Kurzemes Vārds

21:38 Sestdiena, 28. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Reportāža

Meklējam pastkastītes!
Kristīne Pastore

"Kur Liepājā var nopirkt pastkastītes?" tas ir jautājums, ko liepājnieki bieži uzdod abonēšanas centra "Kurzemes Vārds" operatorēm. Lai to noskaidrotu, "Kurzemes Vārds" devās nelielā izbraukumā pa pilsētu.

Sirojam pa veikaliem

Par pirmo objektu izvēlamies veikalu "1000 sīkumi", kas atrodas Pētertirgus teritorijā. Nē, šajā veikalā pastkastīšu nav un nekad nav arī bijušas. Ieraugām veikalu "1001 skrūve" – tur esot visdažādākās saimniecības preces. Diemžēl pastkastīšu nav, un šajā veikalā tās nekad nav bijušas. Veikalā "Māja" pirmais sastaptais darbinieks laipni paskaidro, ka mūsu meklētais atrodams skrūvju nodaļā. Tur jau tās arī ir – dažādas. Vajadzētu pajautāt kādam konsultantam, kuras pastkastītes ir vairāk pieprasītas, nodomāju, apstaigādama tuvāko teritoriju, bet nevienu nesastopu. Vismaz jāpieraksta, cik maksā. Lētākā un vienkāršākā nopērkama par nepilniem 9 latiem, bet lielākas maksā līdz pat 18 latiem un dārgāk. Turpat arī var iegādāties pastkastīšu blokus, kur kopā pa trim līdz piecām kastītēm. Ir izvēle – horizontālās ir lētākas, atkarībā no pastkastīšu skaita blokā tās maksā no 39,45 latiem līdz 62,16, bet vertikālās – no 55 līdz 64 latiem. Krāsu gammā dominē zaļais, brūnais un pelēkais tonis. Ir arī balta.

Veikalā "Universāls" Zemnieku ielā 10/12 uzzinām, ka tieši pašlaik pastkastītes nopirkt nevar. Taču var pasūtīt – gan pa vienai, kas maksā no 11 līdz 15 latiem, gan arī blokos pa divām un trim – cena attiecīgi 22,75 un 32,50 latu. Krāsas var izvēlēties.

Turpat tālāk Zemnieku ielā veikalā "Nelss" arī pastkastītes nopirkt nevar, jo ir izpirktas – trīs jauni puiši laipni izstāsta un rāda vienīgo esošo – tādu stilizētu mājiņu, kuras cena ir 42,60 latu. Dārgi – saku. Puiši piekrīt, tāpēc arī šīs daudz nepērkot, toties parastās, kad ir, maksā ap 16 latiem un esot pieprasītas.

Veikalā "K–Rauta" pastkastītes atrodam, un pārdevēja laipni izrāda saimniecību. Interesantas ir pavisam lielas pastkastītes, kas paredzētas biroju vajadzībām (tām līdzīgas redzējām arī "Mājā") – cena 45,20 latu. Parastās mājas pastkastītes maksā ap 13 latiem un dārgāk, un krāsu izvēle dažāda. Arī šeit varat nemeklēt pastkastīšu blokus.

Netālu no Annas tirgus ir firmas "Ziemeļblāzma" saimniecības preču veikals T.Breikša ielā 4. "Lūdzu, izvēle ir dažāda," laipni izrāda pārdevējas. Pastkastītes plaukta augšā rindojas dažādās krāsās, sākot no 10,23 latiem. Esot bijušas vēl lētākas – tikai par 9,36 latiem, bet tās izpirktas. "Pastkastītes ir pieprasīta prece," apgalvo pārdevējas. Un pastāsta, ka nevarot atrast firmu, kas būtu ar mieru piegādāt pastkastītes blokos. Toties mēs tādu zinām – "Liepājas furnitūra" un esam ceļā pie šīs firmas valdes priekšsēdētāja Vladimira Štifurska. Vēl tikai pa ceļam piestājam no šīs ražotnes netālu esošajā veikalā "Kalme" (Ezermalas ielā 9). Vieta nomaļa, bet, kā atzīst tie saimnieciskie vīrieši, kas visu dara savām rokām, te iepirkšanās esot līdzvērtīga lielajiem veikaliem, taču apkalpošana daudz personiskāka. Man interesē tikai pastkastes, un tās man arī izrāda. Pašlaik var iegādāties tikai vieninieces – lētākā maksā 9,50 latu. Stilizēta pastkastīte – mājiņa nopērkama par 17,45 latiem, bet pasūtot var tikt arī pie pastkastīšu blokiem – trīs kastītes kopā izmaksā 29,50 latu, četras – 38. Pasūtījumu izpilda nedēļas laikā.

Un tad atceramies – savulaik taču pastkastītes varēja nopirkt pasta nodaļās. Dodamies meklēt! Liepājas galvenajā pasta nodaļā, kas atrodas Kūrmājas prospektā 8/10, diemžēl kastīšu nav, un to nav arī vairākās citās nodaļās, toties atrodam Grobiņas pasta nodaļā, kur par 15 latiem var nopirkt putnu būrītim līdzīgu pastkastīti, bet blokā kopā pa trim – par 27,90 latiem.

Pašmāju ražojumi

Veikalos nopērkamās pastkastītes tur nākušas gan no dažādiem ražotājiem tepat Latvijā, gan arī no Lietuvas un citām valstīm. Taču nevienā nav tepat Liepājā, uzņēmumā "Liepājas furnitūra", darinātās pastkastītes. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vladimirs Štifurskis noplāta rokas – esot mēģinājis runāt ar veikalu saimniekiem, bet līdz šim no viņu puses nekādas lielās atsaucības nav bijis. Toties labi partneri uzņēmumam ir namu apsaimniekotāji. Pēdējā pusgada laikā īpaši laba sadarbība izveidojusies ar "Vecliepāju" un "Karostu", kas pasūta pastkastītes savām apsaimniekojamām mājām. Ir pasūtījumi arī no "Jaunliepājas", bet mazāk, skaidro V.Štifurskis. Pastkastītes pasūta arī jaundibinātās dzīvokļu īpašnieku biedrības. "Cilvēki grib sakārtot savas mājas, un nevienam tad negribas pie svaigi izkrāsotām sienām likt atpakaļ vecās kastītes," saka firmas vadītājs. Un tieši tāpat ikviens iedzīvotājs var nopirkt uzņēmumā ražotās pastkastītes pa vienai – tās ir maksā 9,44 lati gabalā. Četru kastīšu bloks izmaksā 37,76 lati. Turklāt firma pasūtītājam nodrošina jau numurētas kastītes un pasūtījumu izpilda vienas dienas laikā, jo sagataves noliktavā ir sarindotas un gaida savu kārtu. Arī krāsu klienti var izvēlēties visdažādāko. Priekšnieks smejas – ir krāsotas pat oranžas.

"Mēs varam izgatavot praktiski visu, ko pasūtītājs vēlas, un pieņemam pasūtījumus kā no firmām, tā privātpersonām," skaidro uzņēmuma vadītājs, gan neslēpjot, ka šībrīža smagā ekonomiskā situācija dzīvi padara grūtāku arī viņu mazajam uzņēmumam. Bet ar pastkastīšu biznesu firma pamazām cenšas iekarot arī Rīgas tirgu, jo arī tur atjauno un sakārto mājas. Tā kā jācer uz to labāko! To arī novēlam un dodamies prom.