Kurzemes Vārds

23:11 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Brauks uz Eiropas čempionātu
Miks Kuncītis

Limbažos noticis Latvijas junioru čempionāts airēšanā, un tajā labus rezultātus sasnieguši divi Liepājas sportisti.

Liepājas Kompleksās sporta skolas pārstāvji Roberts Penezis un Mārtiņš Suharevskis kopā startēja kanoe divnieku ekipāžā, un, jāteic, atzīstami – lai arī neizdevās uzvarēt, 200, 500 un 1000 metru distancēs liepājnieki izcīnīja otrās vietas, kas viņiem garantēja vietu Latvijas junioru izlasē startam Eiropas čempionātam. Eiropas čempionātā, kas notiks Segedas pilsētā Ungārijā, startēs vēl divi gados vecāki liepājnieki – Antons Knesis un Aivis Tints, kuri nesen nodrošināja vietu Latvijas U–23 izlases sastāvā.


Izlozi un transfēru logu gaidot
Andris Sudmalis

Šodien Nionas pilsētā Šveicē "Liepājas metalurga" futbolisti uzzinās savus pretiniekus UEFA kausa izcīņas pirmajā kvalifikācijas kārtā, un šodien arī atveras transfēru logs, kura laikā Latvijas vicečempionu sastāvā varētu parādīties viens vai vairāki jauni spēlētāji.

Uz Šveicē notiekošo UEFA kausa izlozi ir devies SK "Liepājas metalurgs" izpilddirektors Aleksandrs Rogoza. Liepājnieki ir viena no Ziemeļu reģiona 14 izsētajām komandām, bet mūsu potenciālo pretinieku sarakstā ir komandas no Lietuvas, Īrijas, Igaunijas, Ziemeļīrijas, Velsas, Fēru salām un Luksemburgas. Pirmā eirokausu spēle mūsējiem šosezon notiks 17.jūlijā, bet atbildes mačs – 31.jūlijā. Līdz šim Eiropā veiksmīgākā metalurgiem bija 2004.–2005.gada sezona, kad mūsējie pārvarēja abas kvalifikācijas kārtas (divu spēļu summā 11:2 pret Fēru salu "B 36" un 3:3 pret Zviedrijas "Osters"), bet turnīra pirmajā kārtā ar 1:9 zaudēja Vācijas "Schalke 04".

Tāpat "Liepājas metalurgam" aktuāls ir arī transfēru loga jautājums. Jau kādu laiku kopā ar pirmo komandu trenējas kādreizējais Latvijas izlases spēlētājs, 31 gadu vecais uzbrucējs Andrejs Prohorenkovs, kas savulaik uzspīdēja Izraēlas virslīgā, tad pārgāja uz Maskavas "Dinamo", 2006.gadā aizvadīja deviņas spēles FK "Jūrmala" rindās, bet pēdējās divas sezonas pavadīja Spānijas un Grieķijas zemākajās līgās. Viņa pievienošanās liepājniekiem ir ļoti ticama, klubs jau esot pieprasījis viņa transfēru. Tāpat kopā ar metalurgiem trenējas Ģirts Karlsons, kura atgriešanās dzimtajā komandā alkst daudzi futbolmīļi.

Starp citu, kopš vakardienas kluba sporta direktora amatā atsāka strādāt Jurijs Andrejevs, kurš pastāstīja, ka darbs transfēru tirgū tiek veikts nepārtraukti, bet, kamēr šajā jomā nav sasniegts rezultāts, viņš jaunu spēlētāju meklējumu galvenos virzienus nekomentēs.

Diemžēl klubā ir jālauza galvu par to, kā svarīgās spēlēs aizlāpīt robus pamatsastāvā, ko iecirtuši savainojumi un diskvalifikācijas. "Liepājas metalurga" sestdienas spēlē pret FK "Ventspils" nopietnā savainojumā iedzīvojies komandas kapteinis Deniss Ivanovs – centra aizsargam ir divu kājas pirkstu lūzums, un viņš nevarēs spēlēt vismaz mēnesi. Nākamā virslīgas spēle diskvalifikācijas dēļ būs jāizlaiž vēl vienam centra aizsargam – Antonio Fereiram un pussargam Tomam Tamošauskam.

Vēl nepiemērotāku brīdi, kad palikt bez vairāku pamatsastāva spēlētāju palīdzības, ir grūti iedomāties – trešdien viesos pret FK "Rīga" metalurgiem jācīnās par izdzīvošanu Baltijas līgā (pirmajā mačā Liepājā zaudējums ar 2:3), bet svētdien galvaspilsētā jāmērojas spēkiem ar piecreiz pēc kārtas uzvarējušo komandu "Skonto".


Bokseri dodas atpūtā
Miks Kuncītis

Pēdējā turnīrā pirms došanās pelnītās vasaras brīvdienās piedalījušies Liepājas Kompleksās sporta skolas bokseri, kuriem sezonas nobeigums Jūrmalā izdevās medaļām ražīgs.

Liepājas treneru Kārļa Knitnera un Aleksandra Maksimova audzēkņi pavisam gandrīz simts bokseru konkurencē izcīnīja četras zelta un divas sudraba godalgas, bet Grobiņas jaundibinātajam boksa klubam "Kings" zelta medaļu izcīnīja Aigars Jeseris (līdz 34 kg). No Liepājas cimdoto dūru pārstāvjiem uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena 1994.–1995.gadā dzimušo zēnu konkurencē stājās Oskars Stamers (līdz 42 kg) un Deniss Zolotovs (līdz 46 kg), bet otro vietu ieguva turnīra debitants Mārtiņš Grabovskis (līdz 32 kg). Zelts mūsu sporta skolai tika izcīnīts arī 1992.–1993.gadā dzimušo zēnu vecuma grupā, kur uzvarēja Kristaps Zuļģis (līdz 66 kg) – viņš savu pretinieku no Rīgas finālā nokautēja jau pirmajā raundā. Junioru vecuma grupā līdz zeltam aizcīnījās Andrejs Pastuhovs (līdz 51 kg), bet pieaugušo konkurencē tuvu uzvarai bija viņa brālis Aleksejs Pastuhovs (līdz 69 kg), kurš slimības dēļ gan finālā ringā neizgāja un tādējādi ieņēma otro vietu.

Tagad mūsu bokseri līdz rudenim varēs baudīt nosacītu atpūtu, taču līdz tam vēl viņus gaida ievākšanās jaunajās telpās multifunkcionālajā sporta centrā, kas atklāts augusta sākumā.

Liepājas Kompleksās sporta skolas boksa sekcija aicina pieteikties potenciālos bokserus vecumā no 7 līdz 15 gadiem. Sīkāka informācija, zvanot pa tālruni – 3425603 vai 26832739.


Ledushalle mostas jaunai sezonai
Andris Sudmalis

Nākamnedēļ pirmais treniņš pēc vasaras atvaļinājuma ieplānots Latvijas čempioniem – SK "Liepājas metalurgs" hokejistiem, un pēc vasaras pārtraukuma savas durvis publiski vērs vaļā arī mūsu pilsētas ledushalle.

Halles direktora vietnieks Guntis Jēkabsons pastāstīja, ka šonedēļ ir sāka liet jauno ledu, un jau 2.jūlijā liepājnieki un pilsētas viesi varēs doties uz pirmo publisko slidotavu jaunajā sezonā, kas solās būt nozīmīgiem notikumiem bagāta.

Runa galvenokārt ir par augsta līmeņa sacensību norisi Liepājā, un pirmajā vietā ir liekama metalurgu atgriešanās Baltkrievijas hokeja čempionātā, kas solās būt solis augšup gan sportiskajā, gan organizatoriskajā ziņā – nav noslēpums, ka kaimiņvalsts čempionāta līmenis ir augstāks abās minētajās frontēs. Liepājā atgriezīsies arī Kontinentālā kausa izcīņa – novembrī Liepājā norisināsies turnīra trešais posms jeb pusfināls. Savukārt jau septembra sākumā uz Liepājas ledus notiks olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs sieviešu izlasēm. Protams, ka visas sezonas garumā būs arī Latvijas un Baltkrievijas bērnu un jauniešu čempionāta cīņas, kā arī "Samsung" premjerlīgas spēles (par šā turnīra detaļām gan pagaidām īstas skaidrības neesot).

Ņemot vērā, ka gaidāmās sezonas sacensību līmenis būs augstāks nekā pērn, halles darbinieki cer uz Liepājas uzņēmēju lielāku ieinteresētību un skatītāju pieplūdumu. Tāpēc tiek domāts, lai halles apmeklētājiem hokeja spēles kļūtu interesantākas nekā līdz šim. Ir doma ar gaismas pistolēm izgaismot hokejistu došanos laukumā, bet pārtraukumos rīkot dažādus priekšnesumus un konkursus skatītājiem. Jaunumi paredzēti, arī rīkojot publiskās slidotavas. Bagātinot ar mūziku un gaismām, plānots padarīt tās līdzīgas diskotēkai uz ledus, tiesa tas nenotiks uzreiz.


Pelnīts un likumsakarīgs Spānijas triumfs
Andris Sudmalis

Par 2008.gada Eiropas futbola čempioniem ir kļuvuši Spānijas izlases futbolisti, kas finālā ar 1:0 (1:0) pieveica Vācijas valstsvienību. Iepriekšējo un līdz šim vienīgo reizi spāņi par kontinenta spēcīgāko vienību kļuva pirms 44 gadiem, kad uzvarēja pašu mājās rīkotajās finālsacensībās.

Finālcīņai abas komandas izvēlējās taktisko zīmējumu 4–5–1, kas nebija pārsteigums, jo finālos likme ir pārlieku augsta, lai pārgalvīgi mestos uz priekšu. Svarīgākais bija domāt par savu vārtu drošību, kā arī kontrolēt notikumus laukumā. Tiesa, par garlaicīgu un piesardzīgu šo spēli nebūtu pareizi saukt – abas komandas centās saasināt cīņu pretinieku vārtu tuvumā, tikai vieniem (spāņiem) tas izdevās, bet otriem (vāciešiem) ne.

Dienvidnieki jau iepriekšējās spēlēs apliecināja, ka prot gan azartiski uzbrukt, gan izlikt pretiniekiem nepārvaramus slazdus aizsardzībā. Vāciešiem visā spēlē pa Ikera Kasiljasa vārtiem izdevās uzsist tikai trīs reizes, no kurām tikai vienā gadījumā bumba lidoja vārtu četrstūrī. Spāņu sitienu skaits bija trīsreiz lielāks. Protams, var argumentēt, ka Toress pirms vienīgā precīzā raidījuma atstūma aizsargu Lāmu, bet galvenais šajā epizodē tomēr bija cīnīšanās līdz galam, kas beidzās ar nestabilu sniegumu demonstrējušā Jensa Lēmana pārspēšanu.

Otrajā puslaikā Vācija gan prata pārtvert iniciatīvu laukuma centrā un apsēst sāncenšu soda laukumu, bet savu potenciālu viņiem tā arī neizdevās realizēt. Ar zaudējumu trīskārtējie Eiropas čempioni nesamierinājās līdz pat mača beigu svilpei, un tikai tad Spānija varēja atviegloti uzelpot – pēc 44 gadu ilgās neveiksmju joslas, viņiem izdevās vēlreiz pacelt virs galvas vienu no prestižākajām trofejām pasaules sportā. Finālā pārspējot Vāciju, spāņi apliecināja, ka bija ne tikai labākā komanda 29.jūnija vakarā, bet visā turnīrā, ko pierāda uzvaras visās sešās sacensību spēlēs.

"Euro 2008" SKAITĻI UN FAKTI
– Labākais vārtu guvējs – Dāvids Vilja (Spānija) – 4 vārti
Četri spēlētāji guva pa trim vārtiem, divi precīzi raidījumi ir 13 spēlētāju kontā, bet pa vienai reizei pretinieku vārtsargus pārspējuši 35 futbolisti.
– Spānija bija turnīra rezultatīvākā komanda – 12 gūti vārti.
– Turcija ielaida visvairāk vārtu – deviņus. Līderi šajā rādītājā ir horvāti, kuru vārtsargs tika pārspēts tikai divreiz.
– Turcijas spēlētāji nopelnīja 16 dzeltenās (Zviedrijai vismazāk – trīs) un vienu sarkano kartīti.
– Pērkona negaisa dēļ trīs reizes pārtrūka TV signāls no pusfināla spēles starp Vāciju un Turciju. Dažas televīzijas izlīdzējās ar radio signālu, bet tikai Šveices kanāls SRG turpināja raidīt bez traucējumiem.
– Turnīra oficiālo bumbu, firmas "Adidas" ražoto "Europass" visvairāk kritizēja vārtsargi Jenss Lēmans un Peters Čehs. Viens no bumbas izstrādātājiem – Olivers Kāns – gan šai kritikai nepiekrita.
– Spānija par līdzdalību finālturnīrā nopelnīja 23 miljonus eiro no 184 miljonu eiro kopējā balvu fonda. Grieķija, kas zaudēja visās trīs spēlēs, saņēma minimumu – 7,5 miljonus, kas pienācās par līdzdalību finālturnīrā.
– Čempionāta oficiālo melodiju sarakstīja grupas "Faithless" dalībnieks Rollo Ārmstrongs.
Turnīra oficiālās dziesmas ("Can you hear me") autors un izpildītājs ir Enrike Iglesiass.
Čempionāta videoklipos izmantota arī regeja mūziķa Shaggy dziesmas "Like a superstar" un "Feel the rush".
Horvātijas izlases galvenais treneris Slavens Biličs kopā ar savu rokgrupu "Rawbau" ierakstīja savas valsts izlases oficiālo dziesmu "Euro 2008" turnīram.
– Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Spānijas izlases pussargs Ksavi Fernandess.
– Eiropas čempionāta simboliskā izlase: vārtsargi – Bufons (Itālija), Kasiljass (Spānija), van der Sārs (Nīderlande); aizsargi – Bosingva (Portugāle), Lāms (Vācija), Marčena (Spānija), Pepe (Portugāle), Pujols (Spānija), Žirkovs (Krievija); pussargi – Hamits Altintops (Turcija), Modričs (Horvātija), Senna (Spānija), Ksavi (Spānija), Zirjanovs (Krievija), Ballaks (Vācija), Fabregass (Spānija), Injesta (Spānija), Snaijders (Nīderlande); uzbrucēji – Podoļskis (Vācija) Aršavins (Krievija), Pavļučenko (Krievija), Fernando Torress (Spānija), Vilja (Spānija).