Kurzemes Vārds

23:37 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Pēdējo dienu – par Zirņu ielu

Vēl tikai šodien līdz vakaram Liepājas domes Būvvaldē liepājnieki var iesniegt savus priekšlikumus par Zirņu ielas plānoto rekonstrukciju. Teritorijas plānojuma grozījumu projekta sabiedriskā apspriešana sākās 15.maijā un ilga līdz 1.jūlijam. Pēc domes sabiedrisko attiecību speciālista Aigara Štāla teiktā, pašvaldība ir saņēmusi gan pozitīvas, gan negatīvas atsauksmes. Taču apspriešanas rezultāti būs zināmi apmēram divu nedēļu laikā.

Jahtas Liepāju apciemo biežāk
Pēteris Jaunzems

Šogad Liepājas ostas vārtus šķērso daudz vairāk jahtu, nekā tas bija pērn pirmajā pusgadā. Viesnīcas "Promenade Hotel" Jahtu centra aģents Kārlis Kints pastāstīja, ka zēģeļkuģu skaits, kas apmeklējuši mūsu pilsētu, šajā gadā jau pārsniedzis simtu.

Visbiežāk Tirdzniecības kanālā pietauvojušies vācieši, bet otro vietu dalot somu un poļu jahtsmeņi. Dienās pirms Jāņiem, kad jūrā pūta spēcīgāks vējš, patvērumu ostā meklējušas gandrīz desmit jahtas. Arī nedēļā pēc Jāņiem baltās buras mūsu pusē bija vērojamas biežāk, bet nakti uz pirmdienu šeit pavadījis šogad pirmais katamarāns. Dzelteni krāsotais un straujais burinieks "La Gurova" bija atpeldējis no Hamburgas.

Kārlis Kints teica, ka salīdzinājumā ar pērno gadu šajā sezonā pilnīgoti servisa pakalpojumi, ko bauda jūrasbraucēji, izkāpjot krastā. Tagad viņi var izmantot arī saunu.

Tarifi nav akceptēti

Namu pārvaldes "Jaunliepāja" apsaimniekotajās mājās nav privatizēts ap 18 procentiem dzīvokļu. Taču problēmas ar namu uzturēšanu rodas pat tur, kur izveidotas dzīvokļu īpašnieku biedrības: nākas pārstāvēt īrniekus sapulcēs, maksāt par atsevišķiem darbiem. Vairumam māju ir negatīva bilance. Nesen uzņēmuma vadītāji iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram pieteikumu par savu pakalpojumu tarifu paaugstināšanu. Pēc izskatīšanas regulatora padome pieteikumu noraidījusi. Oficiālajā atbildē teikts, ka vajadzīgi izsmeļoši ekonomiski pamatojumi un protokols par privatizēto dzīvokļu īpašnieku piekrišanu, jo maksai ir jābūt vienādai visiem.

Vācu mākslinieku darbu izstāde Karostā

Ceturtdien pulksten 17 atklās pašlaik Karostā rezidējošo vācu mākslinieku tandēma, dzīvesbiedru Klausa Rihtera un Hedvigas Roges darbu izstādi "Vieta pārrveidojas" ("Site Transforms"), informēja Santa Mazika. Abu mākslinieku izstāde ir turpinājums maijā izskanējušajam Vācijas kultūras mēnesim Latvijā "O! Vācija". Hedviga Roge ir gleznotāja, viņa strādā savdabīgā autortehnikā. Klauss Rihters ir performanču mākslinieks, tēlnieks, fotogrāfs un kurators. Viņu saista klauna tēla naivums un atvērtība pasaulei. Izstādes atklāšanā būs iespēja vērot viņa performanci "Klauna māja", kuru var uztvert kā turpinājumu šā gada muzeju naktī notikušajai Klausa Rihtera performancei "Klauns jūrnieks zīmē klaunus jūrniekus" Rīgā, pie Naivās mākslas muzeja Andrejsalā. Santa Mazika stāsta, ka tajā skatītāju acu priekšā mākslinieks radīja virkni zīmējumu, kas tika piestiprināti pie noenkurotajām laivām un izklāti ūdenī, ļaujot straumei tos aiznest prom pa Daugavu. "Klauna māja" būs mākslinieka otra Latvijā radītā performance. Tās ideja radās Karostā, atrodot salauztas koka sastatnes, kas kalpos par zīmējošā klauna mītni izstādes atklāšanā. Izstādes norisi atbalsta Ziemeļreinas–Vestfālenes Kultūras ministrija, Liepājas Kultūras pārvalde, kultūras un informācijas centrs "[email protected]".

Korim "Campanella" jauns zvanu komplekts

Svētdien Latviešu biedrības namā notika cikla "Mūzika vasaras elpai" otrais koncerts, kurā muzicēja zvanu koris "Campanella" E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas pedagoģes Astras Ziemeles vadībā. Ansamblis dažos gados ieguvis klausītāju lielu mīlestību un atsaucību visā valstī. Ne velti kopā muzicēt liepājniekus uzaicināja arī unikālās augstās balss īpašnieks solists Sergejs Jēgers. Pašlaik "Campanella" gatavojas Dziesmu svētkiem, kurā zvanu kora priekšnesums būs līdz šim nebijis notikums. Kā zināms, skaņdarbi zvanu korim ir īpaši aranžējami, ko lieliski dara šī ansambļa pamatlicējs Miervaldis Ziemelis. Ņemot vērā klausītāju augošo interesi par zvanu mūziku, paša ansambļa profesionālo izaugsmi un vēlmi veidot nopietnu, zvanu korim atbilstošu stabilu repertuāru un plānot viesturnejas, Astra Ziemele izšķīrusies par atbildīgu un visai riskantu soli – paņemt privātu aizdevumu, lai personiski iegādātos jaunu zvanu komplektu ASV. Tas kopumā ar transporta un muitas izdevumiem tuvojas 10 tūkstošiem latu. Svētdienas koncerta klausītājiem bija iespēja pirmajiem klausīties šo jauno zvanu skanējumu, kā arī viena otra klasikas skaņdarba aranžējuma pirmatskaņojumu zvanu korim.

Ielu teātru festivāls

Liepājas Leļļu teātris gatavojas 2.starptautiskajam ielu teātru festivālam "Zeme. Debess. Jūra", kas risināsies 11.jūlijā Rožu laukumā un 12.jūlijā promenādē. Liepājas Leļļu teātra direktors Rihards Belte pastāstīja, ka līdzdalību pieteikuši 14 kolektīvi no Vācijas, Itālijas, Lietuvas un Latvijas. Viesi un pašmāju mākslinieki demonstrēs prasmi kostīmu izrādēs, dejās, kā arī cirka elementos – klaunādē, pantomīmā, žonglēšanā, faķīra spējās, akrobātikā, staigāšanā pa virvi. Būs uguns dejas naktī, kustību rotaļas, masku un leļļu veidošana, kā arī tirdziņš, pārsteigumi un muzicēšana. Otrā diena iecerēta kā papildinājums pilsētas Jūras svētkiem un mākslas plenēra "Liepājas marīna – 2008" nobeigumam ar festivāla "Zeme. Debess. Jūra" dalībnieku priekšnesumiem.

Jauno grupu konkurss

Nedēļas nogalē klubā "Fontaine Palace" norisinājās jauno grupu konkursa "Flashlight" pusfināls un fināls. Piektdien par iekļūšanu finālā sacentās četras grupas, no tām divas – "Robotplant" un "Rebel Yell" – ieguva skatītāju vislielāko labvēlību un tiesības mēroties spēkiem ar jau finālā iekļuvušajām grupām "Order Sang" un "Screampiece". Fināla dienas vakarā pirmā uz skatuves kāpa grupa "Screampiece" no Rīgas. Otrie uzstājās deju rokmūziķi no Daugavpils grupas "Robotplant", tad – "Rebel Yell" un "Order Sang". Šoreiz uzvarēja grupa "Rebel Yell", kas paguva iegūt arī Luija Fonteina simpātijas jau pusfināla laikā. Rīdzinieku grupa uzstāsies arī uz "Fontaine Festival" lielās skatuves nedēļas nogalē.

8,2 tūkstoši stundu internetā

Šā gada piecos mēnešos SIA "Lattelecom" publisko bezvadu internetu "Wi–Fi" Liepājas iedzīvotāji un viesi izmantojuši 8,2 tūkstošus stundu, kas ir trešais augstākais publiskā bezvadu interneta lietošanas rādītājs pēc Rīgas un Ventspils, informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Elvīra Stepanova. Viņa teica, ka publiskais bezvadu internets Liepājā pieejams 15 piekļuves punktos, tai skaitā Latvijas 1.rokkafejnīcā un vairākās viesnīcās, kā arī sešu "Lattelecom" taksofonu tuvumā – aptveni 100 metru rādiusā ap tiem (par to, ka taksofons aprīkots ar "Wi–Fi", paziņots īpašā norādē).

"Wi–Fi" ir bezvadu internets, kas ļauj pieslēgties ātrgaitas internetam vairāk nekā 450 piekļuves punktos visā Latvijā. To var lietot jebkurš portatīvā un plaukstdatora lietotājs, iegūstot lietotājvārdu un paroli. Uzņēmums "Lattelecom" regulāri paplašina "Wi–Fi" bāzes staciju tīklu ne vien Rīgā, bet arī lielākajās Latvijas pilsētās.

Dzīvokļu īpašnieku portāls

Dzīvokļu īpašnieku savienība nolēmusi atvērt internetā savu portālu. Tā koncepcija nosūtīta visām biedrības nodaļām, ideja kopumā akceptēta. Lappuse www.kaiminos.lv palīdzēs apmainīties ar aktuālo informāciju dzīvokļu fonda uzturēšanas jomā, risināt tiesiskos, tehnisko un organizatoriskos jautājumus, piemēram, dibinot namu apsaimniekotāju biedrības, veicot energoresursu taupīšanas pasākumus utt. Palielinoties datorizācijas līmenim, varēs pat rīkot atsevišķu namu iedzīvotāju virtuālās sapulces. Ievadrakstu – tas būs veltīts Liepājas problēmām – uzdots sagatavot mūsu pilsētas pārstāvim, Dzīvokļu īpašnieku savienības valdes loceklim Gunāram Stankevičam.