse ir priedītes. Apkopti arī iepriekšējo gadu dēstījumi.

Pilsētas valde pieņēmusi lēmumu atļaut Latvijas Universitātes studentu vienībai "Kursa" uzstādīt pieminekli rakstniekam Jēkabam Janševskim Kūrmājas prospektā, laukumā iepretim Valsts Liepājas ģimnāzijai. "Kursa" rakstnieka piemineklim ziedojumu veidā jau savākusi 8000 latu, bet J.Janševska vārdā nosauktajai stipendijai – 6000 latu.

Pieteikta astoņas balles stipra rietumu vētra, bākā izkar brīdinājuma signālu. Ostā paliek visas Liepājas piekrastes zvejas laivas. Krastmalā izmests ļoti daudz jūras mēslu, taču tie stāv nesavākti, jo laucinieki pašlaik aizņemti citos darbos.

1948.
Vēstule redakcijai: "Nams Brīvības ielā 69 stipri sapostīts kara laikā, bet par tā atjaunošanu 7.namu pārvaldes pārvaldnieks Suhe līdz šim ļoti maz interesējies. Neskatoties uz to, ka Liepājā jūtams dzīvokļu trūkums, Suhe 1947.gada maijā atļāva īrniekam Orem iekārtot vienā no izpostītajiem dzīvokļiem malkas šķūnīti. Tā paša gada novembrī Ore ar nama pārvaldnieka atļauju sāka "remontēt" daļēji bojāto veļas mazgātavu – izņēma veļas vārāmo katlu, izjauca plīti un šā gada maijā tur iekārtoja cūku kūti. Pagalmā Ore ierīkojis sivēnam aploku. Vai pilsētas Dzīvokļu pārvaldei un Izpildu komitejas Komunālās saimniecības daļai nav laiks šādas nekārtības novērst?"