Kurzemes Vārds

23:55 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Labāk nebūs nevienam
Juris Jirgens, akciju sabiedrības "Liepājas Autobusu parks" padomes priekšsēdētājs

Jaunā kārtība, ar kādu noteiktas izmaiņas reģionālo starppilsētu nozīmes maršrutu tarifos, un iekāpšanas maksas ieviešana šo maršrutu autobusos nenāks par labu ne pasažieriem, ne pārvadātājiem, kuriem pasažieri ir nepieciešami. Es šos jaunievedumus neatbalstu un biju par tiem diezgan sašutis.

Pašlaik nozarē situācija ir saasināta degvielas cenu kāpuma dēļ, daži pārvadātāji pat runā par krīzi un bankrotu. Bet šis jauninājums vēl papildinās stresu tādā brīdī, kad Liepājas Autobusu parkam jau jārisina citas nopietnas problēmas – jātiek galā ar degvielas cenu celšanos, jāatjauno mašīnu parks. Tomēr, domāju, Liepājas Autobusu parks ir pietiekami liels spēlētājs tirgū, lai jaunievedumi neatstātu uz to graujošu iespaidu. Mums to dēļ nebūs avārijas situācijas.

Uzņēmuma valdei būs nopietni jārisina problēma, kā nesamazināt maršrutu skaitu un kā vispār noturēt pasažierus autobusā, kā braucējus dabūt. Es prognozēju, ka pasažieru skaits saruks. Padomes nākamajā sēdē jūlija otrajā pusē, visticamāk, uzklausīsim uzņēmuma valdes priekšsēdētāju, jo valdei būs jāmeklē risinājumi. Laiks rādīs, kādi tie būs un kāds būs pārmaiņu iespaids uz biznesu – vai braucēju skaits samazināsies tikai pārmaiņu sākumā, vai arī tam būs ilgstošas sekas, vai cilvēki sapratīs, ka sabiedriskais transports tik un tā ir lētāks. Autopārvadātāju konkurence noteikti saasināsies.