Kurzemes Vārds

08:24 Ceturtdiena, 13. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 3. jūlijā

1928.
Liepājā atklāta peldsezona. Laiks nedaudz patīkamāks nekā iepriekšējā nedēļā, spīd saule, taču pūš diezgan stiprs rietumu vējš. Jūrmalā viens otrs peldētājs tver saules starus, taču no jūras skavām izvairās. Jūrmalas apmeklētāji pastaigājas gar krastu, taču no peldēšanās izvairās, cerēdami uz siltāku laiku. Tikai dažs brangāks stāvs redzams, ienirstot jūrā.

Pilsētas centrā pārtrūkst tramvaja līnijas vads. Tas noslīd uz ielas un tik tikko nenogalina kādu riteņbraucēju, kurš izglābjas, pateicoties tikai savai izveicībai. Vads tiek ierauts tramvaja ritenī, no kura to izvelk izsauktie remontstrādnieki.

1938.
Sakarā ar to, ka 28.janvāra pamatskola savas durvis atvērs jau 1.septembrī, Pilsētas valde nolēmusi ar jauno mācību gadu izdarīt dažus pārkārtojumus pilsētas pamatskolu izvietojumā: tagadējās Raiņa pamatskolas telpās novietot 9.pamatskolu, bet uz poļu pamatskolas sētas māju pārvietot lietuviešu pamatskolu. Līdz ar to tiek atbrīvotas īrētās telpas K.Barona ielā 15, kas pieder Latvijas Lauksaimniecības kamerai, un Rolava ielā 68, kuru īpašniece ir Liepājas Latviešu labdarības biedrība. Atbrīvojas arī pilsētas bibliotēkas pirmais stāvs, kuru visu nodos tās rīcībā.

Cenu inspektors parakstījis rīkojumu par petrolejas cenu. Tirdzniecībā tas nosaka šādas maksimālās cenas: pārdodot patērētājiem Rīgā – 20 santīmu, bet pārejā valstī – 24 santīmi litrā. Pārdodot tālākpārdevējiem Rīgā – 19 santīmu, bet pārējā valstī – 23 santīmi litrā, abos gadījumos ieskaitot piegādi līdz pircēja veikalam. Salīdzinot ar līdz šim noteiktajām petrolejas cenām, jaunās ir augstākas par 2 santīmiem litrā.

1948.
Liepājas Cukurfabrikā šogad paredzēts pieņemt un pārstrādāt daudz lielākus biešu daudzumus nekā iepriekšējos gados. Lai nodrošinātu biešu netraucētu pieņemšanu, Cukurfabrikas darbinieki jau uzsākuši pieņemšanas punktu sagatavošanu Liepājas rajonā. Pašā Cukurfabrikā uzstāda jaunas ierīces un mehanizē biešu iekraušanas vietu. Pašlaik tur izbūvē kanālus un ūdens pievadcaurules. Drīzumā Liepājas un Priekules pieņemšanas punktos uzstādīs no Odesas saņemtus automātiskos svarus. Visus sagatavošanās darbus nodomāts pabeigt līdz 20.jūlijam.