Kurzemes Vārds

21:40 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Cilvēkiem uzkrīt pļaujmašīna

1.jūlijā negadījums noticis Kalvenes pagastā. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis pastāstīja, ka tas noticis ap pulksten 14 Skolas ielā. 1945.gadā dzimuša vīrieša vadītam traktoram "JUMZ GKL" nolūzis pļaujmašīnas stiprinājums. Pļaujmašīna uzkritusi trijiem uz ietves stāvošajiem – 1938. un 1950. gadā dzimušām sievietēm un 1951.gadā dzimušam vīrietim. Gājēji ar dažādām traumām nogādāti Kuldīgas slimnīcā. Traktorists no notikuma vietas aizbraucis. Policija izmeklē notikušo. Traktorists vēlāk likumsargiem skaidrojis, ka nelaimi neesot pamanījis.

Viens suns nokož otru

Valsts policija saņēmusi iesniegumu, ka Kalētu pagastā pie privātmājām kādam vīrietim piederošs suns nokodis kaimiņienes suni. Sieviete ar sūdzību vērsusies pie tiesībsargiem. Viņi ziņojumu pārbauda.

Notver bruģa zagli

Liepājas Policijas pārvaldes darbinieki Alejas ielā pamanījuši vīrieti, kas stūmis ar bruģakmeņiem piekrautus ratus. 1962.gadā dzimušā stūmēja vezumā pavisam bijuši 55 bruģakmeņi, par kuru izcelsmi viņš likumsargiem neko nav varējis paskaidrot. Uzsākta pārbaude, lai noskaidrotu, kur bruģis ņemts.

Salauž barjeru

Satiksmes negadījums noticis Brīvostas ielā iepretī 1.namam. Kravas automašīnas "Volvo FH12" vadītājs, no ostas teritorijas izbraucot O.Kalpaka ielā, nebija ņēmis vērā zīmes "Neapstājoties tālāk braukt aizliegts" prasību un uzbraucis caurlaides barjerai, to sabojājot.

Pie mājas atrod bumbu

Valsts policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Strazdu ielu, kur pie 16.nama bija atrasts kara laika lādiņam līdzīgs priekšmets. Par, iespējams, sprādzienbīstamo atradumu paziņots Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem, kas priekšmetu aizveduši iznīcināšanai.

Vilto numurus

Valsts policija no CSDD saņēmusi informāciju, ka transportlīdzekļa "Nissan King Cab" agregātu salīdzināšanas laikā radušās aizdomas, ka numura izpildījums neatbilst rūpnīcas standartiem. Policija to pārbauda.

Spēkojas "BMW"

Liepājā notikusi avārija, kurā iesaistītas divas vienas markas automašīnas. "BMW 318" 1989.gadā dzimušais vadītājs, braucot pa Raiņa ielu, nebija pareizi izvēlējies ātrumu un distanci, kādēļ notikusi sadursme ar priekšā braucošo "BMW 520", kurā pie stūres sēdējis divus gadus vecāks šoferis. Cilvēki, par laimi, nav cietuši.

Pazūd divritenis

Vakar agri no rīta Raiņa ielā, iepretī degvielas uzpildes stacijai "Neste", nozagts bez uzraudzības atstāts kalnu velosipēds. Pazudušā braucamā saimnieks likumsargiem norādījis, ka viņam nodarīts materiāls zaudējums 100 latu apmērā.

Izdeg virtuve

Ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz dzīvojamo māju Klaipēdas ielā 104. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektors Edgars Rubenbergs pastāstīja, ka ugunsgrēks bija izcēlies kāda dzīvokļa virtuvē. Iemesls – uz gāzesplīts bez uzraudzības atstāts katliņš ar ēdienu.

Evakuē zalkti

Glābšanas dienestā atskanējis palīgā sauciens no Ložmetējnieku ielas 9 – mājas pagalmā esot ielīdusi čūska. Ugunsdzēsēji konstatējuši, ka trauksmes vaininieks ir zalktis. Rāpulis notverts un aizvests uz mežu, kur palaists brīvībā.

Darbā gūst galvas traumu

Laikā no šā gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam Latvijā darba vietās gājuši bojā 20 darbinieki, bet smagas traumas guvuši 117, informēja Valsts darba inspekcijā. Pērn tajā pašā laikā darbā bija gājuši bojā 29 darbinieki, bet smagas traumas guvis 131 cilvēks.

Pagājušajā mēnesī Valsts darba inspekcija reģistrējusi un uzsākusi izmeklēt sešus nelaimes gadījumus, kuros smagas traumas guvuši cilvēki. Viens no šiem negadījumiem noticis Liepājā. 3.jūnijā SIA "Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība" atslēdznieks guvis smagu galvas traumu, veicot darba pienākumus.

Rotaļas kļūst aizvien nežēlīgākas

Jau bijuši gadījumi, kad interneta portālos personas anonīmi aizskar cita citu. Vienā no gadījumiem likumsargi noskaidroja vainīgo un sauca pie atbildības.

Taču nupat 13 gadu veca pusaudze, neslēpjot vārdu un uzvārdu, aizskārusi vienaudzi un viņas vecākus. 12 gadu vecās meitenes tēvs Edgars "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka meita 18.jūnijā portālā www.draugiem.lv saņēmusi vēstuli ar ļoti bezkaunīgu tekstu. Turklāt tajā apvainota ne tikai pusaudze, bet arī viņas tēvs.

Edgars nākamajā dienā ticies ar vēstules sūtītāju un viņas vecākiem, taču izpratni nav sagaidījis: "Izrunājāmies, taču, manuprāt, meitenes tēvs un māte neizprata notikušā nopietnību. Viņi uzskata, ka tas bijis tikai neizdevies joks." Savukārt meitene noliegusi, ka būtu sūtījusi vēstuli. Minējusi, ka to, iespējams, uzlaužot viņas paroli portālā, nosūtījis kāds no paziņām. Vēstules sūtītājas tēvs solījies tuvāko dienu laikā sazināties ar Edgaru, lai problēmu atrisinātu, taču joprojām Edgars un viņa meita pat atvainošanos nav saņēmuši.

"Notikušo uzskatu par goda un cieņas aizskaršanu," atzīst Edgars. Tādēļ viņš uzrakstījis iesniegumu Valsts policijai, kā arī gatavojas vērsties tiesā ar civilprasību par cieņas aizskaršanu.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis apstiprināja, ka policijā minētais iesniegums ir saņemts. Tiks lemts par turpmākajiem soļiem šajā saistībā.

Izbeidz kriminālprocesu par negadījumu Virgā

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja par nelaimes gadījumu 11.maijā, kad Virgā izcēlās konflikts starp vietējiem jauniešiem un iebraucējiem no Priekules. Viens no kautiņā iesaistītajiem, 1985.gadā dzimušais Virgas iedzīvotājs Kaspars, ceļā uz Priekules slimnīcu mira. Policija uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 125.panta 3.daļas – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks pastāstīja, ka 20.jūnijā pieņemts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu šajā lietā, "jo nav cēloniska sakara starp Virgā notikušā konflikta laikā izdarīto sitienu un jaunieša nāvi". Policija saņēmusi Tiesu medicīnas ekspertīzes slēdzienu, kurā norādīts, ka Kaspara nāve ir nevardarbīga. Viņam nodarītie miesas bojājumi klasificēti kā viegli, kas neizraisa veselības traucējumus un nav iemesls nāvei. Puiša nāves cēlonis bijis asinsizplūdums smadzenēs. Jaunajam cilvēkam bijusi iedzimta pataloģija, kuras dēļ puisis varējis mirt jebkurā laikā.

Izlīst degviela, cieš motociklists

Otrdien ap pulksten 18 bēdīgi brauciens pa Ganību ielu beidzies kādam motociklistam. Braucamais slīdēja uz asfalta izlijušajā dīzeļdegvielā, un motociklists guva traumas.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes oficiālā informācija rāda, ka 1980 gadā dzimušais vīrietis vadījis motociklu "Kawasaki VN 1500 Classic" Ganību ielā, bet pirms krustojuma ar Ādu ielu, samazinot ātrumu, braucamais slīdējis un apgāzies. Motociklists no medicīniskās palīdzības atteicies, kaut gan viņam, šļūcot pa asfaltu, bijusi nobrāzta roka.

Likumsargi noskaidrojuši, ka dīzeļdegviela Ganību ielā bija iztecējusi no autobusa "Volvo B 10 M". Tiek pārbaudīts, kādēļ tas noticis. Bet brauktuves sakārtošanai talkā saukti ugunsdzēsēji.

Līdzīgs negadījums ar degvielu tajā pašā dienā noticis arī Brīvības un Cukura ielas krustojumā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektors Edgars Rubenbergs "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka glābēji saņēmuši izsaukumu uz šo vietu, kur bojātas degvielas tvertnes dēļ uz brauktuves izlijusi dīzeļdegviela no autobusa, padarot brauktuvi slidenu. Lai to novērstu, iela nokaisīta ar smiltīm.