Kurzemes Vārds

10:32 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Uzbrūk uz ielas

Vairākiem liepājniekiem uz ielas uzbrukts, pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis. Dzirnavu ielā divi nepazīstami jaunieši piekāvuši 1989.gadā dzimušu puisi. Cietušais, kurš bijis iedzēris, ievietots Liepājas Reģionālajā slimnīcā, kur mediķi viņam konstatējuši krūškurvja sasitumus. Raiņa ielā pagaidām nenoskaidroti jaunieši piekāvuši 1964.gadā dzimušu vīrieti, kas stacionēts ar atslēgas kaula lūzumu. Policija abus gadījumus izmeklē un meklē vainīgos.

Apzog spēļu zāli

Spēļu zālē "Jocker", Pīlādžu ielā 31/33, 1978.gadā dzimis vīrietis naktī uz pirmdienu no kases aparāta nozadzis 71,34 latus. Vainīgo policija jau zina. Tiek lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

Grāvji vilina

Satiksmes negadījumu izraisījis automašīnas "BMW 320" 1985.gadā dzimušais vadītājs. Braucot pa Cīravas - Vecpils - Stroķu autoceļu un izdarot labo pagriezienu, vadītājs nebija pareizi izvēlējies ātrumu, kādēļ auto iebraucis grāvī. Vadītājs nav cietis, taču cietuši divi viņa pasažieri - 1965.gadā dzimusi sieviete un 1987.gadā dzimis vīrietis. Abi nogādāti Liepājas Reģionālajā slimnīcā, no kurienes pēc medicīniskās palīdzības sniegšanas atlaisti mājās.

Pārdur riepas

Dīķu ielā pie 5.nama automašīnām "Audi 80", "Mazda 323" un "Honda CRV" ir pārdurtas riepas. Kamēr spēkratu īpašnieki aprēķina materiālo zaudējumu, likumsargi noskaidro notikušā apstākļus.

Autobusā paliek bez somas

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka kāda sieviete, izkāpusi no 6.maršruta autobusa pieturā Lielajā ielā 2, atklājusi, ka pazudusi somiņa, kurā bijuši 90 lati un personiskās mantas. Bet netālu no viesnīcas "Bura", Jūras ielā 22, nepazīstams jaunietis 18 gadu vecai meitenei no rokām izrāvis mobilo tālruni "Nokia" un aizbēdzis.

Nokurina pirti

Dunikas pagasta Ječos, dārzkopības kooperatīvā "Lauma 3C", nodegusi pirts 15 kvadrātmetru platībā. Cilvēki nav cietuši. Aizdegšanās iemeslu noskaidro Valsts policija.

Reibumā aizmirst bērnu

Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Katedrāles ielu. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute informēja, ka iedzīvotāji bažījušies, ka kāpņu telpā viens pats, bez vecāku uzraudzības, atrodas apmēram divus gadus vecs mazulis. Likumsargi kāpnēs sastapa bērniņu, kurš bija iznācis no dzīvokļa. Tā durvis nebija aizslēgtas, bet uz zvanu neviens neatsaucās. Mazuļa māte krietnā dūšā cieši aizmigusi gulēja gultā. Ar pūlēm pamodināta, sieviete neko sakarīgu pateikt nespēja, tādēļ likumsargiem nekas cits nav atlicis, kā līdz mātes atžirgšanai viņas atvasi nogādāt Bērnu patversmē.

Vecliepāja paliek bez elektrības

Vakar pirms pulksten pieciem vakarā liepājnieki uz aptuveni 40 minūtēm izbaudīja dzīvi pilsētā bez elektroenerģijas. Nekursēja tramvaji, nedarbojās luksofori, un ielās veidojās sastrēgumi, Vecliepājā tika slēgti veikali un citas iestādes, nedarbojās bankomāti.

Cilvēki ielās šķita apjukuši, jo daudziem nācās mainīt savus ierastos ikdienas plānus - tirdzniecības centra "Kurzeme" durvis bija slēgtas, un cilvēki ārā izkļuva pa kafejnīcas durvīm, kāds svešvalodā runājošs tūristu pāris neizpratnē devās meklēt kādu bankomātu, lai izņemtu naudu, jo veikli uzskribelētas lapiņas ar uzrakstu "Tehnisku iemeslu dēļ slēgts", kas rotāja teju katru skatlogu pilsētas centrā, viņiem neviens neiztulkoja. Kāda vecmāmiņa ar mazmeitu bija devušās uz kinoseansu, bet palika bez izklaides - kinoteātris piedāvāja brīvbiļetes uz jebkuru citu šīs filmas seansu tuvākā mēneša laikā. Vēl kāda sieviete sūdzējās paziņai, ka bijusi spiesta mājup no darba doties kājām, jo neesot varējusi sagaidīt tramvaju. Jaunliepājā gan elektrības piegāde traucēta nebija.

Akciju sabiedrības "Latvenergo" meitasuzņēmuma "Sadales tīkls" Rietumu reģiona tehniskais vadītājs Rolands Jančauskis "Kurzemes Vārdam" paskaidroja, ka elektronereģijas piegādes pārrāvumu radījis tehnoloģisks traucējums 110 kilovoltu apakšstacijas "Ezerkrasts" elektroiekārtās. Kad operatīvā izbraukuma brigāde pēc aptuveni pusstundas elektroenerģijas piegādi pārslēgusi uz citu apakšstaciju, elektrība Vecliepājai atkal pieslēgta. "Tagad vēl jānovērš bojājums apakšstacijā, bet šie darbi netraucēs elektropadevi klientiem," paskaidroja R.Jančauskis.

Tikmēr tirdzniecības centra "Ostmala" apmeklētāji vakar gandrīz visu dienu netika pie kārotājiem pirkumiem, jo elektroenerģijas piegādes traucējumu dēļ veikals tika slēgts vairākkārt.

R.Jančauskis gan paskaidroja, ka abi elektroenerģijas piegādes traucējumi - avārija pēcpusdienā un elektrības bojājumi rīta pusē, kas liedza darboties lielveikalam "Ostmala" - nav savstarpēji saistīti.

Anda Pūce, Daiga Lutere