Kurzemes Vārds

22:18 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Tikai sliņķi nonīks aiz garlaicības
Inita Gūtmane

Skolas solā vairāk nav jāsēž un jāgaida glābējzvans. Eksāmeni ir beigušies, un to dēļ radies uztraukums jau piemirsies. Izlaidumā pasniegtie ziedi novītuši. Un tas nozīmē – vasara ir sākusies! Nu jau neizgulētais miegs ir izgulēts, un daudzi bērni un jaunieši sāk domāt, ko iesākt siltajos vasaras mēnešos. Iepriekšējos gadus, balstoties uz jaunās paaudzes teikto, rakstījām, ka Liepāja jauniešiem ir nedraudzīga un šeit brīvdienās nav daudz ko pasākt. Bet šogad? Daudzi vēl joprojām saka, ka nezina, kā pavadīt nākamos divus mēnešus, līdz atkal sāksies mācību gads. Taču, aprunājoties ar Liepājas Jaunatnes centra darbiniekiem, jāsecina, ka nemaz tik bēdīgi nav un tie, kas gribēs atrast sev lietderīgu izklaidi, to arī atradīs.

Jaunatnes centra direktors Pāvels Jurs norādīja, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad pašvaldība piešķīrusi vēl lielāku summu, kas paredzēta bērnu un jauniešu nodarbināšanai vasarā. Piemēram, gandrīz trīsdesmit tūkstoši atvēlēti 26 nometņu rīkošanai, un kopā tajās piedalīsies gandrīz pusotrs tūkstotis aktīvistu. Ja kāds teiks, ka tās nav domātas viņu interesēm, tad tas būs pārsteidzīgs spriedums, jo nometnes paredzētas, piemēram, sporta, mākslas, mūzikas, sarīkojuma deju, veselīga dzīvesveida un vēstures cienītājiem. Tāpat finansiāli atbalstīta interešu izglītība, un jaunā paaudze arī vasarā var darboties pulciņos. Pašvaldība vairāk nekā pērn piešķīrusi līdzekļus bērnu vasaras darbam, tādēļ strādāt gribētāju skaists krietni pieaudzis.

Rosību siltajos mēnešos nebeidz arī nevalsts organizācijas, kuras kļūst arvien aktīvākas. P.Jurs gan norāda, ka šīs organizācijas varētu rīkot pasākumus, kuri būtu domāti ne tikai savējiem, bet kurās varētu piedalīties ikviens.

Pēdējos gados jauniešus piesaista vērienīgu sarīkojumu rīkotāji, piemēram, festivāla "Tele2 Baltic Beach Party" komanda. Arī šogad ievērojams skaits studentu no visas Latvijas piedalīsies karnevālā. Viņu pulku papildinās jaunieši no dažādām nevalsts organizācijām, kuri festivāla norises nedēļā stāstīs par sevi un piedalīsies kampaņās pret narkotiku lietošanu. Vēl jauni cilvēki iesaistīti daudzfunkcionālā sporta centra atklāšanas svinību rīkošanā. Pozitīvi vērtējams tas, ka jaunie negaida, kad viņus uzaicinās piedalīties citu rīkotos sarīkojumos, bet paši uzņemas tos organizēt. Piemēram, augusta sākumā notiks mūzikas grupas "Return to Surface" rīkotais mūzikas festivāls, bet tā paša mēneša vidū būs Jaunatnes centra, mūziķa Alekseja Demčenko un biedrības "Opā!" organizētais pasākums "Skat un klau!", kurā akcents būs likts uz mūziku, modi un jaurades darbnīcām.

Izvērtējot visus pasākumus un aktivitātes un to mērķauditoriju, Jaunatnes centra pārstāvji sapratuši, ka diemžēl vēl joprojām lielākā daļa domātas bērniem un jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem. Bet ko darīt tiem, kam ir divdesmit vai divdesmit pieci? Aprunājoties ar šā vecuma cilvēkiem, secināju, ka daudziem no viņiem tuvas ir sportiskās nodarbes. Bet ne visu sporta veidu cienītāji vasarā var ļauties savam vaļaspriekam. Daudzi joprojām uzsver, ka Liepājā trūkst veloceliņu, trūkst laba BMX parka, mikrorajonos trūkst vietu, kur uzspēlēt futbolu un basketbolu. Tātad – vēl ir jomas, kuras jāuzlabo. Jaunatnes centra darbinieki ierosina jauniešiem nešķendēties par to, kā trūkst, bet pašiem būt vēl aktīvākiem un nākt pie viņiem konsultēties, rakstīt un īstenot projektus, lai Liepāja vasarā tiešām būtu aizraujoša vieta ikviena vecuma jaunietim un tieši šeit varētu piedzīvot neaizmirstamus brīžus.