Kurzemes Vārds

20:50 Sestdiena, 28. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Trakās nedēļas nogales eksāmens

Jau šovakar līdz pat gaismai svētdienas rītā kanālmalā sāks rībēt sarīkojums "Fontaine Festival", kam sestdienas pēcpusdienā pilsētas centrā pievienosies rallija mašīnu varenais orķestris, un tas nozīmē, ka nedēļas nogale pilsētā solās būt gan skaļa, gan raiba. Fonteina festivāla skatītāju daudzumu ierobežos promenādes teritorija, un tā rīkotāju izvēlētais mūzikas formāts paredz, ka apmeklētāju skaits nebūs neizmērojams, tomēr festivāla devīze – sunshine in hell – jautrība ellē – pietiekami daiļrunīgi pauž vēstījumu, kas šeit sagaidāms. Savukārt rallija norise Liepājas centrā, turklāt vēl pēc Cēsu autobraukšanas starpgadījumiem, ir adrenalīnu sološs pasākums tiklab sportistiem, kā skatītāju tūkstošiem, kas mašīnu joņošanu varēs vērot, neizbraucot no pilsētas.

Nav noliedzams, ka šī trakā nedēļas nogale būs pārbaudījums. Turklāt pārbaudījums gan sarīkojumu organizatoriem, gan dalībniekiem, gan skatītājiem, gan ārmalniekiem, kurus šīe sarīkojumi neinteresē. Šķiet pirmais, ar ko vajadzētu draudzēties tūkstošiem, kuriem šīs izklaides šķiet baudāmas, ir prāts. Jo pasaulē simtiem izklaides sarīkojumu notiek ūdens malā, tomēr, ja, piemēram, Rietumeiropā festivālu apmeklētājiem ir skaidrs, ka iereibušajiem ūdens peldes ir tabu, tad mūspusē līdz šai atklāsmei visiem diemžēl vēl nav izdevies nokļūt. Savukārt rallija vērotājiem tikpat noteikti vajadzētu ielāgot, ka sacensību organizatoriem viņu uzvedība būs tikpat nopietns eksāmens kā braucēju meistarība tam, vai šāda veida ekstrēmās izklaides mūsu pilsētā ienāk uz palikšanu, vai arī pirmā reize kļūs par pēdējo.

Lai cik skaļas būtu abas izklaides, tomēr pieļauju, ka, rēķinot matemātiski, vairāk būs cilvēku, kuras tās neinteresēs, nekā to, kas iesaistīsies tieši vai pastarpināti. Un te nu atliek aicināt uz savstarpējo toleranci. Jo skaidrs, ka apjomīgi pasākumi – gan šonedēļ notiekošie, gan Jūras svētkos un festivāla "Tele2 Baltic Beach Party" laikā gaidāmie – saistīti ar zināmām neērtībām, tomēr tie ne vien padara pilsētas dzīvi jautrāku un liek par to runāt visā Latvijā, bet dod arī tīri ekonomisku labumu desmitiem servisa organizāciju un līdz ar to kuplina pilsētas budžetu, kas šajā blāvajā ekonomiskajā situācijā nav nebūt mazsvarīgs aspekts.

Edgars Lūsēns